Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Debata dotycząca udziału w wyborach do Europarlamentu

27 marca 2014 roku odbyła się, z inicjatywy uczniów łęczyckiego Liceum Ogólnokształcącego, debata związana ze zbliżającymi się wyborami do Europarlamentu. W sali Ratusza obecni byli przedstawiciele Senatu, Sejmu, władze powiatu i miasta, przedstawiciele placówek kulturalnych, dyrektorzy i nauczyciele ze szkół powiatu łęczyckiego oraz uczniowie. Spotkanie rozpoczęło się wykładem, przygotowanym przez dyrektora Muzeum w Łęczycy – Andrzeja Boruckiego oraz kustosza działu historycznego Muzeum w Łęczycy – Tomasza Kucharczyka, dotyczącym historii parlamentaryzmu na Ziemi Łęczyckiej. Głównym założeniem czwartkowej debaty było wspólne zastanowienie się, w jaki sposób można zaktywizować młodzież do udziału w głosowaniach. Ponadto poruszony został również temat powołania młodzieżowej rady miasta. 

więcej

Spotkania „Co ze mnie wyrośnie?”

W dniach 24-27.03.2014 r. w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się spotkania „Co ze mnie wyrośnie?” zorganizowane w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2014 dla klas III i IV ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. Głównym celem spotkania było pokazanie dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Dofinansowanie unijne na realizację projektu "Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego-etap II"Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju RegionalnegoInformujemy, iż projekt Gminy Miasto Łęczyca pn. "Szlachcic Boruta marką Łęczycy i województwa Łódzkiego - etap II" został zakwalifikowany do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Wniosek na realizację tego zadania Miasto Łęczyca złożyło w I kwartale ubiegłego roku. Aktualnie rozpoczęliśmy proces weryfikacji i aktualizacji założeń do harmonogramu rzeczowo finansowego zadania. Umowa o dofinansowanie z Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi powinna być podpisana w ciągu miesiąca. Wartość projektu to: 520 674,00 PLN, dofinansowanie w wysokości: 442 572,90 PLN. Okres realizacji: lata 2014-2015.
więcej

Wystawa "Magiczna terapia" w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy

W dniu 25 marca w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy została otwarta wystawa: Magiczna terapia. Jest to już siódma prezentacja o tematyce arteterapeutycznej. Arteterapia lub też artterapia (arte z łac. ars sztuka i terapia) - leczenie przez sztukę. Terminem tym określamy zarówno muzykoterapię, biblioterapię, jak i estezjoterapię (wykorzystującą malarstwo, rysunek, rzeźbę, teatr i film). Wystawa skierowana jest głównie do nauczycieli, którzy w swojej pracy wykorzystują tą metodę oraz do studentów kierunków pedagogicznych oraz psychologii. 

Tekst i foto: Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy

więcej

Piłkarski Turniej Otwarcia Sezonu Orlikowego

22 marca 2014r. na Boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbył się mecz piłkarski, którym został otwarty sezon orlikowy w naszym mieście. Rywalizowało 7 drużyn. Najlepsza okazała się reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. II miejsce zajęła drużyna Jednostki Budżetowej "Zieleń Miejska" w Łęczycy, natomiast trzecie - Huragan Team. Poza podium znaleźli się kolejno: Tiger Team, Huragan Azbest, Topola Team i Wilczkowice. 

więcej

Popołudnie w bibliotece

W Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy odbyły się zajęcia z cyklu „Popołudnie w bibliotece” dla wszystkich chętnych dzieci. To dla nich popołudniami organizowane są różnorodne spotkania. Dzieci brały udział w w takich zajęciach jak: warsztaty różnotematyczne, plastyczne, głośne czytanie, gry i zabawy oraz zgaduj-zgadule.

Ewa Jachimowicz


 

Foto: Filia nr 4 MiPBP


więcej

Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego

W dniu 24 marca 2014r. w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy odbyła się konferencja na temat: Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego. W konferencji uczestniczyło 21 nauczycieli bibliotekarzy. Na początku konferencji podsumowano pracę Międzybibliotecznego Doskonalenia Nauczycieli Bibliotekarzy Powiatu Łęczyckiego i inaugurowano nową formę współpracy Biblioteki Pedagogicznej z bibliotekami szkolnymi. Uczestniczki zapoznały się z nowymi zadaniami biblioteki pedagogicznej w zakresie wspomagania szkół i placówek oświatowych. 

Tekst i foto: Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy

więcej

„Japonia – Kraina Wschodzącego Słońca”

W ramach cyklu „Podróże ciekawe świata” w Miejskiej Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy – 20 marca 2014 roku odbyło się spotkanie z Panią Jadwigą Kasprzycką poświęcone Japonii - „ Japonia – Kraina Wschodzącego Słońca” . Uczestnicy spotkania witani byli przez Panią Jadwigę po japońsku , a strój- japońskie kimono, robił niesamowite wrażenie. Przepiękne zdjęcia, krótkie filmiki i opowieści o Kioto, Osace, ogrodach i pałacach szoguna, wypełniły cały wieczór w bibliotece. Spotkanie zakończyliśmy piciem prawdziwych japońskich herbat z niesamowitymi dodatkami. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 39 rząd B. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.03.2014r. do godziny 11.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 28.03.2014r. o godzinie 12.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

XL Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że zwołuję XL sesję Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 27 marca 2014r. o godz. 16.15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Złoty Ekslibris dla albumu „Nekropolie Łęczycy”

Dnia 20 marca 2014r. odbyło się posiedzenie jury Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lodzi. Z przyjemnością informujemy społeczeństwo Łęczycy, że w 22. edycji Nagrody, w kategorii „Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej wydane w roku 2013", jury przyznało nagrodę publikacji „Nekropolie Łęczycy. Piękno ukryte w Detalu” pod redakcją Lucyny Sztompki, prezesa Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej. Tekst opracował Mirosław Pisarkiewicz, zdjęcia wykonał Przemysław Marynowski.
więcej

WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN 2014 - EDYCJA V


CYKL HALOWY + MASTERS

PATRONAT KRÓLEWSKIEGO MIASTA ŁĘCZYCAMMKT - Łęczyca - Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy - Łęczyca powstał w 2004r. Obecny rok 2014 będzie więc dla nas czasem szczególnym, Jubileuszem X – lecia powstania i istnienia naszego Klubu. Chcemy, aby te najbliższe 12 miesięcy dla Tenisa i wszystkich pasjonatów białego sportu w Łęczycy, a także odwiedzających nasze Miasto licznych tenisowych Gości z całej Polski były szczególne. 

Tekst i foto: MMKT Łęczyca

więcej

Rezonans magnetyczny w Łęczycy

21 marca 2014 roku, koło budynku łęczyckiego SOR-u, dokonano uroczystego otwarcia nowej pracowni rezonansu magnetycznego. Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu możliwe będzie bardzo dokładne zbadanie m.in.: schorzeń kardiologicznych, ortopedycznych, czy też neurologicznych. Ponadto, dzięki takiej aparaturze, skróci się czas diagnozy chorego pacjenta. Na uroczystym otwarciu obecny był Burmistrz Miasta Łęczyca – Andrzej Olszewski. 

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na okres Świąt Wielkanocnych 2014 na placu parkingowym

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na okres Świąt Wielkanocnych 2014 na placu parkingowym (utwardzonym kostką brukową) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 04.04.2014r do godziny 15.30/ Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 43