Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wakacyjna edycja Łódzkiej Akademii PO KL

Łódzka Akademia PO KL rozpoczyna nowy cykl spotkań edukacyjnych dotyczących Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Na prośbę uczestników warsztatów, w okresie wakacji proponujemy intensywną naukę aplikowania o środki w ramach programu – weź udział w letnich warsztatach organizowanych przez Instytucję Pośredniczącą PO KL w Województwie Łódzkim.

więcej

Festiwal Animacji Filmowych BorutaFest

Dom Kultury w Łęczycy i Urząd Miejski w Łęczycy przy wsparciu PWSFTViT w Łodzi zorganizowali w naszym mieście I Festiwal Animacji Filmowych BorutaFest2009. Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie i przybliżenie widzom sztuki animacji filmowej, jej różnych form i technik realizacji.
W ramach Festiwalu odbył się konkurs oceniany przez Jury złożone z przedstawicieli środowiska filmowego. Do konkursu zainteresowani mogli zgłaszać filmy autorskie zrealizowane w latach 2006-2009, w dowolnej technice animacji (rysunek, wycinanka, plastelina, kukiełka, animacja komputerowa).
Przedstawiamy wyniki „filmowej rywalizacji”:

więcej

„Wymiary Wolności”

W dniach 22-27 czerwca 2009 roku, na zaproszenie łęczyckich władz oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej Ziemi Łęczyckiej, gościli w Łęczycy studenci z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Ostrawskiego, którzy pod kierunkiem prof. Zbigniewa Bajka realizowali Projekt Artystyczny „Wymiary Wolności”. W środę, 24 czerwca uczestnicy projektu poddali się „dobrowolnemu internowaniu”, zamykając się na dobę w murach dawnego Zakładu Karnego. Zamknięcie miało stanowić inspirację dla prac podejmujących problem wolności.

więcej

Zapraszamy na koncert muzyki polskiej i francuskiej!!!

Urząd Miejski w Łęczycy oraz Muzeum w Łęczycy serdecznie zapraszają na koncert muzyki polskiej i francuskiej, który odbędzie się w ramach III jarmarku Benedykta Polaka oraz obchodów 10-lecia współpracy partnerskiej miast Rillieux-la-Pape i Łęczycy.

wykonawcy:
Danuta Dudzińska-sopran
Zenon Kowalski-baryton
Bogna Dulińska-fortepian
Adam Wojtasik-saksofon

Koncert odbędzie się w niedzielę, 5 lipca o godz. 19.00 w łęczyckim Domu Kultury Program koncertu:

więcej

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu nr 2 w Łęczycy

W dniu 19 czerwca w Przedszkolu nr 2 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączonego z podsumowaniem projektu „Jesteśmy razem dla siebie” współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Pani Krystyna Pawlak, Sekretarz Miasta Pan Wojciech Czaplij oraz rodzice naszych wychowanków.

więcej

Zmiana terminu pierwszej projekcji – „Łęczyca filmowa”Informujemy, iż ze względu na prognozowane deszczowe warunki pogodowe ulega zmianie termin pierwszej projekcji filmowej (Komedia na Pl. Kościuszki – „Jeszcze dalej niż północ”). Emisja filmu odbędzie się w dniu 4 lipca br. (sobota).

Serdecznie zapraszamy

Projekt "Łęczyca Filmowa" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

więcej

Zakończenie roku szkolnego 2008/2009 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy.

W piątek 19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2008/2009. Z tej okazji na sali gimnastycznej odbyło się wręczenie nagród uczniom z najwyższą średnią, zaangażowanym w życie szkoły oraz laureatom konkursów i zawodów sportowych.

Wszystkim uczniom oraz pracownikom naszego gimnazjum życzmy udanych wakacji, dużo słońca, samych radosnych chwil, zregenerowania sił i do zobaczenia we wrześniu!!!!

Galeria zdjęć

więcej

Konferencja naukowa 'Wymiary wolności'

Studenckie Koło Teorii Prawa oraz Urząd Miejski w Łęczycy zapraszają na konferencję naukową "Wymiary wolności", która odbędzie się 25 czerwca 2009 roku w Ratuszu Miejskim w Łęczycy. Tematem konferencji będą filozoficzne, prawno-polityczne i kulturowo-społeczne aspekty problematyki wolnościowej.

Łęczyca - 25 czerwca 2009 roku
Początek konferencji: g.10:00
(Ratusz Miejski w Łęczycy, Pl. Kościuszki 33)

Program konferencji

więcej

Zapraszamy na warsztaty szermierki i tańca


4 lipca 2009 (sobota)

Godz. 10:00 Warsztaty szermierki artystycznej
Dziedziniec zamkowy
Warsztaty odbywać się będą w godzinach:

od 10:00 do 12:00
od 14:00 do 17:00

Młodzież od 16 roku życia oraz osoby dorosłe

Liczba miejsc - 20 osób

Warsztaty prowadzone będą przez wielokrotnych mistrzów świata i Francji w szermierce artystycznej, francuską grupę Scaramouche pod kierunkiem mistrza Carlosa Bravo

Zgłoszenia telefoniczne (Rafał Koperkiewicz, Tomasz Kucharczyk) pod numerem telefonu: Muzeum w Łęczycy (024 721 89 97 lub 024 721 25 43)

więcej

Wróć bez HIV

Wyjeżdżasz? Wspaniale! Nowe możliwości. Nowi ludzie. Nowe Przygody. Zadbaj, by po powrocie pozostały dobre wspomnienia. Chroń siebie i swoich bliskich. Wróć bez HIV.

Nie można zakazić się HIV:
- w zwykłych, codziennych kontaktach z osobą zakażona, podczas wspólnej nauki, pracy, wspólnego mieszkania oraz osobistych i przyjacielskich kontaktów,
- korzystając wspólnie z naczyń, sztućców i urządzeń sanitarnych,
- przez kontakt ze śliną, potem i łzami osoby zakażonej, przez ukąszenie komara lub innych owadów.

więcej

Pożegnanie Dziekana Dekanatu Łęczyckiego

W dniu wczorajszym w Kościele p.w. Św. Andrzeja Apostoła odbyła się uroczysta msza św. po raz ostatni celebrowana przez Księdza Dziekana Dekanatu Łęczyckiego Zbigniewa Łuczaka. Podczas celebracji towarzyszył mu również odchodzący z łęczyckiej Parafii Ksiądz Cyprian.

Na uroczystą mszę przybyło wiele delegacji władz samorządowych, organizacji i instytucji. Podziękowania za posługę duszpasterską, w imieniu władz Łęczycy, złożyli Wiceburmistrz Krystyna Pawlak, Sekretarz Wojciech Czaplij oraz radni Rady Miasta Łęczyca.

więcej

Łęczyckie firmy w drodze po unijne pieniądze

17 czerwca 2009 roku, z inicjatywy Burmistrza Miasta Łęczyca Andrzeja Olszewskiego odbyła się w Ratuszu Miejskim konferencja dla przedsiębiorców z terenu powiatu łęczyckiego, dotycząca możliwości pozyskiwania środków na rozwój firm z funduszy unijnych. W spotkaniu wzięła udział Elżbieta Hibner – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz eksperci Urzędu Marszałkowskiego do spraw funduszy unijnych.

więcej

Łęczyca w Radiu Łódź

W dniu 19 czerwca br. Polskie Radio Łódź gościło w naszym królewskim mieście. W ramach programu „Wakacyjne szlaki Radia Łódź” redaktorzy z łódzkiej rozgłośni prezentowali słuchaczom walory turystyczne, historię oraz ciekawostki dotyczące Powiatu Łęczyckiego. W całodziennej relacji swój głos zabrały władze miasta i powiatu, dyrektorzy łęczyckich placówek kulturalnych, jak również osoby, które swoją działalnością sprawiają, że nasze miasto ma się czym pochwalić.

więcej

Informacja dla rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęczycy poszukuje chętnych osób gotowych pełnić funkcję rodzin zastępczych. Stworzenie nowych rodzin zastępczych na naszym terenie da dzieciom szansę na szczęśliwe dzieciństwo.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z pracownikami socjalnymi w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Kilińskiego 4, 99-100 Łęczyca, tel. (024) 721 61 62

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 39