Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Becikowe


Córka Jagoda, matka Izabela i ojciec Tomasz Duraj


Córka Julia, matka Monika i ojciec Radosław Podrzycki

więcej

Łęczyca wielkim placem budowy

Takich zmian, jakie łęczycanie mogą obserwować w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy nie było w naszym mieście od lat 50-tych, kiedy to nastąpił szybki rozwój miasta spowodowany uruchomieniem kopalni.

Po zakończonym pierwszym etapie termomodernizacji budynków komunalnych, w wyniku którego zmodernizowanych i ocieplonych zostało 28 budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, przyszła kolej na następne – bloki przy ul. Szkolnej, Kaliskiej, Belwederskiej, Ozorkowskiej, Przedszkola nr 1 i 2, Szkołę Podstawową nr 3, Urząd Miejski. Po nich odnowione zostanie osiedle przy ul. Wojska Polskiego.

Zmiany nie omijają również ulic i chodników – wkrótce zostanie oddana do użytku ulica Kaliska, rozstrzygane są przetargi na remonty ulic: Kaliskiej, Szpitalnej, Słowackiego i Bitwy nad Bzurą. Pracownicy Zakładu Budżetowego „Zieleń Miejska” własnymi siłami remontują zniszczone chodniki na ul. Ozorkowskiej, Zachodniej i Konopnickiej.

Ostateczny kształt przybiera również hala sportowa, która ma być gotowa na początek nowego roku szkolnego. Obecnie trwają prace wykończeniowe na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Remontowany jest także łęczycki ratusz. Po zakończeniu prac będzie on stanowił jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków Łęczycy.

Wszystko to sprawia, że nasze miasto zmienia radykalnie swój wizerunek – z szarego, zniszczonego miasteczka przekształca się w zadbane kolorowe miejsce, w którym żyje się i pracuje lepiej i przyjemniej. W dodatku dzieje się to w znacznej mierze za pieniądze pozyskane ze środków EkoFunduszu, NFOSiGW, WFOŚiGW oraz ZPORR.

Potwierdzeniem łęczyckiego „boomu” inwestycyjnego niech będzie awans Łęczycy z 67 na wysokie 8 miejsce w „Rankingu najzamożniejszych samorządów” w kategorii „Miasta powiatowe” przeprowadzonym przez pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”.

Popatrzmy, jak na lepsze zmienia swoje oblicze Królewskie Miasto Łęczyca

więcej

Hali sportowej ciąg dalszy

Szybkimi krokami ku końcowi zbliża się budowa łęczyckiej hali sportowej. Na tym etapie prac należy już dokonać wyboru podłogi sportowej, jaką zostanie wyłożony nowy obiekt.

Wpłynęło wiele ofert od firm świadczących tego typu usługi, dlatego też dziś w Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się spotkanie, w czasie którego działacze, nauczyciele i miłośnicy sportu starali się wybrać najlepszy wariant dla naszych sportowców.

Hala będzie przystosowana do uprawiania wielu dyscyplin sportowych, w przyszłości będą się odbywać zawody zarówno rangi krajowej, jak i międzynarodowej, w hali ćwiczyć też będą uczniowie z pobliskiego Gimnazjum, z uwagi na to podłoże musi być wykonane solidnie i przede wszystkim być przyjazne dla zdrowia sportowców.


Czas nagli, dlatego też decyzja o wyborze podłogi sportowej zapadnie lada dzień.

więcej

Mali Łęczycanie

Dziś, Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy, wręczył "becikowe" kolejnym maluchom i ich rodzicom.


Syn Mateusz, matka Aneta Kaczmarek


Syn Szymon, starszy syn Klaudiusz i matka Marzena Łuczak


Syn Sebastian, matka Małgorzata i ojciec Zbigniew Antosiakowie


Córka Ksenia, matka Anna Tomes

więcej

Bogata Łęczyca

Do Urzędu Miejskiego w Łęczycy doszedł e-mail z Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” z informacją o rankingu najzamożniejszych samorządów, jakie owe pismo przeprowadziło wśród miast powiatowych w całym kraju.

Poniżej prezentujemy treść e-maila:

„Szanowni Państwo Jest mi bardzo miło poinformować, że w Rankingu najzamożniejszych samorządów, który wkrótce opublikujemy, w kategorii miasta powiatowe, Łęczyca zajęła bardzo wysokie, ósme miejsce i awansowała z miejsca 67.

Gratuluję Państwu tak dobrego wyniku, gdyż podstawą rankingu są łączne dochody budżetowe w przeliczeniu na l mieszkańca za rok 2005. Nagrodzone samorządy są wyłaniane poprzez najbardziej wszechstronny i kompetentny ranking, prowadzony już od kilku lat przez profesora Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego.”
Z gratulacjami Monika Szczepaniak

- Taki wielki skok w rankingu to dla nas bardzo dobre wieści. Świadczą one o tym, że postawione przed sobą cele sukcesywnie realizujemy i zmierzamy w dobrym kierunku. Ważniejszą sprawą od samej lokaty w rankingu jest fakt, iż był on robiony na podstawie dochodów budżetowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca - to cieszy najbardziej. Przecież wszystko co robimy jest z myślą o Łęczycy i poprawie bytu jej mieszkańców.– powiedział Krzysztof Lipiński, burmistrz Łęczycy.

Przypominamy, że wszystkie miejskie zadania są możliwe do zrealizowania, dzięki temu, że budżet Łęczycy w 2005 roku to ponad 42 miliony złotych, gdy jeszcze w 2002 r. wynosił zaledwie około 19.600.000 zł.

więcej

HURTAP w finale Pucharu Polski

Wspaniale spisali się piłkarze łęczyckiego HURTAPU, którzy w Dziwnowie, w turnieju eliminacyjnym Pucharu Polski w Beach Soccera, zajęli pierwsze miejsce i tym samym wywalczyli awans do Finału Pucharu Polski. Turniej finałowy Pucharu Polski. z udziałem najlepszych zespołów beachsoccerowych rozegrany zostanie na Helu, w dniach 18 - 20 sierpnia.

Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze i była bezapelacyjnie najlepszym zespołem turnieju w Dziwnowie. Wielkie brawa i gratulacje dla zawodników i trenera Andrzeja Antosa, który doskonale przygotował zespół do ciężkich meczów na nadmorskiej plaży w Dziwnowie. W pierwszym meczu nasi piłkarze długo męczyli się z PUB GOL Jelenia Góra. Bardzo zmobilizowani zawodnicy z Jeleniej Góry stawili zacięty opór i spotkanie zakończyło się rezultatem 3:3. W rzutach karnych lepsi okazali się łęczycanie. Robert Czekalski trafił do siatki, natomiast strzał piłkarza PUB GOL obronił Piotr Kosmalski. W tym meczu klasą dla siebie był Czekalski, który nie dość, że pewnie wyegzekwował karnego, to w normalnym czasie gry zdobył wszystkie trzy bramki.

W drugim meczu nasz zespół wreszcie zagrał tak, jak oczekiwali tego kibice i trener Antos. Szybkie akcje, strzały z przewrotek, świetna gra w obronie i na efekty nie trzeba było długo czekać. Łęczycanie pokonali 6:2 TEAM Lublin, a łupem bramkowym podzielili się: R. Czekalski 3, Kamil Bartczak 2, Adam Grzybowski.

Takim samym wynikiem zakończył się trzeci mecz, w którym HURTAP pokonał TAWERNĘ Tychy. Już w pierwszej tercji nasz zespół prowadził 4:1, a w drugiej odsłonie grał spokojnie oszczędzając siły na mecz półfinałowy. Bramki w tym spotkaniu strzelili: R. Czekalski 2, Grzybowski 2, Laskowski i Marcin Karasiński.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi młodzi zawodnicy Adam Grzybowski i Marcin Karasiński. Strzelili gole, ale popisali się też wspaniałymi uderzeniami z przewrotek, które tak uwielbiają kibice beach soccera.
Przeciwnikiem łęczycan w półfinale była drużyna LEIER FARBY Sosnowiec. Trzy szybkie akcje wystarczyły, aby Rosiak, Bartczak i Czekalski umieścili piłki w siatce rywali. Sosnowiczanie odpowiedzieli tylko jednym celnym trafieniem i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 3:1.
W drugim meczu półfinałowym trwała zażarta walka między HEMAKo Sztutowo a TEAM Lublin. Lepsi okazali się piłkarze ze Sztutowa i to właśnie oni stanęli do finałowej rozgrywki. HEMAKO pokonało TEAM 5:4.

Mecz finałowy był doskonałym widowiskiem. Po pierwszej tercji łęczycanie prowadzili już 5:2. Fantastyczna partię rozgrywał Kamil Bartczak, który doskonale grał w obronie i świetnie strzelał zdobywają w całym meczu 3 bramki. Na oklaski zasługuje cały zespół, który pokazał wspaniałe akcje, które wzbudzały entuzjazm na trybunach.

HURTAP pokonał HEMAKO 12:7 i pewnie awansował do Finału Pucharu Polski. W meczu finałowym bramki dla naszego zespołu strzelili: Bartczak 3, Rosiak 3, Dariusz Karasiński 2, Czekalski 2, Kaczkowski i Laskowski.

Łęczycanie w turnieju w Dziwnowie wystąpili w następującym składzie: Piotr Kosmalski, Robert Czekalski, Kamil Bartczak, Łukasz Laskowski, Dariusz Karasiński, Grzegorz Kaczkowski, Marcin Karasiński, Michał Rosiak, Adam Grzybowski, Tomasz Milczarek. Trener: Andrzej Antos, masażysta Michał Krzemiński.

Ogromne podziękowania należą się łęczyckim kibicom, którzy nie bacząc na upały przez trzy dni dopingowali zespół HURTAPU, nie szczędząc gardeł. Piłkarze odwdzięczyli się świetną grą i awansem do Finału Pucharu Polski.

więcej

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej

Na Zamku Królewskim w Łęczycy, juz po raz drugi odbył sie Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej "Nocnik 2006".

W przeglądzie konkursowym wzięło udział kilkanaście zespołów z całej Polski.

Główną nagrodę otrzymał zespół KMT Turek, którego członkowie zaprezentowali utwory: "Godzina między", "Zadupie" i "Piosenkę na każdy dzień".

Zespól wystąpił w składzie: Katarzyna Konciak, Paweł Grabara i Paweł Cierniewski.

Drugie miejsca zdobyła Joanna Pilarska z Tarnowa Podgórnego, a trzecią zespół "Towarzystwo Powiększenia Wyobraźni".

W nocnym koncercie gwiazd zaprezentowali się "Grzmiąca Pólitrówa", "Czerwony Tulipan" i Marcin Pyda.

I, jak to na turystyczna imprezę przystało, doskonale bawiono się do białego rana.

- Nasi goście już zapowiedzieli udział w III "Nocniku". Postaramy sie zrobić wszystko, aby kolejny przegląd był jeszcze bardziej atrakcyjny - mówi Jacek Ziółkowski, organizator "Nocnika" i szef łęczyckiego PTTK.

Popatrzymy, jak bawiono się na turystycznej imprezie na Zamku Królewskim w Łęczycy

więcej

Łęczyca w telewizji

Dziś, w naszym mieście gościli dziennikarze Telewizji Łódź. Zainteresowani byli prowadzonymi w Łęczycy inwestycjami.

Główną uwagę poświęcili remontowi Ratusza Miejskiego i modernizacji ulicy Kaliskiej.

- Widzimy, że Łęczyca zmienia swoje oblicze, pięknieje, a inwestycje są bardzo zaawansowane. Poza tym, od burmistrza dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o innych inwestycjach i problemach miasta. Na pewno, już w najbliższym czasie powrócimy do miasta, aby realizować kolejne programy o jego dynamicznym rozwoju - mówił autor programu "SPORA Szansa", Przemysław Lisiecki.

Program zostanie wyemitowany w czwartek, 20 lipca. o godzinie 18.40, w TVP 3.


O łęczyckich inwestycjach i problemach miasta opowiadał Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy

więcej

OŚWIADCZENIE STAROSTY POWIATU ŁĂŠCZYCKIEGO

Szanowni Mieszkańcy Łęczycy i Powiatu Łęczyckiego!

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców kierowanymi do mnie, pragnę potwierdzić, że w dniu 4 lipca poprosiłem Pana Krzysztofa Lipińskiego - Burmistrza Miasta Łęczyca, aby spotkał się z przedstawicielami Związków Zawodowych ZOZ w Łęczycy. Rozmowy odbywały się w łęczyckim szpitalu

Następnie, w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu Łęczyckiego, w którym uczestniczyli również przedstawiciele Związków Zawodowych ZOZ. Przewodniczący Rady Powiatu, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu oraz Burmistrz Miasta Łęczyca.

Podczas tego spotkania została ogłoszona decyzja Zarządu Powiatu Łęczyckiego o przywróceniu Pana Andrzeja Olszewskiego na stanowisko Dyrektora ZOZ.

     Z wyrazami szacunku
     Zbigniew Wojtera
     Starosta Powiatu Łęczyckiego

więcej

Pieniądze dla miasta

Miasto otrzymało z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotacje na termomodernizację kolejnych budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.

- Pieniądze będą przeznaczone na wykonanie termomodernizacji budynku przy Ozorkowskiej 3/5 oraz Przedszkola przy ulicy Zachodniej. Dotacje wyniosły odpowiednio 152 i 173 tysiące złotych. Otrzymaliśmy również dotację w kwocie 215 tysięcy złotych, która zostanie przeznaczona na modernizację Parku Miejskiego - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 28