Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Koncertowe obchody Dnia Dziecka

Dziś drugi dzień obchodów Dnia Dziecka w naszym mieście. Dla wszystkich najmłodszych na Pl. Kościuszki czeka wiele atrakcji: od rana do późnych godzin wieczornych mogą bawić się na karuzelach, zjeść watę cukrową, pojeździć na miniquadach.
Dla młodzieży szkolnej i dorosłych mieszkańców zorganizowano koncerty. Wczoraj wystąpiły następujące zespoły: Mic, Messalina, a gwiazdami tegorocznej imprezy była Kasia Wilk oraz zespół PECTUS. Artyści zgromadzili na Łęczyckiej Starówce ogromną publiczność. Dziś też nie zabraknie muzycznych wrażeń. Występują: Kredens Acoustic (Zgierz), Green Hill (Łódź), Blue Scar (Głowno), Age (Łódź). Dzisiejszy wieczór zakończy nasz łęczycki zespół 2 Tygodnie.
Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy.

więcej

Uroczyste otwarcie boiska ORLIK 2012 w Łęczycy

W dniu 30 maja nastąpiło uroczyste otwarcie boiska sportowego Orlik 2012 przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Honorowymi gośćmi uroczystości byli: Marszałek Województwa Łódzkiego - Włodzimierz Fisiak, Dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego - Ryszard Kaliński, Dyrektor Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim - Tomasz Ciszewski, którzy wraz z Burmistrzem Miasta Łęczycy, Andrzejem Olszewskim i Starostą Powiatu Łęczyckiego, Wojciechem Zdziarskim dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, oficjalnie otwierając obiekt. W uroczystości uczestniczyli również sami zainteresowani, czyli młodzi sportowcy, którzy tego dnia brali udział w rozgrywkach piłkarskich Mini Euro 2012. Na otwartym dziś boisku Orlik 2012 ogłoszono pierwsze wyniki sportowych zmagań i wręczono dyplomy zespołom, które nie zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek.

więcej

Drugi dzień rozgrywek MiniEuro 2012

Zakończył się drugi dzień rozgrywek Mini Euro 2012 w Łęczycy. Do finału awansowały dwa zespoły: Walia (SP nr 4 w Łowiczu oraz Macedonia (SP w Łyszkowicach). O miejsce trzecie walczyć będą Litwa (SP nr 3 z Łowicza) i Słowenia (SP Strzelce).
Poniżej przedstawiamy wyniki sportowej rywalizacji dzieci ze szkół podstawowych z powiatów: łęczyckiego, łowickiego i kutnowskiego.

więcej

Pierwszy dzień Mini Euro 2012 i Dnia Dziecka

Zakończył się pierwszy dzień rozgrywek Mini Euro 2012 w Łęczycy. Uroczyste otwarcie nastąpiło o godz. 10.15 na Stadionie Miejskim. Obecni byli Burmistrz Miasta Łęczyca - Andrzej Olszewski, Radni Rady Miasta oraz Powiatu, Zastępca Burmistrza Łowicza – Bogusław Bończak. Gościem specjalnym dzisiejszego spotkania był Włodzimierz Smolarek - jeden z najlepszych w historii piłkarzy Widzewa, jak również całej polskiej piłki. Był dwukrotnym uczestnikiem finałów Mistrzostw Świata. W 1982 roku w Hiszpanii zdobył brązowy medal, 4 lata później w Meksyku był zdobywcą jedynej bramki dla Polski.

więcej

CARPATHIA

Łęczycki zespół 2Tygodnie w dniach 20-25 maja był uczestnikiem V Międzynarodowego Festiwalu CARPATHIA Rzeszów 2009. W eliminacjach do festiwalu pokonał ponad 100 zespołów z całej Europy. Jury festiwalu, w którego skład wchodzili min. Dorota Szpetkowska, Zygmunt Kukla, czy Peter Lipa wysłuchało 14 zespołów i przyznało nagrody. 2Tygodniom nie udało się stanąć na pudle, ale jak sami twierdzą poziom artystyczny festiwalu był niezwykle wysoki.

więcej

Dzień Mamy w Domu Kultury

26 maja w Domu Kultury w Łęczycy odbył się Koncert Dla Mamy organizowany przez instruktorów placówki. Dla swoich mam śpiewały, tańczyły i grały na gitarach dzieci na co dzień działające i kształcące się w Domu Kultury. Program wzbogacony został o występ zespołu piosenki turystycznej Zielone Liście i był jednocześnie finałem konkursu fotograficznego „Moja mama w obiektywie”.

więcej

Wygrane gimnazjalistów w Ogólnopolskim Konkursie Literackim.

21 maja br. odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu poświęconego Janowi Pawłowi II zorganizowanego w Miejskim Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim.

Część literacka konkursu nosiła tytuł: JAN PAWEŁ II - PIELGRZYM POKOJU I APOSTOŁ JEDNOŚCI.

W kategorii poezja I miejsce zajęła Karolina Kołodziejska z klasy II b za wiersz "Dłoń". Karolina napisała również esej na ten konkurs i zdobyła III miejsce w kategorii proza. Opiekunem laureatki jest p. Ewa Pawałowska. Zwycięzcą w kategorii proza został autor rozprawki, Adrian Czerwiński z klasy III b, którego opiekunem jest p. Maria Szałapska.

Galeria zdjęć

więcej

Piknik Gimnazjalny.

W sobotę 23 maja 2009 roku odbył się na terenie naszej szkoły tradycyjny Piknik Gimnazjalny. Tym razem był on częścią projektu Szkolnego Centrum Integracji RAZEM. Przygotowaniem i przeprowadzeniem pikniku zajęło się sześć dwunastoosobowych zespołów integracyjnych: teatru językowego, informatyczny, teatralny, wokalno-muzyczny, scenograficzny i sportowy. Opiekę nad poszczególnym zespołami sprawowali: p. Agnieszka Andryskowska, p. Edyta Kowalska, p. Wiktoria Kmieciak, p. Renata Wasiak, p. Jerzy Pawałowski, p. Łukasz Cybulski oraz koordynator projektu p. Mirosław Suski Atrakcji jak zwykle nie brakowało, a wśród nich były zabawy sportowe, prezentacje multimedialne (Ziemia Łęczycka, Nasze Gimnazjum), teleturnieje, konkurs grafitti, teatr w języku angielskim, konkurs piosenki, pokaz sprzętu strażackiego, występ zespołu NADIR. Wszyscy uczestnicy pikniku doskonale się bawili o czym możecie przekonać się oglądając galerię zdjęć.

więcej

Centralny ŁUK Turystyczny w Manufakturze

W dniach 23-24 maja br. na dziedzińcu Manufaktury w Łodzi odbyła się kampania promocyjna Centralnego ŁUK-u Turystycznego. W godzinach 11.00-19.00 miały miejsce liczne występy i pokazy, prezentujące poszczególne podmioty, wchodzące w skład CŁT. Łęczycę dzielnie reprezentowały przedszkolaki z Przedszkola nr 2 i 4, które wykonały pokazy tańca w rytm muzyki passo doble, salsy, rock&roll, wzbudzając zainteresowanie bardzo szerokiej publiczności. W niedzielę popołudniem wystąpił zespół „Marysie i Jaśki z Łyncyckiego”, działający przy Szkole Podstawowej w Wilczkowicach, a na zakończenie pokazów zaśpiewały solistki z Domu Kultury w Łęczycy, wykonując znane polskie przeboje.

więcej

Bezpłatne badania dla mieszkańców.

Z inicjatywy Burmistrza Miasta Andrzeja Olszewskiego już w czerwcu 2009 r. mieszkańcy Łęczycy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań pozwalających na wczesne wykrycie nowotworów poprzez wykonywanie testów genetycznych wskazujących predyspozycje do tych chorób. Badania te będą bezpłatne dla mieszkańców miasta. Badania przeprowadzi Poradnia Genetyki Nowotworów przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu przy współpracy z NZOZ Medar oraz ZOZ Łęczyca. Pozwolą zidentyfikować i objąć opieką rodziny, w których występują zagrożenia zachorowania na nowotwory złośliwe. Spowodują wdrożenie określonych działań profilaktycznych, co w przyszłości pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby nowotworowej u wyselekcjonowanej grupy osób.

więcej

Ścieżki rowerowe w Łęczycy

Z inicjatywy Urzędu Miasta w Łęczycy podjęto działania związane z aktualizacją projektu rozbudowy drogi krajowej nr1 – przejście przez Łęczycę. Na odcinku miasta, przez który przebiega droga powstaną ścieżki rowerowe zapewniające rowerzystom bezpieczne i przyjemne podróżowanie. W planach przewidziano wykorzystanie zarówno istniejących jak i projektowanych chodników z uwzględnieniem drobnych poszerzeń.

więcej

Sportowy Turniej Miast i Gmin

Łęczyca będzie jednym z miast, które 26 maja wezmą udział w IV edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin organizowanego po raz pierwszy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W ramach Turnieju Miast i Gmin w Łęczycy odbędzie się finał rozgrywek Minieuro 2012 dla powiatu łęczyckiego, łowickiego i kutnowskiego. Jednocześnie 30 maja nastąpi uroczyste otwarcie boiska Orlik 2012, którego dokona Minister Sportu Turystyki, Mirosław Drzewiecki.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 45