Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu

Zawiadamiam, że w dniu 4 lipca 2017 r. (wtorek) o godz. 16:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej nr 18 A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Komisja Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 30 czerwca 2017 r. (piątek) o godz. 16:15 odbędzie się posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej nr 18 A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: burze z gradem

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od 2017-06-29 13:00:00 do 2017-06-29 21:00:00

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Największa intensywność zjawisk na wschodzie województwa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Obowiązują:

Do godz.17:00 dnia 29.06.2017 OSTRZEŻENIE nr 28 na UPAŁ/1.PCZK w Łęczycy

Jacek Ożadowicz

więcej

Wznowienie obrad Sesji Rady Miejskiej w Łęczycy

Informuję o wznowieniu po przerwie obrad sesji nr LIII Rady Miejskiej w Łęczycy z dnia 22 czerwca 2017 roku, która odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy w dniu 30 czerwca 2017 roku (piątek) o godz. 16:30.


Przewodniczący Rady Miejskiej

Paweł Kulesza
więcej

Bardzo pozytywna opinia RIO w Łodzi na temat wykonania budżetu w 2016 roku

Informuję, iż Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi zaopiniowała pozytywnie sprawozdanie Burmistrza Miasta Łęczyca z wykonania budżetu za 2016 rok.: "W wykonaniu budżetu nie stwierdzono wykonania wydatków z przekroczeniem planu finansowego, jak również nie stwierdzono realizacji zadań nie objętych planem finansowym oraz powstania zobowiązań wymagalnych". Tym samym zarzuty na temat nieprawidłowego wydatkowania środków publicznych, czy też braku realizacji zadań zaplanowanych w ubiegłym roku, stawiane przez Radę Miejską w Łęczycy są bezzasadne.Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi (do pobrania tutaj)
Informuję również, że podjęłam informację, iż na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łęczycy - Pana Pawła Kuleszy wpłynęły dwa ważne pisma. Pierwsze, w dacie 26 czerwca br., z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zawiera stanowisko w sprawie zawieszenia organów Miasta Łęczyca i ustanowienia w ich miejsce zarządu komisarycznego.
więcej

750.000,00 zł dla Łęczycy!

Gmina Miasto Łęczyca pozyskała kolejne fundusze na realizacje miejskich inwestycji. Tym razem, decyzją Wojewody Łódzkiego z dnia 26 czerwca 2017r. otrzymaliśmy 750.000,00 zł z rezerwy celowej budżetu państwa. Dotacja ta pozwoli zrealizować kolejny etap projektu pn.: „Budowa budynku na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Łęczycy przy ul. Słowackiego”. 

więcej

Zwiększy się powierzchnia parkingu na Placu T. Kościuszki

Od kilku dni na Placu Tadeusza Kościuszki w obrębie Ratusza Miejskiego trwają prace polegające na przesunięciu lamp oświetleniowych, które obecnie usytuowane są na parkingu, przylegającym do Placu i utrudniają użytkownikom parkowanie, a jednocześnie ograniczają miejsce parkingowe. Roboty wykonuje ENERGA Oświetlenie, która jest właścicielem lamp. Zgodnie z informacją przedstawioną przez firmę, prace potrwają maksymalnie do 17 lipca br. 

więcej

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 3 lipca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 16:30 odbędzie się posiedzenie Komisji Wspólnych pod przewodnictwem Komisji Gospodarki i Mienia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: upał

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz.14:00 dnia 28.06.2017 do godz.17:00 dnia 29.06.2017

Przebieg: Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 29°C do 31°C.

Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 21°C.

Uwagi: Brak.
PCZK w Łęczycy
więcej

Przypominamy o możliwości oddawania krwi w Łęczycy

Przypominamy, że Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa parkuje na ul. Kaliskiej 45 przed budynkiem Kina Górnik. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Apelujemy do Państwa o oddawanie krwi. Okres wakacyjny jak co roku jest trudnym czasem dla potrzebujących i dla samych krwiodawców, gdyż jest to czas wzmożonego zapotrzebowania na składniki krwi i krwiopochodne.
więcej

Opłaty za usługi opiekuńcze i żywieniowe przyjmowane będą w kasie MOPS Łęczyca

Informujemy, że z dniem 1 lipca 2017 roku opłaty za usługi opiekuńcze i żywieniowe, przyjmowane będą w kasie MOPS Łęczyca ul. Ozorkowska 8. Kasa MOPS czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-12.00.

Wpłat można dokonać na rachunek bankowy 86 1240 2539 1111 0010 6102 1506
więcej

Wielki sukces młodych łęczycan w Międzynarodowym Turnieju Robotów w Pradze

Wielki sukces odnieśli młodzi pasjonaci robotyki i programowania z łęczyckiego gimnazjum w Międzynarodowym Turnieju Robotów w Pradze. Zespół w składzie Michał Andryskowski, Jakub Kołodziejski zajął drugie miejsce po zaciętej walce w finałowej rozgrywce z Czechami. Drużyna w składzie Krystian Nowakowski, Witold Borkowski zajęła miejsce trzecie po pasjonującym pojedynku z Grekami. Zespół w składzie Szymon Gąsiński, Wojciech Durys uplasowała się na miejscu piątym legitymując się rekordowym czasem w jednej z rund kwalifikacyjnych. 

więcej

Uroczystość 50-lecia obchodów Milenium Chrztu Polski w Tumie

25 czerwca br. w Archikolegiacie w Tumie odbyła się uroczystość 50-lecia obchodów Milenium Chrztu Polski w Tumie. O godzinie 12.00 została odprawiona Msza św., której przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, homilię wygłosił Prymas Senior Abp Henryk Muszyński. Eucharystię koncelebrowali także inni hierarchowie - ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej, abp Władysław Ziółek, metropolita senior łódzki, bp Ireneusz Pękalski, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej, i bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. W uroczystości wzięli udział również parlamentarzyści na czele z wicemarszałkiem Senatu Michałem Seweryńskim oraz przedstawiciele władz samorządowych, starostwa i gmin. 

więcej

V Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”

24 czerwca 2017 r. MiPBP w Łęczycy wspólnie z Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi, Filia w Łęczycy zorganizowały V Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Do udziału zaproszeni byli przyjaciele biblioteki, miłośnicy książki i aktywnego spędzania czasu wolnego. W tym roku odbył się rajd do lasu. Urokliwą trasą, tuż obok Pradoliny Warszawsko-Berlińskiej, uczestnicy dotarli do stanicy koła łowieckiego „Jenot” położonego w lesie w Pełczyskach. Tam wszyscy z wielką uwagą wysłuchali prelekcji o różnorodności przyrodniczej tego miejsca wygłoszonej przez Pana Pawła Banasiaka – leśnika. 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 61