Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Odłowiono kilkumiesięczną suczkę

W dniu 30.03.2015 r. przy ulicy 18-go Stycznia w Łęczycy odłowiono kilkumiesięczną suczkę. Właściciele pieska proszeni są o kontakt ze Strażą Miejską w Łęczycy – tel. 24-721-03-36, bądź ze Schroniskiem w celu adopcji pod numerem: 506-283-727. 

więcej

Wilson Kids Cup Łęczyca Open - 2015


CYKL ZIMOWY - HALOWY + MASTERS

PATRONAT BURMISTRZA KRÓLEWSKIEGO MIASTA ŁĘCZYCAWilson Kids Cup Łęczyca Open Edycja VI - to cykl turniejów tenisowych dla dzieci 6-10 lat, Programu PZT – Warszawa oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Tenis 10, który zapoczątkowaliśmy w 2010r. Tym samym z nowym rokiem rozpoczęliśmy VI Edycję, czyli gramy już 6 rok z rzędu. Przez ten czas w hali oraz na kortach otwartych odbyło się w Łęczycy ok. 50 turniejów. 

więcej

Wiosenne warsztaty w bibliotece

Rozpoczęła się astronomiczna wiosna, dlatego wraz z przedszkolakami postanowiliśmy przyjrzeć się zmianom zachodzącym w przyrodzie. W drugiej połowie marca br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy przy ulicy Zachodniej odbyły się warsztaty różnotematyczne o wiośnie. Wzięły w nich udział dzieci 5- i 6-letnie z łęczyckich przedszkoli oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w Siedlcu. 

więcej

Historia budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy

Nasze miasto z racji swojej ponad tysiącletniej historii posiada wiele zabytkowych obiektów z bardzo bogatą, pełną chwały przeszłością. Należą do nich zespół zamkowy, zespół klasztorny bernardynów i dominikanów, kościół parafialny pw. św. Andrzeja, baszta obronna, park miejski czy liczne domy z XIX wieku. Do tych obiektów możemy zaliczyć również budynek naszego gimnazjum. Jego historia rozpoczyna się w latach 1920-1922. 

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 10: silny wiatr!


Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu 


Zjawisko/Stopień zagrożenia: silny wiatr/2

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz.12:00 dnia 31.03.2015 do godz. 20:00 dnia 01.04.2015

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach od 90 km/h do 100 km/h, początkowo z południowego -zachodu, następnie z północnego-zachodu. Przewiduje się, że najsilniejsze porywy wiatru wystąpią wieczorem 31.03 i w pierwszej części nocy 31.03/01.04 oraz około południa 01.04.2015.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%.PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

Tydzień z Internetem w bibliotekach w Łęczycy

W dniach 24-28 marca w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem” w bibliotekach w Łęczycy odbyły się cztery spotkania mające pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów i zastosowań nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. Były to spotkania zarówno dla dzieci jaki i młodzieży oraz dla osób dorosłych. W sumie, z tej możliwości zapoznania się z Internetem i nowymi technologiami cyfrowymi skorzystało 41 osób. 

Foto: MiPBP

więcej

Komisja Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 1 kwietnia 2015r. o godz. 17.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 9: silny wiatr!


Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 07:00 dnia 30.03.2015 do godz. 20:00 dnia 30.03.2015

Przebieg: Na obszarze całego województwa prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

"W krainie bajki" w Przedszkolu nr 1

o by było gdyby nagle zabrakło prądu? Wiele dzieci nie wyobraża sobie dnia bez telewizji czy komputera. Niektóre z nich zapytane jak inaczej spędzić wolny czas, nie potrafią podać innego sposobu. Niepokojące jest także to, że dorośli, często z braku czasu, nieco z wygody pozwalają swoim pociechom spędzać długie godziny przed monitorami komputerów, grając na konsolach czy na wpatrywaniu się w programy telewizyjne. Wspólne czytanie, zabawy na świeżym powietrzu zdaje się, że trochę poszło w zapomnienie… Grupa „Słoneczka” z Przedszkola nr 1 postanowiła przypomnieć dzieciom (i nie tylko) jak wspaniale można spędzić czas bez komputera czy telewizji. Dzieci pokazały jak cudowną przygodą może być czytanie książek. 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

***

W trzech przedszkolach przygotowano 172 miejsca dla nowych przedszkolaków. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola i wymagane załączniki można pobrać ze stron internetowych przedszkoli lub bezpośrednio u dyrektora placówki. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć u dyrektora przedszkola w terminie od 2 do 31 marca 2015 roku. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola należy złożyć w jednym wybranym przedszkolu wskazując kolejne preferowane placówki.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych przedszkoli:

www.p1leczyca wikom.pl

www.p2leczyca.wikom.pl

www.p4leczyca.wikom.pl

lub w Referacie Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy tel. 24 721 03 34 p. 38.

więcej

Muzyczne krajobrazy

W sobotni wieczór, w Kościele OO. Bernardynów w Łęczycy, odbył się koncert jednego z najsłynniejszych kwartetów gitarowych na świecie – Cracow Guitar Quartet. Zespół, który występuje w składzie: Jadwiga Wołek, Joanna Baran, Łukasz Dobrowolski oraz Oskar Kozłowski, w mistrzowski sposób zaprezentowała słuchaczom utwory znanych i cenionych kompozytorów, takich jak m.in.: G.F. Haendel (2 części ze suity „Muzyka na wodzie”) lub M. Musorgski (Noc na Łysej Górze). 

więcej

Śpiewające powitanie wiosny

21 marca br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbył się przepiękny koncert brazylijskiej bossanowy zorganizowany z okazji pierwszego dnia wiosny. Na scenie, w obecności kilkudziesięciu widzów, wystąpił kwartet „NovaBossa” w składzie: Renata Bancka – Walczak (śpiew), Ireneusz Walczak (gitary), Andrzej Walczak (kontrabas) oraz Bartosz Paszkiewicz (instrumenty perkusyjne). W programie koncertu znalazły się klasyczne kompozycje mistrza gatunku Carlo Jobima, takie jak: „Fly me to the moon”, czy też „Girl from Ipanema” oraz utwory polskie, m.in.: kompozycje Seweryna Krajewskiego do słów Agnieszki Osieckiej i Jana Strobla z repertuaru Ewy Bem i Hanny Banaszak. 

więcej

Znaleziono labradora - właściciela prosimy o kontakt

W dniu 19 marca 2015 roku znaleziono psa mieszańca przypominającego biszkoptowego Labradora. Pies został umieszczony w Schronisku dla Zwierząt na ul. Staromiejskiej. Prosimy właściciela o kontakt.

Straż Miejska w Łęczycy, tel. 24 721 03 36 lub w siedzibie Straży przy ul. M. Konopnickiej 14. 

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 43