Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

V Festiwal

Już po raz piąty organizowany jest festiwal muzyki organowej i kameralnej "Kolory Polski". Głównym organizatorem festiwalu jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina i Instytut Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. Ponieważ festiwal odbywać się będzie w Tumie i Klasztorze Bernardynów, współorganizatorem jest także Urząd Miasta w Łęczycy.

Ponieważ naturalnymi salami dla letnich koncertów są wnętrza kościołów, organizatorzy zaproponowali, aby takie koncerty odbyły się w tym roku w Klasztorze Bernardynów i Archikolegiacie w Tumie.

Koncert w Klasztorze Bernardynów odbędzie się 3 lipca 2004 roku o godzinie 17, a wystąpią w nim: zespół wokalny "all" Antico", Maciej Strasiński - obój, Agnieszka Wrocławska - organy, a koncert poprowadzi Witold Paprocki.

10 lipca 2004 roku o godzinie 17 melomani spotkają się na koncercie w Archikolegiacie w Tumie. Wystąpi "Motion Trio" - Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn - akordeony. Koncert poprowadzi Dominika Dowalewska.

17 lipca o godzinie 17 w Klasztorze Bernardynów wystąpi Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce i Jan Bartłomiej Bokszczanin - organy. Koncert poprowadzi Krystyna Pietranek.

Szczegółowy program całego festiwalu na stronie www.festiwal.filharmonia.lodz.pl

więcej

Lech Wałęsa Honorowym Obywatelem Łęczycy

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, radni jednogłośnie podjęli uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca Lechowi Wałęsie. Z projektem takiej uchwały wystąpił Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

- W trakcie spotkania z Prezydentem Lechem Wałęsą, które odbyło się w Gdańsku, zaproponowałem panu Prezydentowi przyjęcie tego tytułu. Lech Wałęsa wyraził na to zgodę - mówi Krzysztof Lipiński.

Nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca będzie miało miejsce prawdopodobnie podczas wrześniowych uroczystości związanych z Bitwą nad Bzurą.

więcej

Hurtap trzeci w Polsce

W Ustce zakończyły się mistrzostwa Polski w beach soccerze, piłkarze łęczyckiego Hurtapu zajęli trzecie miejsce zdobywając brązowe medale. Tomasz Milczarek zdobywając 14 goli został królem strzelców i został zaproszony do drużyny, w której grali Tomasz Iwan, Piotr Świerczewski, Jerzy Dudek i Sebastian Mila na mecz pokazowy z gwiadami estrady i filmu.

W meczach grupowych Hurtap pokonał kolejno Magic Łódź 6:3, Babadyle Wejherowo 8:0 i KP Łódź 4:3.

W 1/8 łęczycanie łęczycanie zremisowali z Ivtourem Ustka 3:3, ale okazali się lepsi wygrywając w rzutach karnych 3:2.
W ćwierćfinale Hurtap pokonał PTC Pabianice 5:2 i awansował do półfinału, gdzie czekał ich mecz z Clearex Corzów wielokrotnym mistrzem Polski w hali.

więcej

Kochani Tatusiowie!

W dniu Waszego, jakże wspaniałego święta, przyjmijcie gorące życzenia też od Tatusia. Życzę Wam spełnienia marzeń, a przede wszystkim pociechy z Waszych dzieci.

Niech wszystkie dni upływają Wam w spokoju, dobrym zdrowiu, a na Waszych twarzach niech zawsze gości uśmiech.

Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczyca

więcej

Dziennikarze turystyczni w Łęczycy

W czwartek 24.06.2004 roku w Łęczycy gościć będzie 25 osobowa grupa dziennikarzy zajmujących się problematyka turystyczną.

Podczas pobytu w Łęczycy, dziennikarze zwiedzą zamek Królewski, inne zabytki oraz Archikolegiatę w Tumie. Zapoznają się z historią miasta, wezmą udział w pokazach walk rycerskich, a także zapoznają się z kalendarzem imprez kulturalnych i rekreacyjnych odbywających się w naszym mieście.

Przyjazd do Łęczycy zorganizowany został przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego i Polską Organizację Turystyczną, z którymi miasto Łęczyca ściśle współpracuje.

więcej

Doskonały wynik Roberta Urbanka

Znakomity rezultat w rzucie dyskiem uzyskał Robert Urbanek, zawodnik łęczyckiego MKLA. Podczas zawodów memoriałowych im. Szumlewskiego, które rozgrywane były w Łodzi, łęczycki lekkoatleta posłał dysk na odległość 47,09 m.

Robert Urbanek jest juniorem młodszym, a taki wynik pozwoliłby mu zakwalifikować się do finału mistrzostw Polski seniorów.

Dwa kolejne miejsca w rzucie dyskiem na tych zawodach również uzyskali dyskobole z Łęczycy: Marcin Jóźwiak - 45,21 m i Adam Kowalski - 41,77.

W ślady chłopców poszły łęczyckie dyskobolki; Katarzyna Raj zajęła drugie miejsce z wynikiem 34,65 m, a trzecia była Katarzyna Twardowska 34,04 m.

więcej

Plener rzeÂźbiarski rozpoczęty

Od kilku lat Łęczyca współpracuje w wielu dziedzinach życia społecznego z francuskim miastem Rillieux-la-Pape. Kolejną formą współpracy jest plener rzeźbiarski, który dziś 21 czerwca 2004 roku rozpoczął się w obu zaprzyjaźnionych miastach.

Do Łęczycy przyjechał francuski rzeźbiarz Alan Mantle, który przy Zamku Królewskim wykona monumentalną rzeźbę w dębine. Obok tej rzeźby powstanie jeszcze jedna, którą wykonywać będzie Bogdan Wajberg z łódzkiej ASP.

W tym samym czasie we francuskim mieście tworzyć będzie Zbigniew Dudek z łódzkiej ASP i jeden z rzeźbiarzy francuskich.

Plener potrwa dwa tygodnie.


Tak wygląda projekt rzeźby, którą wykonywać będzie francuski artysta

więcej

"Złoty guzik diabła Boruty" dla Aleksandry Skórskiej

Na Zamku Królewskim w Łęczycy zakończyły się X Spotkania z Modą. W tym roku w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 13 kolekcji przygotowanych przez młodych projektantów mody z całej Polski.

Jury Grand Prix "Złoty guzik diabła Boruty" przyznało Aleksandrze Skórskiej za kolekcję "Impresja".

I nagrodę otrzymała Małgorzata Owczarek, a dwie równorzędne drugie nagrody otrzymały: Małgorzata Jerzak vel Dobosz i Dagmara Żarnowiec.

Po zakończeniu pokazów konkursowych, rozpoczęły się pokazy profesjonalistów. W tym roku swoje kolekcje zaprezentowali Dorota Sak, Weselina Nikołow i Zygmunt Łukaszewicz. Natomiast w komnatach zamkowych otwarta została wystawa prof.Elzbiety Nawrockiej - Stanieckiej "Fakturalia".

więcej

Volvo na parkingu

W sobotę 19 czerwca 2004 roku parkingi wokół łęczyckiej Starówki opanowane zostały przez miłośników samochodów volvo. Właśnie Łęczycę miłośnicy tych samochodów wybrali sobie na jeden z etapów rajdu. Do Królewskiego Miasta zjechało ponad 60 samochodów tej marki.

W zlocie uczestniczyły osoby z całego kraju, a najstarszy zaprezentowany pojazd pochodził z 1968 roku. Było nim volvo 164.

Organizatorzy zlotu zorganizowali konkursy wiedzy o mieście i regionie łęczyckim, a także zaprezentowali test sprawnościowe swoich aut.

- Myślę, że była to dobra zabawa dla tych, którzy kochają volvo, a także promocja pięknej Łęczycy, którą jesteśmy oczarowani - stwierdzał Paweł Legiędź, jeden z organizatorów zlotu.W sobotnie popołudnie parkingi na Starym Mieście opanowane zostały przez miłośników samochodów volvo

więcej

Jacek Kazimierowski czwarty w Pucharze Europy

Jacek Kazimierowski, zawodnik MKLA Łęczyca, zajął czwarte miejsce w trójskoku, podczas rozgrywanych w Bydgoszczy zawodów Pucharu Europy. Łęczycanin oddał najlepszy skok na odległość 16,89 m, co jest jego najlepszym rezultatem życiowym. Kazimierowskiemu zabrakło 6 cm, aby wypełnić minimum olimpijskie. Zawodnik nie rezygnuje z walki o wyjazd na olimpiadę w Atenach. Minimum będzie starał się wypełnić na mityngach zagranicznych i krajowych. Najbliższy start zaplanował w Gracji, a kolejny na mistrzostwach Polski.

Najlepszy polski trójskoczek walnie przyczynił się do zajęcia przez reprezentację Polski trzeciego miejsca w tych zawodach.

więcej

Na łęczyckich kortach

Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy, Urząd Miasta Łęczyca i Starostwo Powiatowe byli organizatorami turnieju tenisa ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca.

Przed rozpoczęciem turnieju odbył się pokaz umiejętności dzieci ze szkółki tenisowej, która swoją działalność rozpoczęła kilka tygodni temu. Młodzi adepci tenisa pokazali kilka bardzo ładnych zagrań, a kibice rodzice i trenerzy mają nadzieję, że w przyszłości wyrosną z nic następcy Fibaka i Grzybowskiej.

najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Ryszard Paradowski, Dyrektor Zakładu Karnego w Łęczycy, który w meczu finałowym pokonał swojego zastępcę Krzysztofa Urbańskiego i Macieja Zemło, rzecznika prasowego Burmistrza Miasta Łęczyca. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta, Przewodniczącego Rady Miasta i Przewodniczącego Rady Powiatu. Poza tym wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

W turnieju wzięli także udział: Janusz Mielczarek, Wicestarosta Powiatu Łęczyckiego, Jerzy Przybysz, Dyrektor Łęczyckich Zakładów Górniczych, Andrzej Wdowiak, Wójt Gminy Łęczyca i Janusz Jankowski, szef promocji w Starostwie Powiatowym.


Krzysztof Lipiński nie zagrał w turnieju, ale na rozgrzewce popisywał się niekonwencjonalnymi zagraniami


Najlepsi zawodnicy turnieju: (od lewej) Krzysztof Urbański, Ryszard Paradowski i Maciej Zemło, otrzymali puchary od Burmistrza Miasta


Po prezentacji rozpoczęły się pojedynki na łęczyckich kortach

więcej

Kazimierowski w Pucharze Europy

W niedzielę 20 czerwca 2004 roku w Bydgoszczy odbędą się lekkoatletyczne zawody Pucharu Europy. W składzie reprezentacji Polski znalazł się trójskoczek Jacek Kazimierowski z łęczyckiego klubu MKLA.

Dla wielu reprezentantów naszego kraju, w tym i dla Jacka Kazimierowskiego, zawody w Bydgoszczy będą jednymi z ostatnich, na których będzie można zdobywać kwalifikacje olimpijskie.

Ostatnie starty potwierdzają wzrost formy najlepszego polskiego trójskoczka, który w tym sezonie legitymuje się rezultatem 16,75 m.

Przypominamy, że kilka lat temu Jacek Kazimierowski przyczynił się do zdobycia przez zespół polski Pucharu Europy. Wszyscy cieszylibyśmy się gdyby powtórzył tamten udany start.

więcej

Sukcesy młodych lekkoatletów

Młodzi łęczyccy lekkoatleci okazali się najlepsi w województwie łódzkim zdobywając tytuły mistrzowskie w kilku konkurencjach.

Mistrzostwo województwa łódzkiego wywalczyli: Konrad Andrysiak w skoku w dal - 5,95 m i Patrycja Łukaszewska w biegu na 300 m - 52,28 s. Tytuły wicemistrzowskie wywalczyli: Elżbieta Twardowska w pchnięciu kulą - 10,22 m, Maciej Wodzyński w biegu na 300 m ppł - 46,65 s, Marta Majacz również w biegu na 300 m ppł - 53,29 s, Tomasz Libiszewski w pchnięciu kulą - 10,78 m i sztafeta chłopców 4x100 m - 49,61 s. Sztafeta biegła w składzie: Jarosław Gałamon, Przemysław Kaźmierski, Konrad Andrysiak i Bartłomiej Urbański.

Brązowe medale wywalczyli: Marlena Kaźmierczak w pchnięciu kulą - 10,14 m, Przemysław Kaźmierski w biegu na 300 m ppł - 48,86, Jarosław Gałamon w biegu na 110 m ppł - 16,80 s, Tomasz Libiszewski w rzucie dyskiem - 40,41 m i Krzysztof Cybulski w rzucie oszczepem - 40,32 m.

więcej

Tenisowy turniej o Puchar Burmistrza

W sobotę 19 czerwca 2004 o godz.9.30 na kortach miejskich rozpocznie się turniej tenisa ziemnego "Z rakietą i z humorem" o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca. Swój udział w rozgrywkach potwierdziło wielu łęczyckich samorządowców, prezesów firm i instytucji działających na terenie miasta.

więcej

RKS II Radomsko - Hurtap-Górnik Łęczyca 1:3, (0:1)

W ostatnim meczu sezonu 2003/2004 w IV lidze, piłkarze Hurtapu-Górnika Łęczyca pokonali w Radomsku RKS II 3:1. Bramki dla Górnika strzelili: Krzysztof Voss, Tomasz Milczarek i Michał Rosiak. Po tym zwycięstwie Hurtap-Górnik Łęczyca zajął IX miejsce w rozgrywkach IV ligi.

W meczu z RKS II Radomsko łęczycanie wystąpili w następującym składzie: Gąsiński, Pęcherzewski, Karasiński, Dzierbicki (Laskowski), T.Voss (T.Milczarek), Kowalski, Smulik, Kaczkowski, R.Czekalski (Bernardziak), Rosiak (Krajewski), K.Voss. Trenarzy Leszek Lipiec i Andrzej Antos.

Tabela końcowa:

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 35