Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Komisja Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 05 czerwca 2012r. (wtorek) o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali posiedzeń nr 18 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Utrudnienia podczas obchodów Dnia Dziecka!


Szanowni Mieszkańcy!


Informujemy, iż w związku z organizacją obchodów Dnia Dziecka w Łęczycy od dnia 31 maja w godzinach popołudniowych do 02 czerwca 2012r. włącznie na Pl. T. Kościuszki wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów oraz pieszych. Dotyczy to w szczególności mieszkańców przy ul. Panieńskiej oraz w obrębie parkingów.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy.


Organizator: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Konkurs rysunkowy dla dzieci z nagrodą niespodzianką

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” w Łęczycy pragnie poinformować, iż w dniu 1 czerwca br. na terenie Pl. T. Kościuszki posiadać będzie własne stoisko, gdzie w godzinach od 11:00 do 14:00 zorganizowany zostanie konkurs rysunkowy pt. „Kochamy wszystkie zwierzęta” dla dzieci z nagrodą niespodzianką, a także udzielane będą bezpłatne porady weterynaryjne przez lekarzy weterynarii – Panią Danutę Czaplicką oraz Pana Krzysztofa Gajewicza.

Serdecznie zapraszamy!
więcej

Orlikowa Liga Mistrzów – Łódzkie 2012 w piłce nożnej

W dniu 30 maja br. na boisku ORLIK przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbyły się ćwierćfinałowe rozgrywki Orlikowej Ligi Mistrzów w piłce nożnej chłopców w wieku 11-13 lat. W wyniku eliminacji gminnych do udziału w ćwierćfinałach zakwalifikowało się 5 reprezentacji: Łęczycy, Krośniewic, Wartkowic, Świnic Warckich i Pęczniewa. W związku z nie przybyciem na rozgrywki ćwierćfinałowe reprezentacji Świnic Warckich i Pęczniewa mecze zweryfikowane zostały jako walkowery. 

więcej

Realizacja programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w Przedszkolu nr 1

Dzieci z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy w okresie od X 2011 r. do V 2012 r. brały udział w realizacji programu " Kubusiowi Przyjaciele Natury ", w ramach którego w miesiącu maju zorganizowano na terenie placówki Dzień Marchewki. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w pomarańczowych strojach, dekoracje sal również dominowały w kolor pomarańczowy. Uczestnicy programu świetnie się bawili pod opieką swoich wychowawców, którzy organizując naukę poprzez zabawę zachęcali dzieci do udziału w zabawach wychowawczo - dydaktycznych, zabawach muzyczno - ruchowych oraz zajęciach praktyczno- technicznych mających na celu wdrożenie zasad zdrowego odżywiania. 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Oferta złożona na wniosek organizacji pozarządowej: PTTK Oddział „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy

Oferta złożona na wniosek organizacji pozarządowej: PTTK Oddział „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy na wsparcie realizacji zadania publicznego o charakterze lokalnym pn.: „Realizacja pozalekcyjnych zajęć sportowych, turystycznych i kulturalnych jako elementu oddziaływań edukacyjno – profilaktycznych i promocję zdrowia wśród dzieci i młodzieży w 2012 roku. VIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej „NOCNIK 2012” i IV OPPT „MiniNOCNIK 2012” w Łęczycy” z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania alkoholizmowi.OFERTA
więcej

Pomiary prędkości na terenie Łęczycy

Informujemy, że w miesiącu maju w dniach 29.05.2012 r. - 31.05.2012 r. na terenie miasta Łęczyca odbędą się pomiary prędkości za pomocą urządzenia do samoczynnej rejestracji prędkości pojazdów. Prędkość będziemy rejestrować na oznakowanym odcinku ul. Belwederskiej.
więcej

Finały Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012

W dniach 26-27 maja br. w Kutnie odbyły się rozgrywki Finałowe Mini Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 przez Kutno, Łęczycę i Łowicz. W Finałach udział wzięło 16 drużyn chłopięcych, w tym reprezentacje Szkoły Podstawowej Nr 3 i Szkoły Podstawowej Nr 4 z Łęczycy. 

Foto: Gazeta Lokalna


więcej

Finały Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2012 w skoku wzwyż

W dniach 26 maja 2012 r. na boisku Orlik w Aleksandrowie Łódzkim odbył się Finał Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2012 w skoku wzwyż. Orlikowa Liga Mistrzów to projekt finansowany ze środków samorządu województwa łódzkiego i odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa łódzkiego Witolda Stępnia. Projekt jest przedsięwzięciem adresowanym do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 11-16 lat, przeprowadzanym w konkurencjach: piłki ręcznej, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, skoku wzwyż oraz rugby. Liga adresowana jest zarówno dla dziewcząt jak i chłopców. Miasto Łęczyca przystąpiło do Orlikowej Ligi Mistrzów w dyscyplinach skoku wzwyż i piłki nożnej.
więcej

VI Turniej Szkolnych Drużyn Rycerskich

25 maja na zamku w Łęczycy odbył VI Turniej Szkolnych Drużyn Rycerskich. W tym roku w szranki turniejowe stanęło 15 szkół podstawowych i 5 gimnazjalnych. Uczniowie, tworzący 10 – osobowe drużyny rycerskie, wzięli udział w następujących konkurencjach: rzut włócznią, strzelanie z łuku (do tarczy punktowanej i wilka), narty wieloosobowe, atak na saracena, machina rycerska oraz serso. Ocenione zostały również własnoręcznie przygotowane przez drużyny stroje. Oprócz konkurencji sprawnościowych młodzież pisała gęsim piórem dyktando oraz sprawdziła swoją wiedzę w quizie dotyczącym wiedzy o średniowiecznym rycerstwie oraz o zabytkach Łęczycy w omawianym okresie. 

więcej

Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu

28 maja 2012 r. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Łęczycy uczestniczyła w uroczystych obchodach Światowego Dnia bez Tytoniu w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy. Tego roczne obchody przebiegały pod hasłem "Działania marketingowe przemysłu tytoniowego". Hasło to, ma zwrócić szczególną uwagę na szkodliwe efekty marketingu przemysłu tytoniowego oraz na potrzebę zakazania wszelkich reklam, promocji i sponsoringu dotyczącego palenia tytoniu. 

więcej

IV Powiatowy Turniej Wiedzy o Kulturze

Dom Kultury w Łęczycy informuje, że w sali widowiskowej, we wtorek, 29 maja br. odbędzie się kolejny, IV Powiatowy Turniej Wiedzy o Kulturze Z KULTURĄ NA TY. Do udziału zgłosiły się drużyny ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu - Gimnazjum z Piątku, Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa z Piątku,Gimnazjum z Topoli Królewskiej, Gimnazjum z Grabowa i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Łęczycy. Turniej odbywa się z okazji Dnia Działacza Kultury, który przypada właśnie 29 maja. Drużyny będą się zmagać podczas testu wiedzowego złożonego z 70 pytań, 3 konkurencji sprawnościowych i jednego zadania specjalnego, przygotowywanego przez drużyny wcześniej - prezentacji tzw. "żywego obrazu".
więcej

Powiatowy Dzień Strażaka

W dniu 25 maja 2012 r. o godz. 13.00 na Placu Tadeusza Kościuszki w Łęczycy odbyły się uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Strażaka połączone z 20-leciem Państwowej Straży Pożarnej. Udział w nich wziął Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski. 


więcej

Spotkanie z Otylią Kokocińską w ramach cyklu "Osobowości"

W dniu 24 maja 2012 r. w Domu Kultury w Łęczycy odbyło się spotkanie z cyklu Osobowości z Panią Otylią Kokocińską, nauczycielką i regionalną działaczką społeczną, wieloletnią przewodniczącą Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej oraz Honorową Obywatelką Miasta Łęczyca. Spotkanie przygotowała i poprowadziła Olga Kurowska Dyrektor DK w Łęczycy. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii autorstwa Przemysława Marynowskiego pt: "Piękno zawarte w szczególe i detalu". 

więcej

Wspieramy dzieci z powiatu łęczyckiego

Firma De Heus wsparła finansowo remont oddziału dziecięcego ZOZ w Łęczycy. Przekazane środki będą stanowić uzupełnienie brakującej kwoty na już rozpoczęty remont. Z chęcią przychyliliśmy się do prośby wystosowanej przez personel oddziału dziecięcego, wiemy jak ważne jest przyjazne otoczenie, gdy się choruje. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa przekazana przez firmę De Heus przyczyni się do polepszenia samopoczucia najmłodszych pacjentów i pozwoli z uśmiechem pokonać uciążliwą chorobę. 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 63