Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy

27 maja 2011 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łęczycy odbył sie Piknik Rodzinny pod hasłem "Wszystkie dzieci nasze są". Impreza rozpoczęła się pokazami artystycznymi uczniów naszej szkoły. Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa. Piknik obfitował w wiele konkursów tj. " Pierwszaki znają Europę", " Tęczowa Unia", "Europejskie puzzle", " Pod jedną flagą", Polska moja ojczyzna", "Co wiesz o Unii Europejskiej?".Nagrody dla laureatów konkursów zostały ufundowane ze środków unijnych w ramach realizowanego w szkole projektu "Europejska jakość już w szkole podstawowej". 

więcej

Informacja

Zgodnie z informacją otrzymaną ze Starostwa Powiatowego w Łęczycy, uprzejmie informujemy, iż w dniu 02 czerwca 2011 r. (czwartek) zamknięty zostanie przejazd na ulicy łączącej ul. M. Konopnickiej i ul. Dominikańską, na wysokości biurowca Spółdzielni Mieszkaniowej "Łęczycanka". Ruch będzie odbywał się wahadłowo objazdem za budynkiem spółdzielni mieszkaniowej. Zamknięcie w/w odcinka drogi spowodowane jest koniecznością przeprowadzenia prac remontowych na działce nr 649/5. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
więcej

Powiatowa Majówka Zdrowia

W sobotę, 28 maja 2011r. w Parku Miejskim w Łęczycy odbyła się XVIII Powiatowa Majówka Zdrowia, która promuje zdrowy styl życia oraz wypoczynek na świeżym powietrzu. Wszyscy zainteresowani mogli poddać się badaniom profilaktycznym. Dla dzieci zorganizowano liczne konkursy i zabawy ruchowe. Ponadto odbyły się występy artystyczne w wykonaniu najmłodszych mieszkańców powiatu łęczyckiego oraz występy zespołów muzycznych. Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Łęczycy. 

więcej

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca 2011 r. o godz. 16.15 odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Literatura popularnonaukowa dla dzieci

W maju Bibliotekę – Filię nr 4 odwiedzili uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy. Na lekcjach bibliotecznych młodzi czytelnicy poznawali czasopisma i książki popularnonaukowe dla dzieci. 

więcej

Jubileusz prof. Jana Szymczaka

13 maja 2011 w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi odbył się wspaniały Jubileusz 40-lecia pracy zawodowej, połączony z 65. rocznicą urodzin. Szacowny Jubilat, prof. dr hab. Jan Szymczak, Honorowy Obywatel naszego miasta, przyjął życzenia od licznie zgromadzonych gości, wśród których nie zabrakło władz uczelni UŁ i miasta Łodzi, młodzieży akademickiej, włodarzy miasteczek, wsi i powiatów oraz członków towarzystw naukowych, z którymi Pan Profesor współpracuje. 

więcej

Komisja Rewizyjna Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że w dniu 31 maja 2011 r. o godz. 16.10 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Rodzinne pikniki w łęczyckich szkołach podstawowych

Rada rodziców, dyrekcja, rada pedagogiczna oraz uczniowie Szkół Podstawowych nr 3 oraz nr 4 w Łęczycy serdecznie zapraszają na Rodzinne pikniki, który odbędą się 27 maja 2011r. W programach imprez m.in.: wystpey artystyczne uczniów, loteria fantowa, konkursy sprawnościowe i plastyczne, pokazy wojskowe, pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego, zabawa przy muzyce.Program pikniku Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy

Program pikniku Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy
więcej

Rozśpiewane wieczory na Zamku w Łęczycy

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu: ROZŚPIEWANE WIECZORY, czyli wspólne śpiewanie przy muzyce na żywo. 27 maja 2011r. (piątek) o godz. 19.30 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy. Zapraszamy do śpiewania z nami starych i nowych przebojów. Teksty piosenek wyświetlamy na ekranie, zapewniamy akompaniament gitary i akordeonu. Grających zapraszamy z własnym instrumentem.

Dodatkowa atrakcja - KONKURS KARAOKE  z nagrodami.
Dom Kultury w Łęczycy
więcej

Spotkanie DKK

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce „ZWYCZAJNY FACET” Małgorzaty Kalicińskiej. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 30 maja o godz. 17:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy (ul. Kaliska 13).

 Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
więcej

Dzień Dziecka w Łęczycy!

Informujemy, że obchody Dnia Dziecka w Łęczycy odbędą się 04 czerwca br. na Pl. T. Kościuszki. Wkrótce podamy szczegółowy program obchodów. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkie dzieci i dorosłych.
więcej

Wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 pok. 51 informuje, że posiada wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 3 rząd A. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 27.05.2011r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 27.05.2011r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań.
więcej

Uroczysty koncert z okazji 850-lecia Archikolegiaty w Tumie

Uwieńczeniem obchodów 850-lecia konsekracji Archikolegiaty w Tumie był uroczysty koncert w wykonaniu CHÓRU I ORKIESTRY FILHARMONII im. A. Rubinsteina w Łodzi oraz CHÓRU KAMERALNEGO "VIVID SINGERS", DAWID BER - dyrygent, KRZYSZTOF GRZESZCZAK – dyrygent. Ponadto z okazji 850 lat Łęczyckiej Świątyni został skomponowany utwór LOCUS INAESTIMABILIS, który podkreślał duchowy i symboliczny charakter tego wyjątkowego miejsca.


więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 46