Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Dni otwarte w Przedszkolu nr 2 w Łęczycy

W dniach 27 – 29 czerwca 2011 r. w Przedszkolu Nr 2 w Łęczycy odbyły się Dni otwarte ( adaptacyjne ) dla dzieci nowoprzyjętych do przedszkola. W pierwszym dniu odbyło się zebranie z Panią Dyrektor Jolantą Andrzejczak i nauczycielkami grup. Drugiego dnia odbyły się zajęcia dydaktyczne dla dzieci z udziałem rodziców oraz zabawy w salach. Trzeci dzień dzieci spędziły w ogrodzie przedszkolnym. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz kolorowe balony. Zabawa była wspaniała !!!!!! 

więcej

Informacja dotycząca spisu kontrolnego

Uprzejmie informuję, że zgodnie z zapisami ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011r. (Dz. U. Nr 47, poz. 277), w dniach od 1 do 11 lipca 2011 r. zostanie przeprowadzony spis kontrolny. Spisem kontrolnym objęte są osoby zamieszkałe w mieszkaniach wylosowanych do tego spisu. Celem spisu kontrolnego jest sprawdzenie kompletności Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, realizowanego od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. oraz poprawności uzyskanych danych i ich zgodności ze stanem faktycznym.
więcej

Sukces zespołu Zielone Liście z Łęczycy

Zespół ZIELONE LIŚCIE z Łęczycy, działający przy Domu Kultury zdobył nagrodę jako najlepszy wykonawca na Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej – Bazuna 2011, który odbywa się we Wdzydzach Kiszewskich na Kaszubach. Ponadto Rajdową Piosenką Roku 2011 została "Turystyczna dziewczyna" - piosenka do słów Marka Zygmunta i muzyki Macieja Baranowskiego w wykonaniu naszego zespołu.
więcej

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011 w Przedszkolu nr 1

Rozpoczęły się już upragnione wakacje. Łęczyckie dzieci z Przedszkola nr 1 w Łęczycy zakończyły rok szkolny 2010/2011. Z tej okazji wszystkie przedszkolaki wcieliły się w role aktorów, prezentując przybyłym na uroczystość rodzicom bajkę pt.”Kot w butach”.
więcej

Zagłosuj na Zamek w Łęczycy

Informujemy, iż na stronie internetowej Gazety Wyborczej znajduje się konkurs na najpiękniejszy zamek w Polsce. Wśród dwunastu budowli wytypowanych przez Gazetę znajduje się nasz łęczycki zamek. Zapraszamy do oddawania głosów.


więcej

Pożegnanie Ojca Gwardiana Salwatora Bartosika

W dniu 26 czerwca br. w Kościele oo. Bernardynów w Łęczycy podczas Mszy Św. odbyła się uroczystość pożegnania Ojca Gwardiana Salwatora Bartosika, który posługę duszpasterską w Łęczycy pełnił przez 6 lat.

Podziękowania złożył Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski. 
więcej

Świętojańskie Granie

W środę, 22 czerwca br,. w Parku Miejskim odbyło się „Świętojańskie Granie”, zorganizowane przez Stowarzyszenie Kobiet Ziemi Łęczyckiej, Dom Kultury w Łęczycy oraz Urząd Miejski w Łęczycy. Łęczycanie świetnie bawili się podczas występów zespołu „Świniczanki” oraz Kapeli Łęczyckiej. Mieli okazję skosztować pysznych potraw regionalnych oraz zgodnie z tradycją puszczać wianki na wodę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
więcej

Informacja o wolnych stanowiskach sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada dwa wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek:

1. miejsce 19 rząd A

2. miejsce 25 rząd B

Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 29.06.2011r do godziny 10.00. Licytacja w/w stanowisk odbędzie się 29.06.2011r o godz. 12.00.
więcej

Uroczytość pożegnania klas szóstych w Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy

W Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy w dniu 21 czerwca br. miała miejsce uroczystość pożegnania klas szóstych. Gratulacje i życzenia absolwentom złożyli Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij. 

więcej

Uroczystość pożegania uczniów klas szóstych w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy

W dniu wczorajszym (21 czerwca br.) w Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy miała miejsce uroczystość pożegnania uczniów klas szóstych. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij. 

więcej

Uroczystość zakończenia I roku akademickiego Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W dniu 21 czerwca br. w łęczyckim Domu Kultury odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego 2010/2011Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie poprowadził Prezes Zarządu i założyciel ŁUTW - Pan Włodzimierz Sroczyński. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Sekretarz Miasta - Renata Brygier. 

więcej

Zakończenie roku szkolnego w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy

W dniu 20 czerwca br. w łęczyckim Przedszkolu nr 4 odbyła się uroczystosć zakończenia roku szkolnego 2010/2011. W spotkaniu wzięli udział Zastępca Burmistrza - Pan Wojciech Czaplij oraz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu - Pani Teresa Kawczyńska. 

więcej

BEZPIECZNE WAKACJE

Za kilka dni rozpoczną się wakacje. Zatem najwyższy czas, aby przygotować najmłodszych mieszkańców naszego miasto do bezpiecznego letniego wypoczynku. W tym celu w dniach 13-17 czerwca 2011 R. Straż Miejska w Łęczycy na prośbę pedagoga szkolnego Pani Katarzyny Ratajczyk - Rusek przeprowadziła akcję edukacyjną w Szkole Podstawowej Nr 3 im 25 dywizji piechoty wśród dzieci i młodzieży. Spotkania dotyczyły zagrożeń, jakie mogą spotkać naszych milusińskich podczas wakacji. Zależy nam, aby w okresie wakacji dzieci nie stały się ofiarami: kradzieży, agresji, przemocy, wypadków. Dlatego, też nasze przedwakacyjne prelekcje miały na celu kształtowanie nawyków bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach, mogących wystąpić w okresie wakacji, oraz utrwalenie prospołecznych postaw wśród uczniów.

SM

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 49