Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

„Podróż w nieznane. O mocy marzeń”Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


29 kwietnia w Bibliotece gościła Pani Monika Rogozińska Prezesem Oddziału Polskiego The Explorers Club. Opowiedziała o The Explorers Club o jego filozofii, o odkrywcach będących jego członkami i ich dokonaniach. Wiele uwagi poświęciła opowieści o polskich podróżnikach i ich odkryciach. Podkreślała potrzebę dumy z ich dokonań i o ich podkreślaniu wśród innych narodów. Mówiła również o niedawno ustanowionej nagrodzie im Benedykta Polaka i o jej pierwszych laureatach.

Foto: MiPBP


więcej

Szanowni Łęczycanie – zagrajmy wspólnie w tenisa z Burmistrzem Królewskiego Miasta Krzysztofem Lipińskim
W dniu otwartych kortów w Miejskim Centrum Tenisowym - MMKT – Łęczyca, gramy wspólnie z WILSON Polska - ATP-PRO Łódź oraz ELE24.net, EKU24.net - Patron medialny… Zapraszamy serdecznie.

Piątek, 1 maja 2015r., godz. 10.00–16.00


Miło nam poinformować wszystkich miłośników sportu, a zwłaszcza tenisa, że po przerwie zimowej i niezbyt przychylnej wiośnie Miejskie Centrum Tenisowe obudziło się do życia i zaprasza wszystkich mieszkańców, a także sympatyków białego sportu spoza Łęczycy. Od połowy kwietnia korty są już gotowe do gry. Myślimy więc, że przy sprzyjającej pogodzie, a także wykorzystując okazję do spalenia nadmiaru zimowych i wiosennych, poświątecznych kalorii warto w wolny piątek 1 maja, odwiedzić nasze Miejskie Centrum Tenisowe przy ul. Dworcowej i zagrać w tenisa z Burmistrzem Królewskiej Łęczycy Krzysztofem Lipińskim.
więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiam, że w dniu 06 maja 2015r. o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej Łęczyca w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Rusza nabór drużyn do Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2015 w piłce nożnej dziewcząt i chłopców

Zapraszamy reprezentacje dziewcząt i chłopców 11-13 lat (rocznik 2002 i młodsi) aktualnych uczniów szkół podstawowych do udziału w eliminacjach gminnych Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2015 w piłce nożnej, które odbędą się na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C.

Celem Ligi jest:

1. Aktywizacja dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 8-16 lat do prowadzenia aktywnego, sportowego stylu życia oraz stymulowanie postaw fair - play.

2. Promocja gmin i powiatów regionu łódzkiego oraz całego województwa.

3. Tworzenie pozytywnego klimatu dla inicjatyw oddolnych w gminach i powiatach łódzkiego.

4. Wspieranie gminnej, powiatowej i wojewódzkiej tożsamości.
więcej

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

24 kwietnia 2015 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z klas II ze Szkoły Podstawowej Nr 3 i 4. Naszym gościem był Wojciech Widłak, znany przede wszystkim jako autor pięknie ilustrowanych książek o „Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z innych znakomitych książek takich jak „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca anioła” oraz serii „Podręcznych Nieporadników”. 

Foto: MiPBP

więcej

Letni sezon tenisowy na kortach miejskich

Zgodnie z tradycją i wzorem lat ubiegłych letni sezon tenisowy na kortach otwartych w Polsce rozpoczynamy ogólnopolskimi turniejami w Łęczycy. W sobotę i niedzielę, 25-26.04 odbędzie się na łęczyckim obiekcie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny-Łódzkiego Związku Tenisowego. Impreza zostanie rozegrana w 2 kategoriach wiekowych 12 – 16 lat. Rywalizować będą dziewczynki i chłopcy do lat 12 i 16 w grach pojedynczych oraz podwójnych.
więcej

Eliminacje rejonowe konkursu recytatorskiego "Pięknie być człowiekiem"

23 kwietnia 2015 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przeprowadziła eliminacje rejonowe XXXVII Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem” organizowanego przez Książnicę Płocką. Jury wysłuchało recytatorów z klas I-III szkół podstawowych powiatu łęczyckiego, finalistów eliminacji gminnych i szkolnych. Do eliminacji rejonowych w Łęczycy zgłosiło się 17 osób. Do konkursu przystąpiło 16 osób. 

Foto: MiPBP
więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich To międzynarodowe święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1995 r., w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa, a także ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy przygotowała zajęcia dla uczniów klas II ze Szkoły Podstawowej nr 3, których motywem przewodnim była właśnie książka. 

Foto: Biblioteka dla Dzieci w Łęczycy

więcej

Jaguary w Łęczycy

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników motoryzacji do obejrzenia wystawy Jaguarów. Już w najbliższą sobotę, około godziny 15 przed łęczyckim Ratuszem Miejskim, pojawią się członkowie Jaguar Club Poland, którzy zaprezentują swoje piękne samochody. To trzeba zobaczyć!
więcej

Zakończyły się egzaminy gimnazjalne

Dzisiaj zakończyły się egzaminy dla gimnazjalistów. W ostatnim dniu uczniowie zdawali język obcy. Na 127 uczniów z łęczyckiego gimnazjum 115 osób zdecydowało się na język angielski i tylko 12 na język niemiecki. Egzamin składał się z 2 poziomów: podstawowego i rozszerzonego. Do poziomu rozszerzonego przystąpiło 96 łęczyckich gimnazjalistów.

W poprzednich dniach odbyły się egzaminy z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

Uczniowie z naszego gimnazjum byli zadowoleni z rozwiązanych przez siebie testów. Według dyrektora szkoły, Pani Wandy Lepczak, najtrudniejszy był test z matematyki. - Gimnazjaliści mają niezwykle trudne zadanie do wykonania, przygotowując się do egzaminów, gdyż obejmują one bardzo rozległą wiedzę z kilku przedmiotów.

Trzymamy kciuki za gimnazjalistów w oczekiwaniu na wyniki z egzaminów. 

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 87 rząd B, miejsce 11 rząd D. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 29.04.2015r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 29.04.2015r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Głosuję! To prosteBy uzyskać szczegółowe informacje, kliknij na obrazek
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 45