Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Piknik

W dniu 1 czerwca 2006 r. o godzinie 16.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 rozpocznie się Szkolny Piknik Rodzinny pod hasłem "Śpiewajmy razem z Europą". Na imprezę zapraszają Dyrektor szkoły, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz uczniowie. W programie znalazły się m.in. prezentacje artystyczne uczniów, pokaz sprzętu policyjnego, rozgrywki i turnieje sportowe dla uczniów i rodziców, loteria fantowa a także porady fryzjerskie i kosmetyczne.

Całkowity dochód z pikniku przeznaczony będzie na doposażenie pracowni komputerowej.

Serdecznie zapraszamy.

więcej

HURTAP-GĂ“RNIK – ŁKS ŁOMÂŻA 1:1, (1:0)

Dlaczego tak się dzieje? Takie pytanie zadawali sobie łęczyccy kibice opuszczając stadion po meczu z Łomżą. Dlaczego tak się stało, że po bardzo dobrej grze, łęczycanie zremisowali mecz, który powinni wygrać.

Młody Engel, trener Łomży, aż frunął w powietrze, gdy w końcówce meczu Lesisz zdobył wyrównującą bramkę.

Mecz z Łomżą był dla naszego zespołu kolejnym meczem w III lidze, który miał przedłużyć nadzieje na utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej.

- Ważnym, bo ważnym, ale takim samym, jak wszystkie inne mecze. Po prostu, do każdego spotkania podchodzimy z takim samym założeniem. Każdy mecz trzeba wygrać – stwierdzał Wiktor Napióra, wiceprezes klubu.

Początek meczu, to spokojna gra w środku pola, ale po kilku minutach przewagę osiągnęli łęczycanie, a na bramkę gości strzelali niecelnie nasi napastnicy i pomocnicy.

Piłkarze z Łomży nie potrafili przeprowadzić akcji, a najczęściej faulowali, czego efektem były żółte kartki dla Rafała Bałeckiego i Zbigniewa Kowalskiego. Za kolejny brutalny faul, Bałecki wyleciał z boiska. Po faulu Bałeckiego, sędzia zarządził rzut wolny. Robert Czekalski idealnie dograł piłkę na głowę Krzysztofa Sokalskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał Ulmana.

Po przerwie nadal atakowali łęczycanie. Przeprowadzali szybkie akcje z prawej i lewej strony boiska, ale znów brakowało skuteczności. Sokalski, który rozgrywał bardzo dobry mecz, starał się dogrywać piłki to z prawej, to z lewej strony. Walczył Laskowski, do akcji ofensywnych włączali się nasi obrońcy.

Na ławce rezerwowych gości szalał młody Engel. Dla niego było dyshonorem przegrać w Łęczycy. Już awansował z Łomżą do II ligi, ale przegrał tylko w całej rundzie jeden mecz, z Legią Warszawa. W Łęczycy zanosiło się na kolejną porażkę.

Sędzia przedłuża mecz. Rzut rożny dla Łomży. Dośrodkowanie na krótki słupek; przedłużenie głową wzdłuż linii bramkowej, a tam stoi sobie Lesisz, który głową wepchnął piłkę do bramki.

Jerzy Engel jr, trener Łomży – Dziwię się, że łęczycanie mając tak dobry zespół, chyba spadną do IV ligi. Wywalczyliśmy remis i jesteśmy z tego zadowoleni. Byłem trochę zdegustowany grą mojego zespołu i pewnymi decyzjami sędziego, ale to już historia. Uważam, że łęczycanie byli najlepszym zespołem z dołu tabeli, z którym zagraliśmy.

Wiesław Bańkosz, trener naszego zespołu - Byliśmy drużyną lepszą i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Szkoda, że znów tracimy bramkę w końcówce meczu. Zabrakło szczęścia, ale też i skuteczności.

Łęczycanie zagrali w składzie: Woźniak, M.Czekalski, Adamczyk, Bartczak, Hoderko, Czajkowski (87 Milczarek), Napieraj, Laskowski, R.Czekalski, Janicki, Sokalski (80 Ogrodowicz). Trener: Wiesław Bańkosz.

więcej

Wyjaśnienie

W związku z ukazaniem się artykułu "Dzień Dziecka skromniej" - "DŁ" 29 maja 2006 roku, pragnę wyjaśnić, że dzięki działalności radnych z klubu "Niezależni" i przewodniczącego Rady Miejskiej w Łęczycy, tegoroczny Dzień Dziecka, praktycznie w naszym mieście się nie odbywa. Impreza jest skromniejsza, a praktycznie, tak jak informuję wcześniej, nie odbywa się, nie z winy Urzędu Miejskiego, jak sugeruje autorka, a dzięki zabraniu pieniędzy z budżetu miasta przez radnych "Niezależnych", które to pieniądze miały być przeznaczone na organizację imprez dla najmłodszych mieszkańców Łęczycy.

Z poważaniem
Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczyca.

więcej

Majówka Zdrowia

W Parku Miejskim w Łęczycy odbyła się „Majówka Zdrowia”, impreza propagująca zdrowy tryb życia, spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, propagująca sport i wysiłek fizyczny, jako antidotum na wszelakie choroby.

Łęczycanie, mogli więc skorzystać z porad lekarskich, sprawdzić poziom cholesterolu i cukru, wziąć udział w spływie kajakowym, zagrać w szachy, przejechać się kolejką wąskotorową, a wieczorem uczestniczyć w koncertach zespołów młodzieżowych.

Młodzi łęczycanie mogli także brać udział w konkursach ekologicznych i biegach przełajowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy

więcej

Dostojna stulatka

Pani Władysława Kubiak obchodziła 100 lecie urodzin. Dostojna jubilatka jest obecnie mieszkanką łęczyckiego Domu Pomocy Społecznej. Z okazji tak wspaniałego jubileuszu, dyrekcja, pracownicy i mieszkańcy tej placówki zorganizowali miłą imprezę, uświetniającą 100 lecie urodzin.

Dostojna jubilatka otrzymała aż dwa kosze kwiatów, a w każdym znajdowało się po 100 pięknych róż. Jeden kosz kwiatów przekazali Pani Władysławie Kubiak pracownicy i mieszkańcy DPS, a drugi wręczył Krzysztof Lipiński, burmistrz Łęczycy, który z okazji jubileuszu złożył jubilatce wizytę.

- Cieszę się, że widzę Panią w dobrym zdrowiu i kondycji. Pozostaje mi życzyć Kochanej Jubilatce 200 lat życia – mówił Krzysztof Lipiński, wręczając kwiaty i list gratulacyjny.

Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem, dwa razy dziennie spaceruje, rzadko w swoim życiu chorowała, i stwierdza, że sposobem na długowieczność jest praca, życie wśród kochanej rodziny i przyjaciół i miłość do Boga.

Oczywiście, z okazji tak wspaniałego jubileuszu, nie mogło zabraknąć tortu, którym Pani Władysława poczęstowała wszystkich przybyłych na uroczystość.

Specjalnie dla stulatki wystąpił dziecięcy zespół artystyczny „Maryśki i Jaśki z Łęczyckiego”.

Dostojnej jubilatce życzymy wszystkiego najlepszego, przede wszystkim dużo zdrowia i radości każdego dnia.

więcej

Łęczycanie czytają dzieciom

W Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się wielkie czytanie fragmentów książek przeznaczonych dla uczniów wszystkich klas. Impreza miała na celu propagowanie wśród dzieci sięgania do książek, nie tylko tych szkolnych. Starszym uczniom czytano fragmenty książek, ale bez zakończenia. Nie zakończony fragment miał stać się inspiracją do samodzielnego przeczytania dalszego ciągu utworu.

Do czytania fragmentów książek zaproszono znanych łęczycan.

Krzysztof Lipiński, burmistrz Łęczycy zachęcał uczniów do sięgania po książki, czytając fragmenty „Serii niefortunnych zdarzeń” Lemony Snicket i „Pięciopsiaczka” Wandy Chotomskiej, wiceburmistrz Hanna Pawłowska, czytała „Ducha starej kamienicy” Anny Onichimowskiej i „Skrzydlatka” Joanny Papuzińskiej.

Młodych łęczycan do czytania książek zachęcali też: Bogumiła Jankowska, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej, Angelika Malinowska, z biblioteki dla dzieci, Piotr Banasik, student prawa, Renata Wojciechowska, dyrektor SP nr 3, Maria Szałapska, Gimnazjum w Łęczycy, Henryk Stokwiszewski, z Liceum Ogólnokształcącego im. K. Wielkiego, Teresa Graczyk, bibliotekarz ze SP nr 3, Karina Kominiak i Edyta Makarewicz, nauczycielki ze SP nr 3.

- To bardzo miłe, że mogliśmy dziś wspólnie zachęcić nasze dzieci do sięgania, do jakże bogatej literatury światowej i polskiej. Jestem pewien, ze udało się nam zainspirować młodzież do częstego odwiedzania bibliotek. W nich znajduje się ogromna wiedza, która tym młodym łęczycanom pozwoli lepiej zrozumieć rzeczywistość. Musimy tym młodym ludziom uświadamiać to w każdej sytuacji – stwierdzał Krzysztof Lipiński.

Wielkie czytanie w „trójce” miało zainspirować młodych łęczycan do odwiedzania bibliotek i sięgania po wspaniałe dzieła literatury światowej i polskiej

więcej

* * *

Z okazji Dnia Matki, wszystkie Kochane Mamusie proszę o przyjęcie jak najserdeczniejszych życzeń; życzeń płynących z głębi serca.

Życzę Kochanym Mamusiom spełnienia marzeń, niech na Waszych twarzach zawsze gości uśmiech i życzę Wam, abyście zawsze były blisko tych, którzy Was bardzo kochają.

Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczyca

więcej

Urbanek na Światowym Festiwalu

Wielkiego zaszczytu dostąpi Robert Urbanek, zawodnik Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki w Łęczycy. Zawodnik, specjalizujący się w rzucie dyskiem (medalista Mistrzostw Polski Juniorów), otrzymał osobiste zaproszenie od Virgilijusa Alekny, mistrza olimpijskiego z Aten, do wzięcia udziału w Światowym Festiwalu Rzutów.

Ta, lekkoatletyczna impreza odbędzie się 10 czerwca w Wilnie. Z reprezentantów Polski, obok Roberta Urbanka, wystartuje jeszcze Piotr Małachowski.

- Robert wystartuje wśród najlepszych na świecie. Jest dobrze przygotowany do sezonu, więc jestem pewien, że wywalczy niezłą pozycję - mówi Mirosław Andrysiak, trener łęczyckich lekkoatletów.

Jak, już jesteśmy przy bardzo usportowionej rodzinie Urbanków, to informujemy, że siostra Roberta, Karolina ustanowiła rekord Łęczycy w skoku wzwyż. Podczas zawodów, które odbywały się w naszym mieście pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 162cm.

Robertowi i Karolinie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

więcej

Zarząd się spóÂźnił

Zarząd Dróg Krajowych w Kutnie spóźnił się z przetargami na koszenie traw przy trasie krajowej nr 1. Trawa sobie rosła i rosła, a mimo interwencji Burmistrza, Dyrektora "Zieleni Miejskiej" i Straży Miejskiej, ZDK nie kwapił się do jej wykoszania.

- Postanowiliśmy z Dyrektorem "Zieleni Miejskiej", że nie będziemy czekać na na rozpoczęcie prac przez ZDK, bo gdybyśmy to zrobili, to chyba trawa urosłaby do niebotycznej wysokości. Każdego dnia ulicą Sienkiewicza przejeżdżają tysiące samochodów. Musimy dbać o estetykę naszego miasta, musimy dbać o jego wizerunek. Dlatego zdecydowaliśmy się, że sami skosimy trawę.

- Trawa została dziś skoszona od jednych rogatek do drugich. Podobnie musimy kosić trawę na drodze wojewódzkiej, bo Zarząd Dróg Wojewódzkich, mimo naszych interwencji, również nie kwapi się do utrzymywania porządku i czystości na swoim terenie - mówi Sławomir Borowski, Dyrektor "Zieleni Miejskiej".

Trawę wzdłuż drogi krajowej nr 1 skosili pracownicy "Zieleni Miejskiej"

więcej

Zagłosuj na TAO

Łęczycki zespół muzyczny TAO ma zamiar zakwalifikować się do udziału Opener Festiwal 2006, który odbędzie się w Gdyni. Aby wziąć udział w gdyńskiej operze, zespół musi zebrać odpowiednią liczbę głosów od internautów.

- Liczymy, że łęczycanie nas wspomogą. Jesteśmy na wysokiej pozycji, ale myślimy, że dzięki Państwa głosom, jeszcze tę pozycję poprawimy i zagramy w Gdyni. Byłaby to dobra promocja zarówno zespołu, jak i naszego miasta - mówi Sławomir Szymański, jeden z członków zespołu.

Głosować na nasz zespół można na stronie:
http:/muzyka.onet.pl/openstage/10173,78797,1336993,artysci.html

więcej

Nieczynny Urząd

W związku z pielgrzymką Benedykta XVI, informujemy Państwa, że w dniu 26 maja (piątek), Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny.

więcej

Ankiety do końca miesiąca

Tylko do końca maja, mieszkańcy Łęczycy będą mogli wypełniać ankiety dotyczące funkcjonowania Urzędu Miejskiego.

Ankiety można wypełniać w Urzędzie Miejskim i wrzucać do specjalnej urny.

- Przeanalizujemy informacje zawarte w ankietach, aby jeszcze bardziej usprawnić funkcjonowanie UM i pracę urzędników - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Przypomnijmy, że już za miesiąc Urząd Miejski w Łęczycy ma otrzymać certyfikat jakości usług ISO.

więcej

NASZE KOCHANE MALUCHY

Dziś, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, wręczył "becikowe" kolejnym maluchom i ich rodzicom.

Popatrzmy na zdjęcia. Czy to nie wspaniałe i jakże kochane bobasy?


Córka Wiktoria, matka Edyta Kaźmierczak-Pabin


Syn Bartosz, matka Danuta Karolak

więcej

Złoto dla Roberta

Robert Wolski wywalczył tytuł Akademickiego Mistrza Polski w skoku wzwyż. Reprezentant MKLA Łęczyca skoczył na zwodach w Warszawie 218cm.

- Była fatalna pogoda, bo padał deszcz. Nie przyzwyczaiłem się jeszcze do nowego obuwia. Stąd tylko taki rezultat. Myślę jednak, że następne starty będą bardziej udane - stwierdzał po zawodach Robert Wolski.

więcej

Warsztaty dziennikarskie

Przez dwa dni w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbywały się warsztaty dziennikarskie, w których uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Z tajnikami zawodu dziennikarskiego, młodych adeptów zapoznawali doświadczeni dziennikarze z prasy, radia i telewizji.

Jednym z ćwiczeń, które musieli wykonać młodzi łęczycanie, było napisanie krótkiej notatki o warsztatach. Oddajmy więc głos młodzieży.

"20 - 21 maja 2006 roku w Urzędzie Miasta Łęczyca zostały zorganizowane warsztaty dziennikarskie, mające na celu przybliżenie wiadomości dotyczących wspomnianego zawodu, a także uzyskanie cennych i wartościowych wskazówek tj. tworzenie tekstu oraz umieszczanie w nim najważniejszych wiadomości. W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Uroczyste rozpoczęcie wygłosił Burmistrz Miasta p. Krzysztof Lipiński. Na warsztaty te zostało zaproszonych wiele ważnych osobowości m.in. Zbigniew Zaliński, Danuta Gruszczyńska, czy Beata Kubiszyn - Puka. Uczestnicy tego szkolenia mogli skorzystać z obiadu ufundowanego przez Urząd Miasta. Uczniowie z tych warsztatów wynieśli większe doświadczenie, które na pewno pomoże i zaowocuje w przyszłości". Autorkami tego tekstu były: Katarzyna Grzelak, Aneta Frankowska i Katarzyna Granosik.

"Dzisiaj w Urzędzie Gminy w Łęczycy odbyły się warsztaty dziennikarskie. Było to szkolenie dla zainteresowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mające na celu przekazanie niezbędnych i cennych informacji związanych z tym właśnie zawodem. Na spotkanie to zaproszono wielu znanych i ciekawych gości. Przekazano nam wiele nowych umiejętności, które na pewno w przyszłości wykorzystamy. Warsztaty były bardzo interesujące. Musimy się starać, aby takie zajęcia były organizowane częściej." Autorką jest Ewa Jóźwiak.

Oczywiście, nie możemy zamieścić tekstów napisanych przez wszystkich uczestników warsztatów. Były bardzo interesujące.
Z dziennikarskiego obowiązku przypomnimy, że warsztaty poprowadzili: Zbigniew Zaliński - TVP Łódź, Krzysztof Michalski - Radio Łódź, Danuta Gruszczyńska - "Piotrkowska 104", Elżbieta Grzeszczuk - Chętko - TV TOYA, Krzysztof Jarczewski i Rafał Stankiewicz - fotoreporterzy m.in. "Newsweeka", Beata Kubiszyn - Puka - Biuro Promocji Miasta Warszawa, była zastępca redaktora naczelnego "Dziennika Bałtyckiego" oraz Bogusław Kukuć, dziennikarz sportowy "Dziennik Łódzki".

Zapraszamy do fotogalerii zdjęć z dziennikarskich warsztatów

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 45