Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Angielska Melancholia

W dniu 30 maja br. w kościele oo. Bernardynów odbył się organizowany przez Muzeum w Łęczycy i Klasztor ojców Bernardynów w Łęczycy koncert wokalno – organowy ”Angielska melancholia niemiecka precyzja”. Zebrani goście wysłuchali utwory: G.Muffata, H.Purcela, J.S.Bacha, D.Buxtchudego. Swój kunszt artystyczny prezentowali: Anna Krysztofiak – śpiew, organy; Tomasz Mońko – organy.

Kolejne koncerty już wkrótce.

więcej

Wolne stanowisko

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada jedno wolne stanowisko sprzedaży rząd B miejsce nr 25 na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 06 czerwca 2008r.

więcej

Piknik w SP4

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy zaprasza na piknik, który odbędzie się 30 maja 2008r o godzinie 16.00 na terenie boiska szkolnego - ul. Ozorkowskie przedmieście 6c.

W programie:loteria, grill, grochówka, ciasto z domowych wypieków, punkt pomiaru ciśnienia,

więcej

Majówkę z trójką

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Łęczycy Im. 25. Kaliskiej Dywizji Piechoty zaprasza na Majówkę z Trójką, która odbędzie się 30 maja 2008 na terenie boiska szkoły. W programie: występy artystyczne uczniów, loteria fantowa, rozgrywki sportowe, zjeżdżalnia dla dzieci, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, punkt medyczny – pomiar ciśnienia, cukru i cholesterolu, astronomia: grochówka, grill, ciasto, napoje, zabawa przy muzyce zespołów Całkowity dochód z pikniku przeznaczony będzie na remont pomieszczeń szkolnych.

więcej

Zapraszamy na rozmowę z Burmistrzem

Łęczycki Komitet Obrony Bezrobotnych w Łęczycy w ramach akcji „Masz głos, masz wybór” organizuje publiczną debatę o najważniejszych problemach Łęczycy i możliwościach ich rozwiązania podczas kadencji 2006 – 2010. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego Miasta , na spotkanie z Burmistrzem Panem Andrzejem OLSZEWSKIM , które odbędzie się 28 maja 2008 r. /środa / o godz. 17:00 w sali widowiskowej Domu Kultury.

więcej

Koncert, pokaz mody, występy kabaretów...

Rada Rodziców oraz Społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy zaprasza na Piknik Gimnazjalny, który odbędzie się 31.05.2008 r. (sobota) na boisku szkolnym w godzinach od 14.00 do 21.00.

Na uczestników pikniku czekają liczne atrakcje, a wśród nich występy zespołów muzycznych, cheerleaderek, pokaz mody, występy kabaretów, zawody sportowe, pokazy karate, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, karaoke, dyskoteka, przepyszne menu z daniami z grilla, sałatkami oraz łakociami i wiele innych wspaniałych atrakcji. Czytaj więcej...

więcej

konkurs - rzuć palenie...

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że w związku z przypadającymi obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu (31 Maja) organizowany jest ogólnopolski konkurs FUNDACJI “PROMOCJA ZDROWIA” dla osób chcących zerwać z nałogiem palenia tytoniu pt. ” Rzuć palenie razem z nami “ . Osoby chcące zerwać z nałogiem mogą skorzystać z pomocy dzwoniąc pod numer 0 801 108 180 do Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym Więcej informacji na wyżej wymieniony temat oraz regulamin konkursu znajduje się na stronie www.promocjazdrowia.pl

więcej

Biblioteka nieczynna

W dniach od 12 do 28 czerwca 2008 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19 będzie nieczynny z powodu malowania pomieszczeń.

więcej

Dwanaście

30 maja b.r. o godzinie 18:00 na Dziedzińcu Zamku odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które zostanie poświęcone książce Marcina Świetlickiego „Dwanaście”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

więcej

Angielska melancholia niemiecka precyzja

Muzeum w Łęczycy i Klasztor ojców Bernardynów w Łęczycy serdecznie zapraszają na koncert wokalno – organowy ”Angielska melancholia niemiecka precyzja”, który odbędzie się w 30 maja br. o godzinie 19.00 w kościele ojców Bernardynów. < br>
Wystąpią: Anna Krysztofiak – śpiew, organy; Tomasz Mońko – organy. W programie koncertu będzie można znaleźć utwory: G.Muffata, H.Purcela, J.S.Bacha, D.Buxtchudego.

więcej

Czytaj dzieciom...

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. jest na to sposób - czytajmy dzieciom! Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku: buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka, poszerza wiedzę ogólną, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów, chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie

więcej

Sprawozdanie

W dniach 17 – 18 maja odbył się XXIX Zlot do „Środka Polski” – Piątek 2008. Organizatorami byli: PTTK Oddział ,,Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy ,Urząd Marszałkowski w Łodzi, Urząd Miasta w Łęczycy, Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Gminy w Piątku, Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa w Piątku, Towarzystwo Przyjaciół Piątku i Okolic. Zlot trwał dwa dni, podczas których oprócz zmagań konkursowych uczestnicy brali udział w pieszej wędrówce po okolicach Piątku trasą: Witów – Silne Błota – Konarzew, uczestniczyli w spotkaniu z twórcami ludowymi - wikliniarzami. Przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 i Nr 2 z Łęczycy oraz Piątku wędrowali na trasie Piątek – Łysa Góra. Przyjechała również grupa rowerzystów z Łęczycy, Ozorkowa i okolic Piątku.

więcej

Pokochaj – zaadoptuj

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Łęczycy na imprezę Pokochaj – zaadoptuj, nie rozmnażaj – nie porzucaj!, która rozpocznie się 1 czerwca 2008r. (niedziela) od godz. 11.00 na Pl. Tadeusza Kościuszki.

W imprezie wezmą udział przedstawiciele Stowarzyszenia Obrońców Zwierząt - Arka z Warszawy. Przybliżą oni zagadnienia działań zmierzających do regulacji populacji bezdomnych zwierząt między innymi poprzez propagowanie antykoncepcji, sterylizacji.

więcej

XXIX Zlot do Środka Polski

Dnia 17 - 18 maja br. odbył się XXIX Zlot do Środka Polski, zorganizowany przez Oddział PTTK „Ziemia Łęczycka”, Urząd Gminy Piątek, Urząd Marszałkowski w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz ZSMR w Piątku. Udział w Rajdzie wzięło ok. 470 osób, które, oprócz zmagań konkursowych, uczestniczyły w pieszej wędrówce po okolicach Piątku, wycieczce krajoznawczej oraz koncercie zespołu ludowego, a drugiego dnia wędrowali po Bolimowskim Parku Krajobrazowym. Uczestnikom towarzyszył dobry humor oraz entuzjazm na szlaku i w zabawie, czego dopełnieniem była bez wątpienia piękna pogoda.

więcej

„Przestrzenie wolności”

W sobotę, 17 maja br., w budynku dawnego klasztoru Ojców Dominikanów i zakładu karnego na ul. Pocztowej została otwarta wystawa „Przestrzenie wolności”. Jej organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Łęczycy przy współpracy z PATIO Centrum Sztuki Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Wystawa fotografii wzbudziła duże zainteresowanie wśród zebranych. Ci, którzy nie mogli być obecni podczas oficjalnego otwarcia, mogą ją obejrzeć do 28 maja br. w godz. 8.00-16.00.

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 53