Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

W Łęczycy powstanie Inkubator Przedsiębiorczości

28 kwietnia w siedzibie Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego pomiędzy Marszałkiem Województwa – Witoldem Stępniem, Członkiem Zarządu Województwa - Joanną Skrzydlewską, Prezesem Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego - Przemysławem Andrzejakiem, Wiceprezesem ŁARR - Agnieszką First, a Burmistrzem Łęczycy - Krzysztofem Lipińskim zostało zawarte porozumienie w sprawie utworzenia i uruchomienia w Łęczycy Inkubatora Przedsiębiorczości. W ramach tej inicjatywy w powstałym na terenie Łęczycy Inkubatorze udostępniane będą pomieszczenia i infrastruktura biurowa oraz udzielane wsparcie biznesowe i doradztwo. Usługi wspierające biznes świadczone będą nieodpłatnie albo po stawkach preferencyjnych w stosunku do rynkowych.
więcej

Współpraca z Rillieux-la-Pape została zaplanowana na kolejne lata

27 kwietnia br. w Rillieux-la-Pape (Francja) podpisana została przez Mera Alexandra Vincendeta i Burmistrza Krzysztofa Lipińskiego umowa intencyjna dotycząca dalszej współpracy partnerskiej pomiędzy Łęczycą i miastem Rillieux-la-Pape. Główne aspekty wypracowanej współpracy dotyczą wymiany doświadczeń związanych z organizacją i funkcjonowaniem miast oraz promocji kultury i gospodarki obu regionów. Poruszone została problematyka narzędzi wsparcia partycypacji społecznej. Podczas wizyty w partnerskim Burmistrz Krzysztof Lipiński odbył cykl spotkań z francuskimi urzędnikami, przedsiębiorcami, naukowcami, mieszkańcami Rillieux-la-Pape i Lyonu oraz przedstawicielami polonii.
więcej

Koncert muzyczny dla podopiecznych Środowiskowego Domu

28 kwietnia br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Łęczycy odbył się coroczny wiosenny koncert muzyczny Uczniów oraz Nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej w Łęczycy. Uczniowie zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności gry na instrumentach, ale zachwycili również niezwykłą wrażliwością muzyczną. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy mogli posłuchać zarówno utworów klasycznych jak i tych zaliczanych do gatunku muzyki rozrywkowej.
więcej

885-lecie Konsekracji Łęczyckiej Archikolegiaty w Tumie

1 maja br. w Tumie pod Łęczycą z okazji 855 rocznicy konsekracji Archikolegiaty w Tumie oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski odbędzie się uroczystość pod nazwą „TUM JEST” Bogaty program spotkania obejmuje między innymi konferencję pt. „Wojciech – święty człowiek, mocny wiarą!", którą wygłosi ks. bp Wojciech Osial - bp pomocniczy diecezji łowickiej, uroczystą Mszę Św dziękczynną pod przewodnictwem J.E ks. Bp Andrzeja F. Dziuby – ordynariusza diecezji łowickiej, wraz z homilią i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Poniżej szczegółowy program spotkania.
więcej

Edukacja ekologiczna w łęczyckich szkołach podstawowych

Łęczyckie szkoły podstawowe w roku szkolnym 2015/2016 realizują programy edukacji ekologicznej na które uzyskały dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2015/2016”.
więcej

Ruszyły pierwsze wypłaty w ramach programu „Rodzina 500 plus”

Łęczycanie złożyli już w sumie 658 wniosków o świadczenie w ramach programu „Rodzina 500 plus”, z czego aż 120 w formie elektronicznej. Dziś (25.04. br.) zostały zrealizowane pierwsze wpłaty na konta wnioskodawców. Pojawiające się błędy w wypełnieniu formularzy wydłużają weryfikację wniosków. Obecnie na bieżąco drukowane są decyzje, które dostarcza do wnioskodawców goniec z Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Po odbiorze decyzji, świadczenia będą wypłacane sukcesywnie na konto. Zgodnie z wolą wnioskodawcy istnieje możliwość odbioru świadczenia w Kasie Urzędu Miejskiego. Wypłaty w Kasie będą realizowane zgodnie z harmonogramem wywieszonym na tablicy informacyjnej przy kasie oraz załączonym do decyzji.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na miejskim targowisku

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na Targowisku Miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G; miejsce 3 rząd GOsoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 28.04.2016 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 28.04.2016 r. o godzinie 11.00.
więcej

Łęczyccy uczniowie na zajęciach w siedzibie Straży Miejskiej

25 kwietnia br. łęczyccy Strażnicy Miejscy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne z uczniami klasy IIIA Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łęczycy. Zajęcia w ramach cyklu „Bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły”, koncentrowały się na przekazaniu informacji na temat istniejących zagrożeń dla zdrowia i życia dzieci. Tego typu lekcje to najlepsza metoda wyrabiania właściwych postaw wobec różnego rodzaju niebezpieczeństw a także sposób na utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz uświadomienie konsekwencji płynących z niewłaściwego zachowania. Podczas wizyty w straży dzieci zwiedziły też Studio Monitoringu Miejskiego.
więcej

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Łęczycy

Informujemy, że 2 maja 2016 roku (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy w Urzędzie Miejskim w Łęczycy w zamian za dłuższy czas urzędowania w dniach:

1) 18.04.2016r.-poniedziałek- Urząd Miejski w Łęczycy będzie czynny w godzinach 7.30- 16.30,

2) 20.04.2016r. -środa- w godzinach 7.30- 16.00,

3) 21.04.2016r.- czwartek- w godzinach 7.30-16.00,

4) 25.04.2016r.-poniedziałek- w godzinach 7.30- 16.30,

5) 27.04.2016r.- środa- w godzinach 7.30-16.00,

6) 28.04.2016r.- czwartek- w godzinach 7.30-16.00,

7) 11.05.2016r.-środa- w godzinach 7.30-16.00,

8) 12.05.2016r.- czwartek- w godzinach 7.30-16.00.Dzień 27 maja 2016 roku (piątek) jest dniem wolnym od pracy za pracę w dniu 21 maja 2016 roku (sobota) w godzinach 8.00-15.30, Straż Miejska 7.00-15.00Na podstawie Zarządzenia Nr 120.54.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 12 kwietnia 2016 roku
więcej

Lokale mieszkalne i użytkowe na sprzedaż

19 maja 2016 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ odbędą się przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż: 3 lokali mieszkalnych i 2 użytkowych. Przetargi rozpoczną się o godzinie 10.00 i będą realizowane zgodnie z poniższym wykazem i harmonogramem:
więcej

Łęczyckie przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy dzień Ziemi. Z tej okazji przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy, kolorowo ozdobione kwiatami, wyruszyły z transparentem w przemarsz po Łęczycy. Akcja miała przypomnieć wszystkim o tym ważnym dla naszej Ziemi dniu. Dzieci wręczały napotkanym mieszkańcom miasta własnoręcznie wykonane z bibuły kwiaty oraz żywe żonkile. Przedszkolaki z grupy III gościły również w Urzędzie Miasta Łęczyca. Zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi było zasianie przez najmłodszą grupę w ogródku dydaktycznym przedszkola żywej roślinki.
więcej

OSTRZEŻENIE - Przymrozki

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w PoznaniuOSTRZEŻENIE Nr 16

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Przymrozki/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 00:00 dnia 26.04.2016 do godz. 07:00 dnia 26.04.2016

Przebieg: Prognozuje się spadek temperatury do -2°C, przy gruncie do -5°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz
więcej

Łęczyca otrzyma ponad milion złotych refundacji kosztów przebudowy dróg miejskich

Pod koniec marca podpisana została umowa na dofinansowanie w formie refundacji, poniesionych kosztów przebudowy ulicy Wojska Polskiego i ul. Staromiejskiej w Łęczycy. Na projekty o wartości w sumie 1 370 570 zł łęczycki samorząd miejski pozyska dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 1 068 510 zł. Wnioski na dofinansowanie zakończonych w ubiegłych latach zadań zostały złożone w lutym 2016 roku.
więcej

III Międzynarodowy turniej strzelania na odległość z łuków tradycyjnych Flight. Łęczyca 2016

W przedostatni weekend kwietnia Łęczyca stanie się europejskim centrum łucznictwa tradycyjnego. W dniach 23 i 24 kwietnia odbędą się na terenie podłęczyckich łąk (na końcu ulicy Ogrodowej) międzynarodowe zawody w strzelaniu na odległość określane, od dalekiego lotu strzały, mianem Flight. Na łęczyckim Zamku przewidziane będą dodatkowe atrakcje dla uczestników i zwiedzających takie jak: wystawy zabytkowych łuków orientalnych z kolekcji Michała Sanczenko i obrazów o tematyce łuczniczej ze zbiorów Olgi i Łukasza Nawalnych, pokazy i nauka strzelania z łuku, wykłady i łucznicze stoiska handlowe.
więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 70