Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Informacja dla mieszkańców


Szanowni Mieszkańcy!


Informujemy, iż w związku z organizacją Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków w dniu 5 lipca 2012 r. od godz. 6.00 do 13.00 na Pl. Tadeusza Kościuszki wystąpią utrudnienia w ruchu pojazdów.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

więcej

EURO 2012 w Łęczycy

Z myślą o wszystkich pasjonatach futbolu 28 czerwca 2012 roku, z inicjatywy władz miasta, na Targowisku Miejskim w Łęczycy zorganizowana została mobilna strefa kibica. Ta niewątpliwie atrakcyjna oferta wspólnego spędzenia wolnego czasu podczas transmisji meczowej znalazła swoje potwierdzenie również w naszym mieście. Tłumy kolorowo ubranych kibiców niezwykle żywiołowo i zgodnie z zasadami fair play dopingowały parę półfinałową: Niemcy-Włochy. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Italii 2:1. Finał pomiędzy Włochami i Hiszpanią rozegrany zostanie na stadionie w Kijowie w dniu 1 lipca 2012r. Organizatorzy strefy kibica, przed meczem półfinałowym, przygotowali dla łęczycan szereg atrakcji i konkursów z nagrodami. 

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Pożegnanie uczniów klas szóstych w szkołach podstawowych

28 czerwca 2012r. w szkołach podstawowych w Łęczycy odbyły się uroczystości pożegnania klas szóstych. Udział wzięli w nich Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski, który był obecny w Szkole Podstawowej nr 3 oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij, który wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej  w Łęczycy - Pawłem Kuleszą spotkali się z uczniami w Szkole Podstawowej nr 4. 

SP 3                                                      SP4

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 5 lipca 2012 r. o godz. 1615 na terenie osiedla Waliszew obok placu zabaw między ulicami J. Tuwima i S. Żeromskiego w Łęczycy rozpocznie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy, kolejne punkty zostaną omówione w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Pożegnanie uczniów klas trzecich w Gimnazjum w Łęczycy

W dniu wczorajszym w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbyły się uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2011/2013 dla uczniów klas trzecich, opuszczających już mury szkoły. W uroczystościach wziął udział Zastępca Burmistrza Łęczycy - Wojciech Czaplij. 

więcej

Orlikowy Turniej w piłce siatkowej

W dniu 23 czerwca br. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbył się I Orlikowy Turniej w piłce siatkowej drużyn amatorskich. Do Turnieju zgłosiły się następujące zespoły: 1. Kebab 2. Kampmann 3. Kapsle 4. Liceum Ogólnokształcące - Łęczyca 5. Klasa IIb ZS im. J. Grodzkiej 6. Error Najlepszym zespołem okazała się drużyna Kampmanna pokonując w finale zespół Liceum Ogólnokształcącego - Łęczyca. 

więcej

Strefa Kibica na targowisku miejskim

INFORMACJA

Jednostka Budżetowa „ Zieleń Miejska” informuje, iż w dniu 28.06.2012 r. Targowisko Miejskie w Łęczycy mieszczące się przy ul. Plac Przedrynek będzie nieczynne, ponieważ będzie utworzona strefa kibica.Osoby posiadające rezerwację na targowisku miejskim w Łęczycy mogą w tym dniu prowadzić handel na Placu Tadeusza Kościuszki. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Informacja Starosty Łęczyckiego

W związku z budową przyłącza gazowego do Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami i czasowym wyłączeniem części działki (drogi) łączącej ul. Konopnicką z ul. Dominikańską. Prace rozpoczną się 27 czerwca 2012 r. i potrwają około tygodnia.
więcej

Bezpieczny internet

26 czerwca w Filii nr 4 MiPBP w Łęczycy odbyły się zajęcia pt. „Bezpieczny Internet”. Nasz gość sierżant Agata Bierzyńska policjantka z zespołu ds. nieletnich i patologii łęczyckiej komendy udzielała prelekcji na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci poznały reguły NETYKIETY – zbioru zasad obowiązujących w sieci , a także konsekwencje karne związane z łamaniem tych zasad. Na zakończenie uczniowie zostali pouczeni jak bezpiecznie spędzić wakacje. Mamy nadzieję, że przekazane informacje zostaną wykorzystane w przyszłości. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Wilson Kids Cup Łęczyca Open – Edycja III

Tradycyjnie w niedzielę, tym razem 24 czerwca, odbył się kolejny, ostatni przed zasłużonymi dla dzieci wakacjami turniej z cyklu - Wilson Kids Cup Łęczyca Open – Edycja III – 2012r. w ramach światowego programu TENIS 10. Ku mojej, dzieci i rodziców uciesze to swoisty fenomen, że jak do tej pory wszystkie zaplanowane w tym roku imprezy doszły do skutku. Mało, cieszyły się całkiem sporą frekwencją i zostały w każdej z nich rozegrane wszystkie kategorie wiekowe – czyli poziomy: od niebieskiego, czerwonego, pomarańczowego, aż do zielonego( 6-10 lat ). 

więcej

XVIII Konkurs o Złoty Guzik Boruty

W minioną niedzielę odbył się XVIII Konkurs O ZŁOTY GUZIK BORUTY, w którym udział wzięło 15 nieprofesjonalnych projektantów mody, głównie studentów uczelni artystycznych. Nagrodę Grand Prix otrzymała Katarzyna Szafran za kolekcję SO STRONG, SO FRAGILE. I nagrodę otrzymała Marta Hankus za kolekcję MIMIKRA. II nagrodę otrzymała Małgorzata Klamra za kolekcję ODDECH LNU. III nagrodę przyznano Patrycji Błaszczyk za kolekcję ANIMAL CULES. Po obejrzeniu prezentacji konkursowych licznie zgromadzona publiczność wysłuchała koncertu piosenek Anny Jantar. W Domu Kultury otwarto wystawę - dyplomy licencjackie studentek ASP w Łodzi - Agnieszki Martini i Agaty Kalinowskiej pt. INNOWACJE. 

więcej

Absolutorium dla Burmistrza Miasta Łęczyca

Informujemy, iż w dniu 19 czerwca 2012 roku podczas sesji Rada Miejska w Łęczycy udzieliła Burmistrzowi Miasta Łęczyca Andrzejowi Olszewskiemu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2011.
więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 52