Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Informacja

Zgłoszenia kandydata na ławnika
(z terenu miasta Łęczyca)
będą przyjmowane także w dniu 30 czerwca 2007 r.
(sobota)
w pokoju nr 30
Urzędu Miejskiego w Łęczycy

więcej

Pożegnanie gości z Francji.

W środę 27 czerwca przed Urzędem Miejskim władze naszego miasta wraz z łęczyckimi rodzinami pożegnały francuskich gości z zaprzyjaźnionego miasta Riilieux-la-Pape. Podczas długiego pożegnania uściskom nie było końca.

Dzień wcześniej 26 czerwca zastępca Burmistrza Miasta, Pani Krystyna Pawlak oraz Przewodnicząca Rady Miasta, Pani Małgorzata Caban, podczas serbskiego folkloru, wręczyły naszym francuskim przyjaciołom drobne upominki za radość jaką wnieśli w nasze życie w ciągu tych kilku dni pobytu. Za co im z całego serca dziękujemy.

więcej

XIII spotkanie z modą

W niedzielę 24 czerwca na łęczyckim Zamku odbyło się XIII spotkanie z modą, w którym młodzi projektanci walczyli o "Złoty guzik diabła Boruty". Jest to jedna z ważniejszych imprez w środowisku zawodowych projektantów z terenu Ziemi Łódzkiej.


więcej

40 lecie Millenium Chrztu w Tumie

W sobotę 23 czerwca odbyła się uroczysta msza św. związana z 40. rocznicą obchodów Millenium Chrztu Polski oraz 40 rocznica przybycia do kolegiaty sług Bożych - Arcybiskupa Karola Wojtyły (Jana Pawła II) i Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Oprócz wiernych do Tumu zjechały także takie znakomitości jak prymas Glemp, Wojewoda Łódzki Helena Pietraszkiewicz czy Ryszard Kaczorowski ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie.

więcej

Powitanie francuskich gości.

Wczoraj, w godzinach popołudniowych, przyjechała do naszego miasta 12-osobowa grupa francuskich gości z zaprzyjaźnionego miasta Riilieux-la-Pape. Oficjalne powitanie odbyło się w karczmie „Na progu Tumu”, gdzie gości powitały: Pani Krystyna Pawlak - Wiceburmistrz Łęczycy, Pani Małgorzata Caban - Przewodnicząca Rady Miasta, Pan Andrzej Saganiak – Radny Miasta Łęczyca.

więcej

Serbski folklor na łęczyckiej ziemi

Urząd Miejski w Łęczycy zaprasza wszystkich mieszkańców Łęczycy na występy grupy folklorystycznej „KUD ®ELEZNIĂˆAR” z Serbii, które odbędą się 26 czerwca o godzinie 16.30 na placu Tadeusza Kościuszki.

Grupa „KUD ®ELEZNIĂˆAR” odbywa właśnie tourne po ziemi Polskiej i gościnnie w Łęczycy zaprezentuje oryginalne tańce i muzykę folkloru serbskiego. Jest to najlepszy amatorski zespół folklorystyczny w Serbii. Istnieje od 1946 roku i liczy ponad 50 osób.

więcej

Puchar Sióstr Radwańskich

W dniach 16 – 18 czerwca na łęczyckich kortach rozegrany został, kolejny już turniej tenisa ziemnego OTK Seria 2 o Puchar Sióstr Radwańskich. Nad zorganizowanymi przez Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy zawodami patronat objął Burmistrz Miasta Łęczyca, a w jego przygotowaniu czynny udział wzięli również Urząd Miasta, łęczycki Dom Kultury i WZT w Pabianicach. W turnieju o randze ogólnopolskiej rozegranym na czterech kortach wzięło udział około 60 zawodników w kategorii skrzat i skrzatki.

więcej

40-lecia Millennium Chrztu Polski

23 czerwca w Tumie odbędzie się uroczystość 40-lecia Millenium Chrztu Polski zorganizowana przez Biskupa Łowickiego Andrzeja F. Dziubę, parafię Najświętszej Marii Panny Królowej i św. Aleksego w Tumie, Kapitułę Archikolegiacką Łęczycką, Burmistrza Miasta Łęczyca, Starostę i Zarząd Powiatu Łęczyckiego.

Uroczystość 40-lecia Millenium Chrztu Polski będzie również 40 rocznicą pobytu w Tumie sług Bożych - Arcybiskupa Karola Wojtyły (Jana Pawła II) i Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

więcej

Noc Świętojańska

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łęczycy na Noc Kupały, zwana też Nocą Kupalną, lub inaczej Nocą Świętojańską, która odbędzie się 23 czerwca w Grotnikach. Zbiórka w najbliższą sobotę o godzinie 16.00 na parkingu przed Urzędem Miejskim w Łęczycy.

Noc Świętojańska zwana potocznie również Sobótką to nazwa słowiańskiego święta związanego z letnim przesileniem Słońca. Przeprowadzane w jej trakcie zwyczaje i obrzędy słowiańskie mają zapewnić świętującym zdrowie i urodzaj.

Wszystkich chętnych zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Łęczycy, pok. 56. Koszt wyjazdu to 15 zł. Zapisy przyjmowane są do 22 czerwca 2007r.

więcej

XIII Spotkanie z Modą na Zamku w Łęczycy

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza wszystkich na XIII Spotkanie z Modą, które odbędzie się 24 czerwca na Zamku w Łęczycy. Rozpoczęcie pokazu o godzinie 15.00, natomiast o 17.30 na wieży zamkowej zostanie otworzona wystawa Małgorzaty Elżbiety Górnej – Saniternik „Czas Tkanodziany”.

więcej

Zielona Szkoła w Rillieux-la-Pape

W na początku czerwca 2007r uczniowie łęczyckiego Gimnazjum im. Jana Pawła II wyjechali na Zieloną Szkołę do Francji, gdzie przebywali w ośrodku wypoczynkowym miasta Rillieux-la-Pape, Chabotte oddalonym 150 km od Lyonu. Miejsce wypoczynku dla młodych łęczycan stało się również miejscem nauki języka francuskiego.więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 26