Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wolski czwarty w Eberstadt

W sobotę i niedzielę w niemieckim mieście Eberstad odbył się ju po raz 26 Międzynarodowy Mityng Skoku Wzwyż. Organizatorzy zawodów każdego roku zapraszają imiennie najlepszych skoczków wzwyż na świecie. W tym roku takie zaproszenie otrzymał Robert Wolski, olimpijczyk z Łęczycy, który legitymuje się rekordem życiowym 230 cm.

FotoGaleria

Robert znalazł się w doborowej stawce, ponieważ oprócz niego w Eberstadt wystąpili: Tomas Janku Czechy, rekord życiowy 233 cm, Giulio Ciott Włochy - 228 cm, lisvany Perez Kuba - 228 cm, Mark Boswell Kanada - 235 cm, Stefan Holm Szwecja - 237 cm, Andrej Sokolowski Ukraina - 236 cm, Jaroslaw Rybakow Rosja - 234 cm, Jaroslaw Baba czechy - 234 cm, Swatoslwa Ton Czechy 233 cm, Alessandro Talotti Włochy - 230 cm i Nicola Ciotti Włochy 230 cm.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie i zakończył się zwycięstwem Stefana Holma 236 cm, który wyprzedził Jaroslawa Babę 233 cm, Andreja Sokolowskiego 230 cm i łęczycanina Roberta Wolskiego 230 cm. Czwarte miejsce Roberta jest ogromnym sukcesem i dobrym prognostykiem przed igrzyskami olimpijskimi w Atenach. Robert potwierdził słowa trenera Hatali, który nazwał go wielkim wojownikiem z Łęczycy.

Kolejne miejsca zajęli: Alessandro Talotti 227 cm, Mark Boswell 227cm, Tomas Janku 227 cm, Jaroslaw Rybakow 227 cm, Swatoslaw Ton 224 cm, Nicola Ciotti 220 cm, Giuliano Ciotti 220 cm i Lisvany Perez 215 cm.

Zawody w Eberstadt obserwował Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca.

- Organizatorzy mityngu w Eberstadt nazywają go Mekką skoczków wzwyż. Każdego roku zapraszają najlepszych na świecie. Cieszę się, że w tym gronie znalazł się mieszkaniec Łęczycy, który skakał wspaniale, a tylko jedną zrzutką więcej przegrał trzecie miejsce z Sokolowskim. W Eberstadt dopingowałem Roberta ogromnym transparentem, a młodzi fani jego talentu otrzymali koszulki z jego podobizną. Czwrte miejsce Roberta jest jego ogromnym sukcesem, a my możemy tylko chlubić się, że mamy w Łęczycy takiego sportowca - stwierdzał Krzysztof Lipiński.

Z Burmistrzem Łęczycy, swojego podopiecznego instruował i dopingował trener Edward Hatala.

- Robert miał drobne kłopoty z butami przy pierwszym skoku na wysokość 230 cm. Dlatego pokonał 230 cm w drugiej próbie. Kosztowało go to utratę trzeciego miejsca. Jestem bardzo zadowolony z tego startu. Robert nabiera coraz większego doświadczenia, które powinno zaprocentować na olimpiadzie w Atenach - mówił Edward Hatala.

więcej

Zaproponuj nazwy ulic

Urząd Miasta w Łęczycy i redakcja "Dziennika Łódzkiego" organizują konkurs na nazwy ulic na nowopowstajacym osiedlu domków jednorodzinnych przy ulicy kaliskiej.

Na nowopowstajacym osiedlu będzie wybudowanych ponad 40 domków, które zostaną zlokalizowane przy 6 ulicach.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje propozycje dotyczące nazw ulic, jak i całego osiedla.

Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie UM Łęczyca ulica M.Konopnickiej 14 lub redakcji "DŁ" pl.T.Kosciuszki do dnia 15 sierpnia 2004 roku

Na zwycięzców konkursu zekają nagrody.

więcej

Koncert w klasztorze Bernardynów

W sobotę 17 lipca o godzinie 17.00 w klasztorze oo. Bernardynów wystąpią Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce i Jan Bartłomiej Bokszczanin - organy.

W programie koncertu znajdą się utwory: K.Lipinski - Kaprys D-dur, G.Bacewicz - Kaprys polski, J.S.Bach - Fantazja i fuga g-moll.

Koncert w klasztorze Bernardynów odbędzie się w ramach V Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej "Kolory Polski".

więcej

Burmistrz dopinguje Wolskiego

W najbliższy weekend, Robert Wolski, olimpijczyk z Łęczycy, wystartuje w niemieckim mieście Eberstadt. W Eberstadt odbędzie się wielki, międzynarodowy mityng, w którym wystartują najlepsi na świecie skoczkowie wzwyż.

W doborowym towarzystwie znalazł się łęczycanin, dla którego występ w Eberstadt będzie dobrym sprawdzianem przed olimpiadą w Atenach. W Eberstadt Robert Wolski może liczyć na doping Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Łęczycy.

- Wziąłem urlop i wyjeżdżam do Niemiec prywatnie, aby dopingować Roberta. Na pewno lepiej będzie się czuł, gdy zobaczy transparenty w ojczystym języku i koszulki ze swoją podobizną i elementami charakterystycznymi dla rodzinnego miasta przygotowane na tę okazję, ale również na olimpiadę. Mam nadzieję, że Robert uzyska jeszcze lepszy wynik niż ten w Bydgoszczy. Niech kibice z innych krajów dowiedzą się, że łęczycanin też ma fanów, którzy wierzą w jego udane starty i będą go gorąco dopingować w Eberstadt, a potem na olimpiadzie - mówi Krzysztof Lipiński.


Tak wygląda wejściówka na mityng w Eberstadt

więcej

Pieniądze dla noworodków

Tym razem Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy wręczył po 500 zł następującym rodzicom i ich dzieciom: Joannie Śliwińskiej, Zbigniewowi Michalakowi i ich córeczce Jagnie, Halinie i Krzysztofowi Nowakom i ich synkowi Krystianowi, Elżbiecie i Józefowi Okonkoskim i ich córeczce Aleksandrze, Ewelinie Niwińskiej, Arkadiuszowi Leszczyńskiemu i ich córeczce Sandrze, Anecie Kaczmarek, Marcinowi Petaszowi i ich synkowi Szymonowi, Agnieszce i Grzegorzowi Krzyżaniakom i ich córeczce Julii, Agacie i Robertowi Grzelakom i ich córeczce Zauannie, Ilonie i Piotrowi Bojanowskim i ich córeczce Marii, Monice i Mariuszowi Lewandowskim i ich córeczce Natalii oraz Agnieszce i Grzegorzowi Pawłowskim i ich córeczce Mai.


Córka Jagna i Joanna Śliwińska


Syn Krystian, Halina i Krzysztof Nowakowie


Córka Aleksandra, Elżbieta i Józef Okonkowscy


Córka Sandra i Ewelina Niwińska


Szyn Szymon i Aneta Kaczmarek


Córka Julia, Agnieszka i Grzegorz Krzyżaniakowie


Córka Zuzanna i Agata Grzelak


Córka Maria, Ilona i Piotr Bojanowscy


Córka Natalia, Monika i Mariusz Lewandowscy


Córka Maja, Agnieszka i Grzegorz Pawłowscy

więcej

Hurtap w finale

Piłkarze łęczyckiego Hurtapu wygrali turniej beach soccera na plażach w Darłowie i awansowali do finału Pucharu Polski. Turniej finałowy odbędzie się w Gdyni w dniach 27 - 29 sierpnia. W finale zagrają na pewno mistrzowie Polski w beach soccerze Drink Team Szczecin, Clearex Chorzów, zdobywca Pucharu Polski w roku ubiegłym, a także finaliści dwóch turniejów eliminacyjnych.

Piłkarze Hurtapu byli zdecydowanym faworytem imprezy w Darłowie i nie zawiedli. Zremisowali tylko w meczu grupowym z Piwex Słupsk 3:3, ale pokonali rywali w rzutach karnych. W półfinali łęczycanie pokonali drużynę z Ustki 9:2, a w meczu finałowym 3:0 zwyciężyli zespół z Ustki.

Wcześniej wygrali z Hammer Team 7:3, Nietoperzami Warszawa 7:4 i Wamą Sztutowo 8:1.

W Darłowie odbył się także mecz pokazowy, w którym reprezentacja Polski pokonała 3:1 drużynę złożoną z najlepszych zawodników. Dwie bramki dla reprezentacji strzelił piłkarz Hurtapu Tomasz Milczarek, a wśród najlepszych zagrali jego koledzy klubowi Kamil Bartczak i Łukasz Laskowski.

więcej

Wolski i Kazimierowski na mistrzostwach Polski

Robert Wolski i Jacek Kazimierowski, reprezentujący barwy MKLA Łęczyca wystartują na mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które dziś rozpoczynają się w Bydgoszczy.

Konkurs skoku wzwyż, w którym wystartuje Robert Wolski, rozpocznie się dziś w godzinach popołudniowych, a konkurs trójskoku, w którym wystąpi Jacek Kazimierowski jutro.

Łęczyccy lekkoatleci będą starać się o uzyskanie minimum kwalifikującego ich na olimpiadę w Atenach. Przypominamy, że aby znaleźć się w ekipie olimpijskiej, Jacek Kazimierowski musi uzyskać rezultat 16,95m, a Robert Wolski 230cm.

więcej

Więcej pieniędzy na łęczycki sport

Do Urzędu Miasta Łęczyca wpłynęła subwencja ogólna, która została rozdysponowana na potrzeby stowarzyszeń sportowych działających w mieście.

Rada Miasta rozdysponowała 57 tysięcy złotych w następujący sposób: piłka nożna 35 tysięcy złotych, lekka atletyka 12 tysięcy złotych i siatkówka 10 tysięcy złotych.

więcej

Świadczenia rodzinne bez opóÂźnień

W Łęczycy nie było żadnych problemów z wypłatą świadczeń rodzinnych, które wprowadzono ustawą z 28 listopada 2003 roku. W naszym mieście wypłata świadczeń zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wypłata przebiegała bez żadnych zakłóceń i realizowana była przez MOPS w dniach 4.06, 9.06 i 15.06. 2004 roku.

Świadczenia dla osób, które złożyły wnioski do dnia 15.06.2004 roku zostały wypłacone następnego dnia.

- Obecnie wypłaty świadczeń rodzinnych dla osób, które złożyły wnioski realizowane są na bieżąco. Do końca czerwca tego roku rozpatrzono 730 wniosków - mówi Iwona Porczyńska, Kierownik MOPS w Łęczycy.

więcej

Pieniądze dla kolejnych noworodków

Tym razem Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca wręczył po 500 zł następujacym rodzicom z tytułu urodzenia dziecka: Magdalenie i Piotrowi Wawrzyniakom i ich synkowi Mateuszowi, Iwonie i Marcinowi Czerbniakom i ich synkowi Igorowi, Aleksandrze i Dariuszowi Nowakowskim i ich synkowi Jakubowi, Annie i Dariuszowi Juszczakom i ich synkowi Jakubowi, Angelice i Piotrowi Szymańskim i ich córeczce Weronice, Grażynie i Andrzejowi Chmieleckim i ich synkowi Januszowi, Gabrieli i Michałowi Wójcikom i ich synkowi Stanisławowi, Wiolettcie i Mirosławowi Michalskim i ich synkowi Norbertowi, Annie i Adamowi Lisom i ich córeczce Natalii, Dorocie i Krzysztofowi Gajewiczom i ich córeczce Zuzannie.


Syn Mateusz, Magdalena i Piotr Wawrzyniak


Syn Igor i Iwona Czerbniak


Syn Jakub, Aleksandra i Dariusz Nowakowscy


Syn Jakub, Anna i Dariusz Juszczak


Córka Wiktoria i Angelika Szymańska


Syn Janusz, Grażyna i Andrzej Chmieleccy


Syn stanisław, Gabriela i Michał Wójcik


Syn Norbert, Wioletta i Mirosław Michalscy


Córka Natalia, Anna i Adam Lis


Córka Zuzanna, Dorota i Krzysztof Gajewicz

więcej

wszystkich aktualności: 10