Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

***Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego


więcej

Ogłoszenie - utrudnienia na Pl. T. Kościuszki

W związku z organizowaną przez Urząd Miejski w Łęczycy imprezą plenerową z okazji Dnia Dziecka informujemy, że w dniach od 29 maja (godziny wieczorne) do 1 czerwca 2014 roku parking przy pl. Kościuszki będzie zamknięty.Ponadto w dniach 31 maja i 1 czerwca 2014 roku na ul. Panieńskiej będą poważne utrudnienia dla ruchu kołowego.

Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Uczeń łęczyckiego gimnazjum finalistą konkursu Moja Polska w 2050 roku

Uczeń Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy - Stanisław Andryskowski został finalistą konkursu Moja Polska w 2050 roku, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. W finałowej gali uczestniczyli: Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka, Stanisław Karczewski - Wicemarszałek Senatu RP, prof. Alicja Chybicka - Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci, Aleksander Sopliński - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia oraz parlamentarzyści zaangażowani w organizację konkursu. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Uroczystość upamiętnienia 50. rocznicy Zlotu Harcerzy Ziemi Łódzkiej

Społeczny Komitet Organizacyjny pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łęczyca organizuje w dniu 1 czerwca 2014r. w Łęczycy uroczystość upamiętnienia 50. rocznicy Zlotu Harcerzy Ziemi Łódzkiej oraz 100-lecia obchodów Harcerstwa Polskiego. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.11 przed Ratuszem Miejskim w Łęczycy.
więcej

Światowy Dzień Bez Tytoniu – 31 maja 2014

Celem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń, przed niszczącymi skutkami zdrowotnymi spowodowanymi paleniem tytoniu, ale też konsekwencjami społecznymi, środowiskowymi i ekonomicznymi używania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy. Palenie tytoniu jest jedną z najbardziej łatwych do uniknięcia przyczyn śmierci na świecie i odpowiada obecnie za 10% zgonów dorosłych. 6 milionów - co roku prawie 6 milionów ludzi umiera z powodu chorób związanych z paleniem tytoniu. Tegoroczne hasło obchodów to

„Podnoszenie podatków od tytoniu”

więcej

Powołanie Kapituły Nagrody Benedykta Polaka

28 maja 2014 roku w Muzeum w Łęczycy podpisano wielostronną umowę o powołaniu Kapituły Nagrody Benedykta Polaka. Podpisy pod umową złożyli: Przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, przedstawiciele Polskiego Oddziału The Explorers Club, władze Powiatu Łęczyckiego oraz Urzędu Miejskiego w Łęczycy. Biuro Kapituły znajdować się będzie w Muzeum w Łęczycy. Nagroda będzie wręczana za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i współpracę międzynarodową. 

więcej

Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 9 czerwca 2014 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji wypoczynku letniego dzieci i młodzieży

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Miasto Łęczyca w 2014 roku z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi.Zarządzenie Nr 12.67.2014 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z elementami sportu, kultury fizycznej i rekreacji, jako tworzenia warunków przeciwdziałania alkoholizmowi w 2014 roku.
więcej

Otwarty konkurs ofert na wparcie realizacji zadania publicznego z zakresu pomocy społecznej

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz.U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.) na wsparcie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2014 roku z zakresu pomocy społecznej w tym, pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. Szczegółowe informacje zawiera niżej zamieszczone Zarządzenie Nr 120.66.2014 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 26 maja 2014 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na wparcie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2014 roku z zakresu pomocy społecznej w tym, pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób.

Zarządzenie Nr 120.66.2014 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 26 maja 2014r. (pobierz tutaj)
więcej

Dzieci z Przedszkola nr 202 z Łodzi z wizytą w Łęczycy

W dniu 23 V 2014 roku dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy powitały w naszym mieście przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola 202 w Łodzi. Rozpoczęcie wspólnie spędzonego dnia miało miejsce na Zamku Królewskim w Łęczycy, gdzie dzieci mogły obejrzeć wystawy muzealne jak również podziwiać widoki z zamkowej wieży. W ramach spotkania dzieci z obu przedszkoli uczestniczyły również w zajęciach plastycznych - technicznych zorganizowanych na dziedzińcu zamkowym, w czasie których wykonały laurki dla swoich mam z okazji ich święta. 


Tekst i foto: Przedszkole nr 1 w Łęczycy

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 29


Nazwa Biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od. godz. 08.00 dnia 28.05.2014r. do godz. 20.00 dnia 28.05.2014

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 mm do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak
więcej

Gimnazjaliści z Łęczycy na warsztatach w Londynie

Nauka języka obcego to nie tylko klasa, podręcznik i zeszyt ćwiczeń. Wiedzą o tym doskonale uczniowie i nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole. W maju b.r.. grupa uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy wzięła udział w warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Beata Topińska oraz p. Agnieszka Kaźmierczak. Głównym punktem programu był oczywiście Londyn. 

Tekst i foto: Gimnazjum w Łęczycy

więcej

Ogłoszenie - utrudnienia na Pl. T. Kościuszki

W związku z organizowaną przez Urząd Miejski w Łęczycy imprezą plenerową z okazji Dnia Dziecka informujemy, że w dniach od 29 maja (godziny wieczorne) do 1 czerwca 2014 roku parking przy pl. Kościuszki będzie zamknięty.Ponadto w dniach 31 maja i 1 czerwca 2014 roku na ul. Panieńskiej będą poważne utrudnienia dla ruchu kołowego.

Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 55