Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Międzynarodowy wyścig kolarski zawitał do Łęczycy

27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków dotarł dziś (30 czerwca br.)około 11.33 do Łęczycy, gdzie zlokalizowana została lotna premia zawodów. Peleton przejechał sprawnie, ale zdaniem zebranych na trasie przejazdu kibiców, nieco zbyt szybko by w pełni nacieszyć oczy widokiem sportowców akcji. Kolarze przejechali ulicą 18 Stycznia a następnie Kościelną, al. Jana Pawła II, Kilińskiego, aż do drogi krajowej nr 91 i dalej na północ w stronę Kutna. Łęczycka Policja i Straż Miejska doskonale zabezpieczyły trasę przejazdu, więc utrudnienia podczas wyścigu były prawie nieodczuwalne. 

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem!

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 17:00 dnia 30.06.2016 do godz. 02:00 dnia 01.07.2016

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Uwagi: Brak

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

2 lipca parking przy ul. Zachodniej nieczynny

Urząd Miejski w Łęczycy informuje, że w dniach 02.07.2016 r. od godz. 18.00 do dnia 03.07.2016 r. do godz. 8.00, parking przy ulicy Zachodniej na wysokości wjazdu na osiedle „Medyk”, wzdłuż ogrodzenia szpitala, będzie nieczynny z powodu transportu dźwigarów dachowych na potrzeby budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łęczycy.

Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Gospodarka odpadami komunalnymi – opłaty bez zmian

Z dniem 28 czerwca 2016 r. weszły nowe uchwały dotyczące utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Łęczyca. Szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce „Nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi”. W związku z oszczędnościami z roku 2015, przeznaczonymi na sfinansowanie wzrostu kosztów wywozu śmieci w 2016 r., w tym roku możliwe było utrzymanie stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na dotychczasowym poziomie.
więcej

Z wizytą w kolebce polskiego parlamentaryzmu

Łęczyca jest doceniana ze względu na bogatą i wielowiekową historię oraz zabytki będące jej świadectwem. Jako jedno z najważniejszych miast regionu na przestrzeni wieków ogniskowała działalność administracyjną i była areną funkcjonowania najważniejszych organów państwowych. Królewskie Miasta Łęczyca było nie tylko siedzibą królewskich władz, tu także miały miejsce pierwsze sejmy i zapadały pierwsze decyzje dotyczące przyszłości losów Polski. Wkład w rozwój polskiego parlamentaryzmu został doceniony również przez profesorów Uniwersytetu Łódzkiego. 

więcej

Za nami sesja absolutoryjna

27 czerwca na XXXI posiedzeniu Rady Miejskiej w Łęczycy podejmowana była uchwała w sprawie udzielenia absolutorium dla Burmistrza Miasta Łęczyca za rok 2015. W porządku obrad znalazły się ponadto punkty dotyczące Rozpatrzenia sprawozdania finansowego Gminy Miasto Łęczyca wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2015 roku, podjęcia uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Miasta Łęczyca sporządzonego na dzień 31.12.2015 r. oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Miasta Łęczyca za rok 2015.
więcej

Serdecznie zapraszamy na XI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK 2016


Zarząd Oddziału PTTK "Ziemi Łęczyckiej" w Łęczycy oraz Burmistrz Miasta Łęczyca serdecznie zapraszają na XI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK 2016, który odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2016r. na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy. Choć na mapie Polski, szczególnie w miesiącach letnich, jest wiele miejsc, w których odbywają się podobne tematycznie przeglądy i festiwale, to łęczycki NOCNIK wyróżnia się spośród nich i przez swą wyjątkowość rokrocznie przyciąga do grodu Boruty całą rzeszę miłośników piosenki rodem z Krainy Łagodności.
więcej

Zapraszamy do kibicowania kolarzom

W dniach 29 czerwca - 2 lipca na trasie z Radomia do Krosna odbędzie się 27. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków Drugi etap zostanie przeprowadzony na odcinku Koluszki - Kutno i będzie liczył 99,6 km. 30 czerwca o godz. 11.33 uczestnicy wyścigu wjadą do Łęczycy. Będą przemieszczać się od strony Góry Św. Małgorzaty następującymi ulicami: ul. 18-go Stycznia - ul. Kościelna - al. Jana Pawła II - ul. Kilińskiego do drogi nr 91. Przepraszamy za utrudnienia w ruchu drogowym oraz zachęcamy do dopingowania kolarzy.

więcej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Zawiadamiam, że w dniu 01 lipca 2016 roku (piątek) o godz. 15.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali nr 18A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Sukcesem zakończyli sezon wiosenny młodzicy MKLA Łęczyca

Na odbywających się w Łodzi Mistrzostwach województwa Młodzików w wielobojach zdobyli cztery medale.Tytuł Mistrza i jednocześnie rekordzisty Okręgu Łódzkiego przypadł w udziale Szymonowi Kłosińskiemu. Trenujący w Łęczycy uczeń Gimnazjum w Daszynie uzyskał 2746 punktów i uplasował się na czwartej pozycji tabel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Drugie miejsce z wynikiem 2685 punktów zajął Jakub Staniszewski. To aktualnie szósty rezultat w Polsce. Trzeci był Paweł Rybarczyk 2190 punktów, a czwarty Maciej Kamiński 2003 punkty. Wśród dziewcząt srebrny medal zdobyła Martyna Tomes 2392 punkty. Szóste miejsce zajęła Natalia Janiszewska 1650 punktów. 

więcej

Zawodnicy MKLA Łęczyca w ścisłej czołówce Mistrzostw Polski Seniorów

Podczas odbywających się na stadionie Zawiszy Bydgoszcz Mistrzostw Polski Seniorów bliski zdobycia pierwszego medalu w tej kategorii wiekowej był Dawid Wawrzyniak. Zawodnik MKLA Łęczyca uzyskał ten sam wynik co trzeci w konkursie skoku wzwyż Piotr Śleboda z Olimpii Grudziądz. Obaj zaliczyli 213 cm, a o medalu zadecydowała jedna zrzutka więcej na tej wysokości. Mistrzem Polski został Sylwester Bednarek RKS Łódź 225 cm. 

więcej

Otwarcie placu zabaw na ul. Dworcowej

24 czerwca br. nastąpiło uroczyste otwarcie placu zabaw na ul. Dworcowej w Łęczycy. Obiekt powstał dzięki inicjatywie pracowników firmy De Heus, w ramach realizowanego przez Firmę programu społecznego „Działamy i wspieramy”. Wartość inwestycji to prawie 240 tyś zł, z czego aż 185 tyś zł sfinansowała Firma De Heus. 

więcej

Wakacje w Łęczycy

Zapraszamy najmłodszych Łęczycan do skorzystania z wakacyjnej oferty, przygotowanej przez Dom  Kultury w Łęczycy ora Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy. Oferta, jak każdego roku, jest bogata.
Z pewnością, na nudę nie będzie można narzekać. Dodatkowo, przez całe wakacje, dostępne będą wszystkie miejskie obiekty sportowe. Poniżej przedstawiamy ofertę wakacyjną.


więcej

Zwierzaki z łęczyckiego schroniska czekają na pomoc

W dniach 27.06.2016 r. - 27.07.2016 r. startuje II edycja internetowej kampanii organizowanej przez MojaKampania.pl pn. „NAKARM ZWIERZAKA ZE SCHRONISKA”. Biorąc udział w tej akcji można wspierać łęczyckie schronisko dla zwierząt. Wystarczy kupić koszulkę lub torbę ekologiczną z wybranym wzorem. Zebrane pieniądze podczas całej akcji zostaną przekazane na rzecz psów z naszego Schroniska.więcej

Przedsiębiorczość i Unia - Obywatele UE jako przedsiębiorcy na wspólnym rynku

Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień zaprasza na Konferencję "Przedsiębiorczość i Unia - Obywatele UE jako przedsiębiorcy na wspólnym rynku", która odbędzie się 30 czerwca 2016 r. o godz. 10.00, w Wojewódzkim Centrum Przedsiębiorczości przy ul. Narutowicza 34 w Łodzi.

więcej

1 2 3 4 5 6 następna wszystkich aktualności: 77