Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Światowy Dzień Bez Tytoniu

31 maja to ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) Światowy Dzień bez Tytoniu. Jest o czym mówić. Palenie i papierosy to temat rzeka wciąż zatruwający cały świat. Jak podaje WHO, tytoń zabija ok. 6 mln osób rocznie na całym świecie, w tym 600 tys. biernych palaczy. A według badań przeprowadzonych w 2015 r. przez TNS Polska dla Głównego Inspektoratu Sanitarnego – 24% Polaków pali papierosy regularnie.
więcej

Posiedzenie komisji stałych Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 08 czerwca 2016r. (środa) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie wszystkich komisji stałych Rady Miejskiej w Łęczycy pod przewodnictwem Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie przebudowy ul. Poznańskiej

W związku z planowanym rozpoczęciem robót budowlanych związanych z przebudową ul. Poznańskiej w dniu 30 maja 2016r. Burmistrz Krzysztof Lipiński i przedstawiciel Wykonawcy robót - firmy STRABAG spotkali się z mieszkańcami oraz przedsiębiorcami, którzy byli zainteresowani przebiegiem prac budowlanych i utrudnieniami komunikacyjnymi podczas ich trwania. Na spotkaniu omówiono szczegóły związane z realizacją robót i organizacja ruchu w czasie budowy. Rozpoczęcie prac zaplanowano na 10 czerwca br. 
więcej

OSTRZEŻENIE - Burze z gradem

OSTRZEŻENIE Nr 23

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 12:00 dnia 31.05.2016 do godz. 23:00 dnia 31.05.2016

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru około 75 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90% Uwagi: Brak

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem!

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 12:00 dnia 30.05.2016 do godz. 23:00 dnia 30.05.2016

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru około 80 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

Plac Tadeusza Kościuszki wyłączony z ruchu kołowego podczas Dnia Dziecka

W związku z organizowaną przez Urząd Miejski w Łęczycy plenerową imprezą masową z okazji Dnia Dziecka informujemy, że w dniach od 31 maja 2016 roku od godz. 18.00 do 1 czerwca 2016 do godz. 24.00 roku parkingi przy pl. Kościuszki będą zamknięte.

W dniu 1 czerwca będą zamknięte również ulice: Ozorkowska na odcinku od ul. Belwederskiej do Pl. T. Kościuszki i ul. 18-go Stycznia na odcinku od ul. Pocztowej do Pl. T. Kościuszki.

Za utrudnienia przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że w Dniu Dziecka 1 czerwca można korzystać z innych miejsc parkingowych na terenie miasta, w tym: plac przy byłym Zakładzie Karnym na ul. Pocztowej, parking przy klasztorze O.O. Bernardynów w Łęczycy, od godzin popołudniowych na Placu Przedrynek, a także na Dworcu PKS w Łęczycy w wyznaczonym do tego miejscu.
więcej

Dzień Dziecka w Łęczycy

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Dziecka. To niezwykłe wydarzenie dla najmłodszych mieszkańców miasta i świetna okazja do świętowania dla wszystkich Łęczycan. Już od wielu lat organizujemy z tej okazji największą imprezę w naszym mieście. Również i w tym roku – 1 czerwca - nie zabraknie atrakcji, które zaplanowaliśmy wspólnie z uczniami naszych szkół podstawowych i Gimnazjum.

Święto rozpocznie się na pl. Kościuszki o godzinie 9.30 symbolicznym przekazaniem kluczy do miasta.

więcej

Głosuj na Łęczycę, a powstanie Rodzinny Plac Zabaw!

NIVEA po raz kolejny organizuje ogólnopolską akcję Podwórko NIVEA, w ramach której wybuduje w bieżącym roku 40 placów zabaw na terenie Polski. W Łęczycy również może powstać takie miejsce. Wystarczy raz dziennie od 5 maja do 30 czerwca 2016r. oddać swój głos! Należy zarejestrować się na stronie www.nivea.pl, wpisując imię, nazwisko oraz adres e-mail, z którego będzie oddawany głos.

Konkurs składa się z dwóch Etapów: Etap I trwa od dnia 5 maja 2016 r. do dnia 2 czerwca 2016 r. do godziny 23:59:59, Etap II - od dnia 3 czerwca 2016 r. do dnia 30 czerwca 2016 r. do godziny 23:59:59. W każdym etapie odbędzie się głosowanie internautów mające na celu wyłonienie pierwszych 20 Zwycięskich Lokalizacji.


Kliknij na obrazek, aby zagłosować!

więcej

27 maja (piątek) - Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny

27 maja 2016 roku Urząd Miejski w Łęczycy będzie nieczynny. Dzień ten jest wolny od pracy na podstawie Zarządzenia Nr 120.54.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 12 kwietnia 2016 roku w zamian za pracę w dniu 21 maja 2016 r.
więcej

Nowe elementy małej architektury trafiają na ulice Łęczycy

Trwa montaż nowych ławek i koszy na śmiecie na al. Jana Pawła II. Ławki już cieszą mieszkańców, którzy ochoczo z nich korzystają Elementy małej architektury pochodzą z tegorocznej partii zakupionej na początku kwietnia. Po Bożym Ciele reszta zakupionych „mebli ulicznych” trafi również w inne rejony miasta. Jest to już kolejna w tej kadencji dostawa ulicznego wyposażenia. Tego typu regularne inwestycje pozwalają sukcesywnie uzupełniać braki, powstające w wyniku codziennej eksploatacji, a czasami aktów wandalizmu. Zakup elementów o podobnym wzornictwie pozwoli z czasem ujednolicić występującą na poszczególnych ulicach małą architekturę, co poprawi estetykę przestrzeni publicznej. Odzyskane z al. Jana Pawła II wyposażenie, po niezbędnych naprawach i odmalowaniu, trafi w inne rejony miasta. 

więcej

Estetyka dróg nie będzie priorytetem dla Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi

Wielokrotnie informowaliśmy, że nie wszystkie drogi na terenie Łęczycy są drogami miejskimi. Na część z nich, zwłaszcza główne arterie takie jak ulice: Belwederska, Jana Pawła II, Kaliska samorząd miejski nie ma wpływu. Zarządzane są bowiem przez władze wyższego szczebla – powiat i województwo a droga Krajowa 91 czyli ul. Ozorkowskie Przedmieście i Sienkiewicza zarządzane jest przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad posiadająca siedzibę w Warszawie, oddział terenowy w Łodzi, a kierownika rejonu w Kutnie. Wyraźnie widać, że stan dróg innych zarządców pozostawia wiele do życzenia. O remonty, odśnieżanie, o bieżące sprzątanie i wykaszanie traw, o poprawę stanu elementów zapewniających bezpieczeństwo - Burmistrza Miasta Łęczycy niejednokrotnie już apelował i w tych sprawach nieustannie interweniuje.
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska”  informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 30.05.2016 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.05.2016 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.
więcej

Wystawa "Nowoczesność z tradycją"

Niezwykle ciekawą wystawę otwarto w sobotę 21 maja 2016 w Domu Kultury w Łęczycy. Organizatorzy postanowili połączyć tradycyjną rzeźbę ludową z nowoczesną grafiką, malarstwem i biżuterią. Ten niecodzienny konglomerat okazał się strzałem w dziesiątką - wystawa bardzo podobała się publiczności, która to sobotnie popołudnie zdecydowała się spędzić na wernisażu. 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 74