Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ziemia Łęczycka w telewizji regionalnej

W najbliższą sobotę i niedzielę, tj. 2 i 3 maja w godz. 8.45 (2V), 18.55(3V) odbędzie się emisja filmu w ramach cyklu „Łódzkie – Turystyczna encyklopedia regionu”. Tym razem pan Ryszard Bonisławski – znany łódzki przewodnik turystyczny, dziennikarz i dyrektor Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi opowiadać będzie m.in. o Zamku Królewskim w Łęczycy, kościołach, dawnym klasztorze oo. Dominikanów w Łęczycy oraz największej świątyni romańskiej w Polsce – Archikolegiacie Łęczyckiej w Tumie z XIIw. Jaki związek mają z tym wierzenia i legendy łęczyckie? Dowiemy się o tym w odcinku zatytułowanym „Wodzeni przez diabła Borutę”. A za tydzień nastąpi już kolejna realizacja filmu. Tym razem motywem przewodnim będą Święta Faustyna i Świnice Warckie. O emisji filmu poinformujemy Państwa w późniejszym terminie.

więcej

Rekrutacja do szkoły muzycznej

Terminy egzaminów

18 – 19 maja 2009r. godz. 14.00-19.00
w budynku szkoły przy ul. Kaliskiej 46

Warunki przyjmowania uczniów do PSM I st.
a/ wiek – cykl 6-letni ( 6 – 9 lat )
cykl 4-letni (10-16 lat )
b/ złożenie podania w formie kwestionariusza
c/ zaliczenie ustnego testu sprawdzającego predyspozycje muzyczne

więcej

Absolutorium dla Burmistrza Miasta Łęczyca

Uchwałą Rady Miasta Łęczyca NR XLII /327/ 09 z dnia 23 kwietnia 2009 roku Burmistrzowi Miasta Łęczyca zostało udzielone absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za 2008 rok. Wcześniej Rada Miasta zapoznała się z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej. Uchwała w sprawie absolutorium została podjęta jednogłośnie.

więcej

KOMUNIKAT !!!

Na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego zamieszczone zostały informacje dotyczące grypy świń.
Informacje dostępne są po kliknięciu poniższego linku: www.gis.gov.pl/?news=137

więcej

Remont ulicy Szpitalnej

Urząd Miejski w Łęczycy zawiadamia, że od dnia 7 maja 2009 r. rozpoczną się prace remontowe na ulicy Szpitalnej, polegające na remoncie nawierzchni i chodników oraz budowie kanalizacji deszczowej. Przewidywany termin zakończenia prac na przełomie lipca i sierpnia br. W tym czasie ulica zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

Zaproszenie na majówkę z filmem Kochaj i Tańcz

Kino Górnik Łęczyca zaprasza na majówkę z filmem Kochaj i Tańcz od 01.05 do 06.05 2009 roku. Seanse codziennie o godz 19:00

więcej

Minieuro 2012

Dnia 24 kwietnia, na stadionie w Łęczycy odbyły się eliminacje powiatowe do MINIEURO 2012. W eliminacjach wzięło udział 7 szkół z powiatu łęczyckiego. Wylosowano dwie grupy: W grupie A znalazły się SP w Grabowie, SP w Wilczkowicach, SP w Sługach, SP w Piątku. Do grupy B wylosowano: SP w Daszynie, SP w Chorkach, SP w Witoni.

więcej

Delegacja miasta partnerskiego Penzlin

W dniach 24-26 kwietnia 2009 roku gościła w Łęczycy delegacja miasta partnerskiego Penzlin(Niemcy). Goście przybyli do naszego miasta w piątek. Po uroczystym powitaniu przez Burmistrza Miasta Łęczyca Andrzeja Olszewskiego oraz Starostę Powiatu Łęczyckiego Wojciecha Zdziarskiego mieszkańcy Penzlin zwiedzili łęczyckie więzienie.
W sobotę reprezentacja Penzlin, wśród której liczną grupę stanowili strażacy, w tym orkiestra dęta, odwiedziła Państwową Straż Pożarną w Łęczycy. W Piątku goście z Niemiec obejrzeli zawody strażackie, po których orkiestra dęta z Niemiec wraz z orkiestrą z Piątku dały wspólny koncert. Na sobotnie popołudnie zaplanowano zwiedzanie Archikolegiaty NMP w Tumie.
W niedzielę, po porannym spacerze ulicami Łęczycy goście z Penzlin wzięli udział w II Sejmiku Staropolskim, zorganizowanym przez Urząd Miejski w Łęczycy oraz Muzeum w Łęczycy.

więcej

II Sejmik Staropolski

26 kwietnia 2009 roku odbył się w Łęczycy II Sejmik Staropolski. Po wysłuchaniu hejnału Łęczycy zgromadzona na Starówce publiczność obejrzała Paradę Rajców Miejskich. Następnie uczestnicy sejmiku w rytm muzyki granej przez orkiestry dęte staży pożarnych z Penzlin(Niemcy) i Łęczycy przemaszerowali na Zamek Królewski.

więcej

Przypomnienie

Burmistrz Miasta Łęczyca przypomina o zgłaszaniu kandydatów na członków Obwodowych Komisji Wyborczych.
Termin zgłaszania kandydatów przez Pełnomocników Wyborczych komitetów wyborczych, które złożyły zawiadomienie o zamiarze zgłaszania kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego zgodnie z kalendarzem wyborczym upływa 8 maja br.
Kandydatów na Członków Obwodowych Komisji Wyborczych można zgłaszać w godzinach urzędowania Urzędu Miejskiego w Łęczycy ul. M. Konopnickiej 14 pokój nr 56 III piętro.

więcej

KOMUNIKAT GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO

W związku ze stwierdzeniem wystąpienia przypadków zakażeń wirusem grypy świń typu A H1N1u ludzi w Meksyku i Stanach Zjednoczonych) Główny Inspektorat Sanitarny zaleca:

więcej

Wystawa w Domu Starym

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ Z OTWARCIA WYSTAWY POŚWIĘCONEJ STANISŁAWOWI KOPCE I JEGO PASJOM

więcej

Zaproszenie

Urząd Miasta w Łęczycy zaprasza wszystkich chętnych na wyjazd do Gliwic, gdzie odbędzie się ostatni mecz sezonu ligi FUTSAL pomiędzy drużynami:

PA NOVA GLIWICE a HURTAP ŁĘCZYCA

Łęczycki zespół po zakończonym meczu odbierze Puchar Mistrzów Polski sezonu 2008/2009.
Zachęcamy do kibicowania naszym łęczyckim piłkarzom.

WYJAZD – 3 maja 2009 o godzinie 12:00
KOSZT – 30 zł

ZBIÓRKA – parking przed Urzędem Miasta w Łęczycy
Zapisy należy kierować pod numer telefonu 024 721 03 43, lub 605 382 296 do środy 29 kwietnia.

Liczba miejsc ograniczona.

więcej

Ogłoszenie

Zapraszamy mieszkańców Łęczycy na debatę z Burmistrzem Miasta Łęczyca Andrzejem Olszewskim. Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia 2009 roku w Domu Kultury w Łęczycy. Początek o godzinie 17:00. Organizatorem spotkania jest Łęczycki Komitet Obrony Bezrobotnych.

więcej

II Sejmik Staropolski

Urząd Miejski w Łęczycy oraz Muzeum w Łęczycy zapraszają na II Sejmik Staropolski.

W programie m. in.:
- Pokazy artyleryjskie
- Pokaz musztry wojskowej XVII w.
- Kuchnia Staropolska
- Zabawy plebejskie
- Koncert orkiestr strażackich z Penzlin i Łęczycy

Zamek Królewski w Łęczycy 26.04.2009. Rozpoczęcie o godzinie 11.11 pod Ratuszem Miejskim w Łęczycy

Zapraszamy do obejrzenia relacji z 2008 roku

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 44