Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Łęczyckie lodowisko hitem zimowego sezonu

Lodowisko na Zamku Królewskim w Łęczycy było prawdziwą zimową atrakcją dla mieszkańców i świetną promocją miasta. Oprócz łęczycan obiekt przyciągał wiele osób spoza miasta. Interesowały się nim nasze lokalne media, ale pojawiły się również relacje w mediach ogólnopolskich. Na wydarzenia i imprezy organizowane na tafli potrafiło zjawić się po kilkaset osób. Były dni kiedy łączna frekwencja przekroczyła tysiąc osób. Obecnie trwa demontaż lodowiska. Rozebrane zostały już bandy. Roztapiana jest tafla lodowa i zwijana instalacja chłodząca. Do końca tygodnia lodowisko całkiem zniknie z dziedzińca Zamku Królewskiego w Łęczycy. 


więcej

Podsumowanie sezonu tenisowego 2015

2 kwietnia 2016r. w komnatach Zamku Królewskiego w Łęczycy odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu tenisowego 2015 oraz wręczenie nominacji do kadry województwa łódzkiego, na które serdecznie zapraszają Prezes Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi, Pan Victor Archutowski oraz Burmistrz Miasta Łęczyca, Krzysztof Lipiński.
więcej

Muzeum w Łęczycy realizuje program edukacyjny dla podopiecznych łęczyckiego DPS

Od początku bieżącego roku Muzeum w Łęczycy, w porozumieniu z dyrekcją DPS w Łęczycy, realizuje program edukacyjny skierowany do podopiecznych ośrodka. W ramach zajęć pracownicy merytoryczni w interesujący sposób przekazują wiedzę, dotyczącą historii miasta, tradycji regionu i zbiorów Muzeum. Pensjonariusze mieli już okazję zgłębić tajniki średniowiecznego uzbrojenia oraz „odbyć spacer” szlakiem zabytkowych budynków łęczyckich, utrwalonych na starych pocztówkach (Tomasz Kucharczyk – kustosz działu historycznego). Mogli poznać historię najciekawszych eksponatów znajdujących się w zbiorach naszego Muzeum (Andrzej Borucki – dyrektor, starszy kustosz działu artystycznego). 

więcej

1 kwietnia startuje program „Rodzina 500 +”

Od 1 kwietnia przyjmowane będą wnioski związane z programem „Rodzina 500 +”. Warto pamiętać, że ze złożeniem wniosku nie trzeba się spieszyć. Wszystkie osoby, które złożą wniosek w ciągu pierwszych 3 miesięcy czyli od 1 kwietnia do 1 lipca br. otrzymają pełne świadczenie za okres od początku funkcjonowania programu czyli od 01.04.2016r. Wypełnione wnioski przyjmowane będą w Kancelarii Urzędu Miejskiego przy ul. Konopnickiej 14 oraz w Ratuszu Miejskim na pl. Kościuszki. Należy pamiętać, że osobista wizyta wnioskodawcy w urzędzie nie jest konieczna. Wnioski będzie można wysłać również pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Łęczycy - ul. M. Konopnickiej 14, 99-100 Łęczyca lub złożyć przez Internet za pomocą bankowości elektronicznej, platformy ZUS, portalu ePUAP oraz portalu Emp@tia.

więcej

Ruszyły prace związane z budową nowej hali sportowej przy SP3

O dzień wcześniej niż planowano, bo już 30 marca br., rozpoczęły się prace związane z budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Teren budowy został ogrodzony. Jeszcze dziś rozpocznie się wycinka drzew kolidujących z powstającym budynkiem. Zaplanowane zostały również pierwsze prace ziemne. Prace związane z budową nowego obiektu sportowego w Łęczycy mają być prowadzone w taki sposób by nie wpływać negatywnie na funkcjonowanie szkoły oraz nie powodować nadmiernej uciążliwości dla mieszkańców okolicznych bloków.
więcej

Klub Polskiego Podróżnika - "Ruszamy na Kaszuby"
Już dziś, o godzinie 17:00 w Bibliotece w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 11a rozpocznie się spotkanie Klubu Polskiego Podróżnika pt.: „Ruszamy na Kaszuby”. Podczas spotkania, goście - Kasia i Maciej udowodnią, że nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby przeżyć świetną przygodę. Pokażą, co warto zobaczyć na Kaszubach i przekażą każdemu 10 pomysłów na 1-dniowe tematyczne wycieczki. Dodatkowo, na spotkaniu będą rozdawać darmowe mapy, książki i przewodniki od organizacji turystycznych z całej Polski. Wstęp wolny. Więcej informacji o spotkaniach na klub.ruszajwdroge.pl.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr!

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Silny wiatr/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 13:30 dnia 29.03.2016 do godz. 18:00 dnia 29.03.2016

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

Nowe wejście i winda dla Urzędu Miejskiego w Łęczycy

Budynek Urzędu Miejskiego w Łęczycy przy ul. Konopnickiej 14 zostanie w tym roku dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kompleksowo przebudowane zostanie wejście główne do budynku. Powstaną nowe schody wraz z podjazdem umożliwiającym wjazd wózkiem inwalidzkim do budynku. Zainstalowane zostaną automatyczne drzwi rozsuwane, a nad wejściem pojawi się zadaszenie. Zauważalne zmiany będą miały miejsce również wewnątrz urzędu. Jeżeli pozwolą na to posiadane środki finansowe to jeszcze w tym roku w budynku urzędu pojawi się winda, którą będzie można dojechać aż do ostatniej - czwartej kondygnacji. Zainstalowana będzie w szybie samonośnym zbudowanym w istniejącej, głównej klatce schodowej.
więcej

Świąteczna atmosfera w SP 3

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy mogli nieco wcześniej poczuć świąteczną atmosferę. Wszystko za sprawą kartek wielkanocnych, które przygotowywali w języku angielskim i niemieckim. Wszyscy chętni, którzy wykonali swoje prace otrzymali oceny bardzo dobre lub celujące. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym oraz w salach językowych. Zorganizowany został także konkurs na autorów najciekawszych prac. 

więcej

Posiedzenie wszystkich komisji stałych Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 29 marca 2016 roku (wtorek) o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie wszystkich komisji stałych Rady Miejskiej w Łęczycy pod przewodnictwem Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

W związku z art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r., poz. 1515 tekst jednolity) na wniosek Burmistrza Miasta Łęczyca zwołuję sesję nr XXVII Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 29 marca (wtorek) 2016 roku o godzinie 18.00, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Dwa łęczyckie place zabaw zyskają nowe oblicze

Kompleksowa modernizacja zaplanowana została na placach zabaw przy ul. Bitwy nad Bzurą 39 oraz ul. Marii Konopnickiej nr 8 – 8 a w Łęczycy. 24 marca ogłoszone zostało postępowanie na projekt ich organizacji oraz dostawę i montaż nowych urządzeń. Potencjalni oferenci są zobowiązani do wykonania wizualizacji koncepcji zagospodarowania tych miejsc oraz przedstawienia projektu każdego z dwóch placów zabaw. Projekty obu miejsc mają się różnić pomiędzy sobą wyglądem i atrakcyjnością zamontowanych urządzeń, a także przyciągać dzieci w wieku od 3 do 15 lat.  

więcej

Świąteczne spotkanie w łęczyckim TPD

24 marca w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Łęczycy odbyło się uroczyste spotkanie przy symbolicznym śniadaniu wielkanocnym. Świąteczna atmosfera towarzyszyła opiekunom, pracownikom i podopiecznym placówki już od wczoraj, kiedy to wszyscy wspólnie przygotowywali podane w dniu dzisiejszym potrawy. Obok ekipy TPD w kuchni krzątał się sam Burmistrz Łęczycy – Krzysztof Lipiński. Dziś wystarczyło zasiąść do pięknie udekorowanych stołów. Po życzeniach, które złożyli: kierownik TPD Łęczyca - Ewa Frontczak oraz Burmistrz Krzysztof Lipiński rozpoczęła się wspaniała uczta. Na zakończenie spotkania nie zabrakło drobnych upominków dla najmłodszych uczestników śniadania. 

więcej

Podsumowanie sezonu tenisowego 2015

2 kwietnia 2016r. w komnatach Zamku Królewskiego w Łęczycy odbędzie się uroczyste podsumowanie sezonu tenisowego 2015 oraz wręczenie nominacji do kadry województwa łódzkiego, na które serdecznie zapraszają Prezes Wojewódzkiego Związku Tenisowego w Łodzi, Pan Victor Archutowski oraz Burmistrz Miasta Łęczyca, Krzysztof Lipiński.
więcej

Przekazanie terenu pod budowę sali sportowej przy SP3

23 marca br. - w obecności Inwestora, dyrekcji szkoły wraz z inspektorem nadzoru - przekazany został teren budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Wykonawcą zadnia jest firma ZPHU Import – Export Kromar - Marian Krotla z miejscowości Starokrzepice. Zgodnie z uzgadnianym dopiero harmonogramem, pierwsze prace rozpoczną się 31 marca br. W procedurze przekazania ustalono szczegóły zagospodarowania placu budowy. Wartość zadania ustalona w postępowaniu przetargowym wynosi 2,8 mln zł brutto. Wykonawca udzieli 70 miesięcznej gwarancji jakości i rękojmi. 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 67