Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert

Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, jako tworzenia warunków przeciwdziałania alkoholizmowi w 2012 r.Zarządzenie Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 23 kwietnia 2012 r.
więcej

Informacja Burmistrza Miasta Łęczyca

Informujemy, iż Urząd Miejski w Łęczycy w dniu 30 kwietnia 2012r. (poniedziałek) będzie nieczynny w zamian za pracę w dniu 21 kwietnia 2012r. (sobota).
więcej

Miejskie Centrum Tenisowe MMKT – Łęczyca głównym ośrodkiem województwa łódzkiego w 2012r.


TENIS 10 – Ministerstwo Sportu sponsorem turnieju tenisowego dla dzieci Wilson Kids Cup Łęczyca Open.


Agnieszka „Isia” Radwańska w tym tygodniu walczy w Stuttgarcie o Porsche 911s turbo, Ula w marokańskim Fez, Łukasz Kubot w Bukareszcie, nasi debliści Matkowski – Fyrstenberg w Barcelonie, a w Królewskiej Łęczycy na piękniejących co dnia kortach Miejskiego Centrum Tenisowego najlepsi młodzicy (14 lat) w sobotę i niedzielę 28-29.04 walczyć będą w mistrzostwach województwa w grach pojedynczych oraz podwójnych. Po raz pierwszy w historii turniej tej rangi będzie rozgrywany na naszym obiekcie. 

więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Owoce i warzywa. Kolor ma znaczenie"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Owoce i warzywa!!! Kolor ma znaczenie.”. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu łęczyckiego realizujących program profilaktyczny „Trzymaj Formę”. Głównym celem programu jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. 

więcej

IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Już po raz dziewiąty w dniach 08.05.2012 r. – 15.05.2012 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy będzie obchodzony Tydzień Bibliotek ogłoszony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku jego hasło to „Biblioteka ciągle w grze!". 8 maja odbędzie się szkolenie nauczycieli bibliotekarzy z Powiatu Łęczyckiego na temat: Niekonwencjonalne formy pracy z czytelnikiem. Szkolenie będzie prowadzić nauczyciel konsultant WODN w Łodzi. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs fotograficzno – literacki „Gra słów i obrazów” i odbędzie się wystawa nagrodzonych prac. Bibliotekarze przeprowadzą zajęcia z przedszkolakami, w trakcie których będą czytać książki, organizować gry i zabawy literackie.. Realizowany będzie Projekt „Graj w zielone : wędrujące książki z ekologii”.
więcej

III Rajd Szlakiem Miast Króla Kazimierza Wielkiego

Dla upamiętnienia działalności, wkładu w lokowanie i budowę miast oraz popularyzacji zabytków – spuścizny po wielkim budowniczym, który zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną, Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich turystów i miłośników poznawania walorów turystyczno – krajoznawczych naszego kraju na III Rajd Szlakiem Miast Króla Kazimierza Wielkiego. Przez dwa dni będziemy poznawać miasta, zabytki i ciekawe zakątki województwa łódzkiego i śląskiego.Rajd odbędzie się w dniach 26-27 maja 2012r.Plan Rajdu

więcej

Spotkanie z Andrzejem Poniedzielskim

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie ze znanym poetą, autorem tekstów piosenek i humorystą Andrzejem Poniedzielskim. Spotkanie odbędzie się w czwartek 26 kwietnia o godzinie 19.30 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy.

więcej

Tenis 10 Wilson Kids Cup Łęczyca Open - Edycja III 2012

Polski Tenis po wielu chudych latach (dekadach) w ostatnim czasie przeżywa swoje wspaniałe chwile. Cały świat zna nazwiska naszych sióstr Williams – Agnieszki i Uli Radwańskich, Łukasza Kubota oraz Jerzyka Janowicza. Myślę, że większość Polaków tenis kojarzy z Sopotem, Krakowem, Warszawą czy Poznaniem. Lecz o dziwo letni sezon tenisowy 2012r. na kortach otwartych rozpoczął się podobnie jak w poprzednich latach w Miejskim Centrum Tenisowym w Królewskiej Łęczycy, pod czujnym okiem i srogą miną naszego Diabła Boruty, który strzeże starego grodu oraz kortu centralnego obiektu tenisowego. W sobotę i niedzielę 21-22.04 rozegraliśmy pierwszy w Polsce w sezonie letnim 2012r. Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny do lat 12-14-16, chłopców i dziewcząt oraz rozpoczęliśmy III Edycję Wilson Kids Cup Łęczyca Open 2012r., TENIS 10, zgodnie z zasadami programu Polskiego Związku Tenisowego oraz Ministerstwa Sportu.
więcej

Ładna twa uroda. Dawne sposoby kreowania wizerunku

Do połowy sierpnia br. można będzie oglądać w Muzeum w Łęczycy wystawę czasową pt. "Ładna twa uroda. Dawne sposoby kreowania wizerunku.” Poprawa warunków materialnych na wsi polskiej na przełomie XIX i XX w. spowodowała m.in. wzrost potrzeb estetycznych jej mieszkańców, w tym eksponowanie walorów ciała, podniesienie własnej atrakcyjności i urody. Jednym ze sposobów zwrócenia na siebie uwagi było noszenie efektownej odzieży ozdobionej bogatymi dodatkami.
więcej

Spotkanie z cykloturystą - Piotrem Kolendą

W czwartek 19 kwietnia 2012 roku o godz. 18.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże ciekawych świata” odbyło się spotkanie z cykloturystą Panem Piotrem Kolendą zatytułowane „Na dwóch kołach dookoła złotego Lenina”. Bohater spotkania opowiedział o wyprawie na Nordkap w Norwegii oraz o wyprawie z Bergamo we Włoszech do Petersburga w Rosji. Szczególnie wiele uwagi poświęcił ostatniej podróży, którą odbył wspólnie z cykloturystą z Włoch. Podzielił się z nami wieloma ciekawymi spostrzeżeniami, jakie można poczynić, zwiedzając świat na rowerze. Spotkanie zostało zorganizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy oraz PTTK „Ziemi Łęczyckiej” Oddział w Łęczycy. Przybyło około 50 osób. 

więcej

Wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 29 rząd B. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 26.04.2012r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowiska w dniu 26.04.2012r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Mini Mistrzostwa EURO 2012

W dniu 20 kwietnia 2012 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej do „EURO 2012” przez Łęczycę. Jest to cykliczna impreza sportowa zainicjowana w 2008 roku przez władze samorządowe sąsiadujących ze sobą powiatów: łęczyckiego, łowickiego i kutnowskiego. Patronatem Honorowym imprezy jest Marszałek Województwa Łódzkiego. Ideą rozgrywek jest popularyzacja Mistrzostw Europy EURO 2012, zapoznanie się z krajami uczestniczącymi w rozgrywkach, popularyzacja gry w piłkę nożną oraz integracja dzieci poszczególnych powiatów. 

więcej

Informacja o naborze

Zarząd Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ogłasza nabór słuchaczy na rok akademicki 2012/2013 i przyjmuje opłaty do dnia 12 czerwca 2012 r. Osoby zainteresowane zapraszamy w każdy wtorek w godz. 16.00-18.00 do Domu Kultury.Prezes

Włodzimierz Sroczyński

więcej

Komisja Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 26 kwietnia 2012r. (czwartek) o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali posiedzeń nr 18 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 46