Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Hurtap-Górnik gra z Concordią

W sobotę o godzinie 17.00, piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika podejmować będą w meczu o mistrzostwo IV ligi drużynę Concordii Piotrków Trybunalski.

Jest szlagier kolejki; kto wie czy nie najważniejszy mecz w sezonie. Przypominamy, że łęczycanie są liderami rozgrywek, a piłkarze z Piotrkowa zajmują drugie miejsce w tabeli tracąc do Hurtapu-Górnika 4 punkty. Zwycięstwo łęczycan przybliży ich do III ligi, zwłaszcza, że Hurtap-Górnik rozegrał jeden mecz mniej od swoich najgroźniejszych rywali.

Zapowiada się emocjonujące widowisko. W rundzie jesiennej łęczycanie pokonali Concordię 2:0, a bramki w Piotrkowie strzelili Krzysztof Janicko i Tomasz Milczarek.

więcej

Konwencja partii "Centrum"

Na Zamku Królewskim w Łęczycy spotkali się działacze i sympatycy partii "Centrum". Celem partyjnej konwencji było ustalenie działań dotyczących zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Rada Polityczna "Centrum", na której czele stoi jako jej przewodniczący Marek Markiewicz, zdecydowała o udziale partii w wyborach parlamentarnych.

- "Centrum" myśli o zawarciu porozumienia wyborczego z innymi ugrupowaniami. Nie będę ukrywał, że najbliżej nam do PiS i PO - stwierdzał Jerzy Steinhoff, były wicepremier, a obecnie jeden z liderów centrowego ugrupowania.

Działacze i sympatycy liczyli, że na spotkaniu pojawi się Zbigniew Religa. Niestety, profesor nie przyjechał; podobnie jak Longin Komołowski, Jerzy Kropiwnicki, Maciej Płażyński.

- Będziemy podejmować takie działania, aby przekroczyć 5 procentowy próg wyborczy, oczywiście jeżeli wystartujemy w wyborach samodzielnie. Chciałbym podziękować panu Krzysztofowi Lipińskiemu Burmistrzowi Łęczycy za kolejną pomoc w zorganizowaniu spotkań działaczy związanych z ugrupowaniami centrowymi i prawicowymi. Łęczyca jest bardzo gościnnym miastem i mam nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy tu podejmować ważne decyzje – stwierdzał Marek Markiewicz.

Przypomnijmy, że przedstawiciele ugrupowań wywodzących się z etosu „Solidarności” już po raz trzeci spotkali się w murach łęczyckiego Zamku Królewskiego.

więcej

Dobra praca nagrodzona

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, spotkał się z pracownikami Zakładu Budżetowego "Zieleń Miejska", aby podsumować dotychczasową działalność.

- Miasto staje się coraz bardziej czyste, ale do ideału jeszcze trochę brakuje. Łęczyca musi być miastem czystym, pełnym kwiatów i zieleni, miastem, za które nie będziemy musieli się wstydzić przed mieszkańcami i turystami. Zależeć to będzie od nas wszystkich, ale przede wszystkim od was, którzy pracują w "Zieleni Miejskiej" - stwierdzał Krzysztof Lipiński.


Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, spotkał się z pracownikami "Zieleni Miejskiej" i podsumował ich dotychczasową działalność

Podczas spotkania, Sławomir Borowski, Dyrektor "Zieleni Miejskiej", uhonorował nagrodą pieniężną Pana Józefa Janiaka za bardzo dobrze wykonywane obowiązki służbowe.

- Pan Janiak wzorowo wykonuje swoje obowiązki. Jego rejonem jest teren od ulicy Belwederskiej do ulicy Kaliskiej. Jestem pewien, że w najbliższym czasie będę mógł uhonorować takimi nagrodami innych pracowników - stwierdzał Sławomir Borowski.


Sławomir Borowski (na zdjęciu z prawej), Dyrektor "Zieleni Miejskiej" za wzorową pracę uhonorował Józefa Janiaka

więcej

Hurtap-Górnik - Warta Sieradz 2:1, (1:0)

W kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika pokonali Wartę Sieradz 2:1.

Obie bramki dla łęczycan strzelił Łukasz Olczyk. Zwłaszcza drugi gol napastnika Hurtapu-Górnika mógłby być ozdobą wszystkich ligowych stadionów.

Łęczycki napastnik uderzył silnie piłkę z odległości ponad 20 metrów, która wpadła w samo "okienko" bramki gości.

Następny mecz łęczycanie rozegrają w sobotę 30 kwietnia, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Concordii Piotrków.

więcej

Kapituła na Zamku

Na Zamku Królewskim w Łęczycy odbyło się spotkanie członków Zarządu Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Łęczycy, Sandomierza, Trzemieszna, Włocławka, Pułtuska, Miechowa, Wschowej, Sieradza.

Ustalono, że tymczasowa siedziba władz Kapituły będzie mieścić się w Łęczycy, a obecny na spotkaniu Prepozyt Kapituły Krzysztof Michalski, przekazał dokumenty Krzysztofowi Lipińskiemu, Kanclerzowi Kapituły.

Członkowie Kapituły dyskutowali o najbliższej przyszłości, o problemach i trudnościach dotyczących dalszego funkcjonowania.

- Zmiana władz samorządowych nie powinna mieć wpływu na funkcjonowanie Kapituły, która jest bardzo dobrze odbierana, zarówno w kraju jak i poza jego granicami - stwierdzał Krzysztof Michalski.

- Mamy atrakcyjny program, który powinien być jeszcze wzbogacony. Musimy zrobić wszystko, aby jeszcze lepiej promować nasze miasta. Myślę, że po pewnych zawirowaniach nadchodzą lepsze czasy dla Kapituły- mówił Krzysztof Lipiński.

Członkowie Kapituły ustalili termin następnego spotkania. Odbędzie się ono w drugiej połowie maja w Miechowie. W Miechowie zapadną decyzję dotyczące formuły działalności Kapituły i ustalony zostanie termin Walnego Zgromadzenia, na którym na pewno nastąpią zmiany w Statucie.

Jedno jest pewne; Kapituła się sprawdziła i będzie nadal funkcjonować z korzyścią dla miast i miejscowości, które do niej należą.


Na Zamku Królewskim w Łęczycy, o problemach Kapituły Najstarszych Miast i Miejscowości w Polsce dyskutowali członkowie

więcej

List od Prezesa

Bardzo miły list otrzymaliśmy od Pana Wiesława Kołaka, Prezesa Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Jak Państwo widzą, Prezes Kołak w pełni popiera inicjatywę dotyczącą bezpłatnych przedszkoli w naszym mieście.

- W ubiegłym roku spotkałem się z Panem Wiesławem Kołakiem i uzgodniliśmy pewne działania dotyczące organizacji Dnia Dziecka w Łęczycy. W najbliższym czasie dojdzie do skonkretyzowania tych spraw. To miłe, że TPD popiera działania w kwestii bezpłatnych przedszkoli - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Poniżej przedstawiamy treść listu:

Dzień Dobry!

O tym znakomitym pomyśle Burmistrza Łęczycy dotyczącym poprawy polityki parorodzinnej w waszym mieście słyszałem już z telewizji. W tych dość trudnych czasach decyzja łęczyckich radnych jest szczególnie ważna budząca nadzieję dla rodziców, ale także przykład do naśladowania dla innych samorządów. Gratuluję. Co z naszymi rozmowami na temat organizowania w Łęczycy Międzynarodowego Dnia Dziecka wspólnie z ZG TPD!? Pozdrawiam.

Wiesław Kołak – prezes ZG TPD

więcej

Petanque w Łęczycy

Petanque jest grą francuską; w Polsce przyjęła się nazwa bulle. Ponieważ Łęczyca współpracuje z francuskim miastem Rillieuix - la - Pape, nic więc dziwnego, że ta gra powoli, bo powoli, ale staje się coraz bardziej popularna w naszym mieście.

W piątkowe popołudnie mieszkańcy miasta mogli uczestniczyć w turnieju pokazowym. W pokazie wzięło udział kilkadziesiąt osób, które mamy nadzieję dobrze się bawiły i przekażą swoje doświadczenia innym.

Chcielibyśmy przedstawić naszym czytelnikom zasady gry i zaprosić na kolejny pokaz, który odbędzie się w najbliższym czasie.

ZASADY GRY

więcej

Pogoń-Ekolog Zduńska Wola - Hurtap- Górnik 3:3, (1:2)

To był bardzo dramatyczny mecz, który powinien zakończyć się zwycięstwem łęczycan. "Królewscy" bardzo chcieli udowodnić, że porażka w poprzedniej kolejce z Wartą Działoszyn była tylko wypadkiem przy pracy.

I udowodniali. Juz w 4 minucie Łukasz Laskowski popisał się wspaniałym strzałem z rzutu wolnego i było 1:0. W 10 minucie było już 2:0 dla "królewskich". Ponownie celnie uderzył Laskowski.

Piłkarze Ekologa zdołali przed przerwą strzelić gola, a jego autorem był Mariusz Pietrzak.

W 45 minucie doszło do wprost kuriozalnej sytuacji. Sędzia najpierw podyktował rzut karny dla łęczycan, a następnie odwołał swoją decyzję. Poziom sędziowania w tym meczu pozostawia wiele do myślenia. Wydaje się, że gdyby nie kilka kontrowersyjnych decyzji sędziego, łęczycanie zeszliby z boiska w glorii zwycięzców.

Kilka minut po przerwie fantastyczną akcją popisał się Robert Czekalski. Przebiegł z piłką przez całe boisko i celnie strzelił obok bramkarza.

Niestety, w końcówce meczu Ekolog zdobył dwie bramki i liderzy z Łęczycy musieli zadowolić się tylko remisem.

Łęczycanie zagrali w następującym składzie: Ludwikowski, Bartczak, Karasiński, Janicki, R. Czekalski, M. Czekalski, Laskowski (K. Voss), Napieraj, Rachubiński (Maciąg), Czajkowski, Olczyk (Milczarek). trener: Wiesław Bańkosz.

więcej

Sprzęt dla policjantów

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, na zamku Królewskim przekazał sprzęt, który ma służyć łęczyckim policjantom.

- To kolejna pomoc ze strony miasta dla dzielnicowych. Cieszę się, że miasto tak angażuje się w poprawę warunków pracy łęczyckich policjantów. My, ze swojej strony robimy wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom - stwierdzał Krzysztof Protekta, Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy.

Krzysztof Lipiński przekazał łęczyckim dzielnicowym kamizelki, latarki, wizytówki i ulotki, które dzielnicowi będą rozdawać mieszkańcom miasta.

Ulotki mają na celu poinformować łęczycan o możliwościach kontaktu ze swoim dzielnicowym.

- Nie wszyscy mieszkańcy miasta znają swoich dzielnicowych. teraz będą wiedzieli z kim i w jaki sposób mogą się kontaktować, aby uzyskać pomoc i doradztwo w wielu sprawach - mówił Krzysztof Protekta.


Krzysztof Lipiński przekazał sprzęt łęczyckim dzielnicowym


Z tymi dzielnicowymi będą mogli kontaktować się mieszkańcy miasta
 

więcej

Bezpłatne przedszkola

Bezpłatne przedszkola w Łęczycy stały się faktem. Od pierwszego września tego roku rodzice nie będą musieli nic płacić za pobyt swoich pociech w tych placówkach oświatowych.

- To wspaniała informacja dla mieszkańców miasta, zwłaszcza tych, którzy mają dzieci w wieku przedszkolnym. Prowadzona przez łęczycki samorząd polityka prorodzinna będzie nadal kontynuowana. Do łęczyckich przedszkoli uczęszcza tylko nieco ponad 30 procent dzieci. W krajach Europy Zachodniej oscyluje to w granicach 90 procent. myślę, że największą barierą posyłaniu dzieci do przedszkoli była bariera finansowa. To w tej chwili uległo zmianie, z czego wypada się tylko cieszyć.

Za uchwałą o bezpłatnych przedszkolach głosowało 8 radnych; przeciwni byli radni z klubu "Niezależnych".

więcej

Absolutorium udzielone

Na wczorajszej sesji Rady Miasta, radni zdecydowali o udzieleniu absolutorium za 2004 rok Krzysztofowi Lipińskiemu, Burmistrzowi Miasta.

Radni podjęli taką decyzję po zapoznaniu się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi i pozytywną opinią wydaną przez Komisję Rewizyjną.

- Zawsze będę podejmował takie działania, które służą mieszkańcom naszego miasta. Prowadzimy ważne inwestycje, będą nowe miejsca pracy, będą bezpłatne przedszkola, a to jeszcze nie wszystko, czego oczekują mieszkańcy. Jestem pewien, że ich oczekiwania, wspólnie z radnymi uda się zrealizować - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Będą Aleje Jana Pawła II

Podczas wczorajszej sesji, radni miejscy jednogłośnie przyjęli uchwałę o zmianie nazwy ulicy Aleje 1 Maja na Aleje Jana Pawła II.

Radni i osoby uczestniczące w sesji oklaskami przyjęli podjęcie tej uchwały.

Z propozycją zmiany nazwy tej łęczyckiej ulicy wystąpił do Burmistrza Miasta ksiądz Dziekan Zbigniew Łuczak. Inicjatywę poparli łęczyccy kupcy, a z ogromnym aplauzem zareagowali na nią mieszkańcy miasta uczestniczący 8 kwietnia w Mszy św. za Papieża, która odbyła się na Starówce.

- To wielki zaszczyt dla miasta, że będziemy mieli ulicę naszego ukochanego Papieża. Podobnie, jak to uczynił ksiądz Dziekan, nie widzę potrzeby uzasadniania tej decyzji. Cieszę się, że wszyscy radni przyjęli ją tak entuzjastycznie - stwierdził Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, który wystąpił z projektem uchwały.

więcej

Prawica na Zamku

Już po raz trzeci osoby wywodzące się z kręgów "Solidarności" spotkają się na Zamku Królewskim w Łęczycy.

Spotkanie odbędzie się 23 kwietnia o godzinie 13.00. Swój udział zapowiedzieli m.in. Jerzy Buzek, Krzysztof Piesiewicz, Zbigniew Religa, Longin Komołowski, Mieczysław Nowicki, Marek Markiewicz, Paweł Jaros, Jerzy Eysymontt, Jerzy Kropiwnicki, Maciej Płażyński, Marek Michalik, Waldemar Krenc, Janusz Śmiałek, Janusz Steinhoff.

więcej

Dwieście lat dla Jubilatki

10 kwietnia 1905 roku urodziła się pani Maria Jackiewicz. Kilka dni temu skończyła 100 lat.

Dostojnej Jubilatce list gratulacyjny wraz z kwiatami i życzeniami wręczył Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Pani Maria Jackiewicz otrzymała również list gratulacyjny od Premiera Marka Belki.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 31