Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wilson Kids Cup Łęczyca Open - Edycja IV


Patronat Burmistrza Miasta Łęczycy


Piękną mamy zimę tej wiosny, a pomyśleć, że rok temu już 25 marca odbijaliśmy pierwsze piłki na naszych fantastycznych łęczyckich kortach, a wiosenne promyki słońca budziły do życia wszystko wokół. Niestety w tym roku na takie chwile przyjdzie nam wszystkim trochę poczekać, ale my tenisiści to twardy gatunek i w ostatnią niedzielę 24 marca umówiliśmy się na ostatni zimowy turniej Programu Tenis 10 Polskiego Związku Tenisowego. Nasz słynny łęczycki Wilson Kids Cup Łęczyca Open rozpoczął tym samym kolejną już IV Edycję i jest chyba najstarszym cyklem imprez w Polsce dla najmłodszych, rozkochanych w tenisie następców Sióstr Radwańskich, Jerzyka Janowicza czy Łukasza Kubota. 

Tekst i foto: MMKT Łęczyca

więcej

„Tydzień z Internetem” w Łęczycy i powiecie łęczyckim

W dniach 18-21 marca w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem” w Łęczycy i powiecie w bibliotekach odbyło się sześć spotkań pod wspólnym hasłem „Pierwszy krok w cyfrowy świat”. Były to spotkania prowadzone przez bibliotekarzy oraz wolontariuszy – „Latarników Polski Cyfrowej”, skierowane do osób powyżej 50. roku życia, które miały tylko niewielki kontakt lub nie miały dotychczas żadnych doświadczeń z Internetem. Oprócz zwykłych komputerów PC uczestnicy mieli do dyspozycji laptopy, tablety, smartfon oraz cyfrowe aparaty fotograficzne. Z możliwości zapoznania się z Internetem i nowymi technologiami cyfrowymi skorzystały 33 osoby. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Kiermasz wielkanocny w DK

W przedświąteczną niedzielę 24 października gościliśmy twórców ludowych z naszego regionu, którzy prezentowali wyroby związane ze świętami Wielkiej Nocy na kolejnym Świątecznym Kiermaszu Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego. Mieszkańcy miasta mieli okazje urozmaicić wygląd świątecznego stołu, nabyć kraszanki i pisanki, rzeźby, wypieki i wiele innych produktów sztuki ludowej. 

Tekst i foto: DK w Łęczycy

więcej

Premiery 2013 - popisy uczestników zajęć

W sobotnie popołudnie 23 marca Dom Kultury w Łęczycy zaprosił mieszkańców Łęczycy na PREMIERY 2013, czyli popisy uczestników zajęć tanecznych i wokalnych, uczęszczających do placówki. Zainteresowanie było tak duże, że popisy musiały być wykonane dwukrotnie. Na scenie zaprezentowały się zespoły taneczne KIE w dwóch układach - "Nasz tygrysi świat" i "Nasze i wasze problemy", MAŁE KIE zatańczyło układ "I-go września", DZIECIĘCA GRUPA BALETOWA, złożona z najmłodszych uczestniczek 4,5 i 6-latek z wdziękiem popisała się w numerze "Motyle", natomiast ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY ŁĘCZYCANIE wystąpił w widowisku tanecznym o Nocy Świętojańskiej. Wszystkie występujące zespoły taneczne ćwiczą w DK pod kierunkiem Pani Kasi Korzeniewskiej-Killo. Wystąpiły również uczestniczki zajęć wokalnych - Patrycja Olczak, Inez Olczak, Justyna Bagdzińska, Ola Chrzanowska, Wiktoria Jabłońska, którymi opiekuje się instruktor Darek Kuś. Zarówno rodzice występujących, jak i cały Dom Kultury byli dumni z tak zdolnych uczestników zajęć. 

Tekst i foto: DK w Łęczycy

więcej

XXIX Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XXIX Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 27 marca 2013 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

Dawnych wspomnień czar - spotkanie z Mirosławem Pisarkiewiczem

21 marca 2013 roku w Domu Kultury w Łęczycy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Osobowości”. Tym razem bohaterem wieczoru był Mirosław Pisarkiewicz – historyk, były nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęczycy oraz w Gimnazjum w Łęczycy, poeta, krytyk literacki, malarz, autor wielu publikacji dotyczących naszego miasta, podróżnik, kolekcjoner korków od win, obecnie mieszkaniec Sieradza. W trakcie spotkania prowadzonego przez Olgę Kurowską (Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy) usłyszeliśmy szereg niezwykle interesujących informacji związanych z życiem i twórczością Mirosława Pisarkiewicza. 

więcej

Podróżnicy Muuvit w Lyonie

Mali Podróżnicy z Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy biorący udział w projekcie MUUVIT - RUSZAJ SIĘ I ODKRYWAJ ŚWIAT odwiedzili Lyon we Francji! Pierwsza grupa - SPRYCIARZE dzięki aktywności fizycznej mogli wirtualnie zwiedzić miasto i zapoznać się z jego kulturą. Francja słynie przede wszystki z serów, których ma aż 365, SPRYCIARZE spróbowali jednego z nich, następnie zapoznali się z krótkimi wyrażeniami w języku francuskim. Największym zainteresowaniem cieszyła się ostatnia część zajęć - warsztaty plastyczne. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach! 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Walne Zebranie Członków Centralnego ŁUK-u Turystycznego

15 marca br. odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Centralny ŁUK Turystyczny”. Podczas posiedzenia Zarząd organizacji przedstawił sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności za 2012 rok. Jednym z głównych tematów był wybór nowego prezesa LOT. W miejsce Andrzeja Malinowskiego, który zrezygnował z pełnienia funkcji, wybrano Jacka Ziółkowskiego, dotychczasowego wiceprezesa LOT CŁT. Członkowie stowarzyszenia omawiali również cele i działania, jakie zamierzają zrealizować w 2013 roku. Ponadto rozpoczęli prace nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Turystyki na obszarze Centralnego Łuku Turystycznego.
więcej

Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy

20 marca przed Domem Kultury w Łęczycy rozpoczęło się „Mocno hałaśliwe wypędzanie zimy”. W tegorocznej edycji udział wzięły dzieci z łęczyckich przedszkoli nr 1, nr 2 i nr 4 oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Każda z grup przygotowała wierszyk związany z pożegnaniem zimy i przywitaniem wiosny. W konkursie na najpiękniejszą Marzannę zwyciężyło Przedszkole nr 2 w Łęczycy. Spod Domu Kultury kolorowy pochód dzieciaków przemaszerował pod łęczycki ratusz miejski. Organizatorem „Mocno hałaśliwego wypędzania zimy” jest Dom Kultury w Łęczycy. 

więcej

Komisja Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy

Uprzejmie zapraszam na posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy, które odbędzie się w dniu 25 marca 2013r. o godz. 16.15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Drugie z cyklu warsztaty tworzenia komiksu

16 marca 2013 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy oraz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyły się już drugie z cyklu warsztaty tworzenia komiksu. Podczas warsztatów uczestnicy na podstawie zdobytej wcześniej wiedzy rozpoczęli tworzenie własnych komiksów o diable Borucie. Dzieci i młodzież pod kierunkiem Państwa Aleksandry i Andrzeja Kacprzaków - osób prowadzących warsztaty przetworzyły treść wybranej legendy o diable Borucie na formę plastyczną: stworzyły własny scenariusz w oparciu o tekst, zaprojektowały postacie występujące w legendzie oraz tło. W przerwie warsztatów dla dzieci odbył się słodki poczęstunek. Przed nami jeszcze jedne warsztaty, które odbędą się w kwietniu.  

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Możliwości dofinansowania ze środków unijnych

15 marca br. w Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski oraz Ilona Rafalska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego zorganizowali w łęczyckim Domu Kultury spotkanie na temat możliwości uzyskania dofinansowania w 2013r.na przedsięwzięcia realizowane przez przedsiębiorców oraz samorządy. Spotkanie prowadzili pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego z Głównego Punktu Informacyjnego, Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi , Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 19 marca 2013 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 38