Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Opera na Zamku

26 lipca na łęczyckim dziedzińcu zamkowym odbyła się opera Gaetano Donizettiego „Don Pasquale” rozpoczynająca cykl koncertów pod nazwą „Teatr Wielki w Łodzi Mieszkańcom Województwa”. Pomysłodawcą „wędrownej grupy” jest Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak. Kolejny przystanek Teatru Wielkiego to Poddębice – 27 lipca. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest bezpłatny.

Opera Gaetano Donizettiego „Don Pasquale” jest lekką komedią pełną akcji i solowych arii, których piękno podkreśla muzyka, a uroku dodaje sceneria.

więcej

Hurtap Łęczyca Mistrzem Polski

W środę, 25 lipca odbyło się uroczyste spotkanie Burmistrza Miasta Łęczyca z zawodnikami Hurtapu Łęczyca, którzy 8 lipca 2007r. wywalczyli mistrzostwo Polski w Beach Soccerze 2007. Po emocjonującym finale HURTAP pokonał G.C. OUT Słupsk 3:2. Jest to jak na razie największe osiągnięcie naszych piłkarzy.

Mimo złych warunków pogodowych organizatorzy turnieju doprowadzili do rozgrywek, w których po raz pierwszy w finale zabrakło czterokrotnych mistrzów Polski - Unity Line Szczecin. W półfinałach GC Out Słupsk wygrał z Hemako Sztutowo (5:3), a Hurtap Łęczyca pokonał MAT Zgierz (3:1).

więcej

Dwa tygodnie znowu na podium.

21 – 22 lipca odbył się IV Festiwal Łagodne Spotkania Muzyczne "Muzyka i Środowisko" w Gdańsku. Główną nagrodę tegorocznej edycji zdobyła Magdalena Krzywda z Chorzowa. Na gitarze akompaniował jej Sławomir Witkowski. Organizatorami imprezy byli: klub „Winda”, stowarzyszenie na rzecz rozwoju Wiela i okolic, Urząd Miejski w Tczewie, IV Festiwal - Łagodne Spotkania Muzyczne Muzyka i Środowisko

więcej

Wizyta w Kampmanie

We wtorek 24 lipca odbyła się kolejne spotkanie Burmistrza Miasta Łęczyca, Andrzeja Olszewskiego z dyrektorem Kampmanna Reinhardem GĂśdikerem. Wizyta na strefie miała na celu omówienie dalszej współpracy oraz problemów jakie dotykają firmy na ŁSE.więcej

Ogłoszenie

Urząd Miejski w Łęczycy informuje, że od 26 lipca będzie można wykupić miejsca reklamowe w Biuletynie Informacji Burmistrza i Rady Miasta Łęczyca. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 024-721-03-43 lub poprzez e-mail promocja@leczyca.info.pl. Przy kilkukrotnej publikacji upust.

Poniżej podajemy cennik.

więcej

Kolory Polski

W sobotę, 21 lipca o godz. 19.00 w klasztorze o. Bernardynów w Łęczycy odbył się koncert w ramach VIII Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Koncert poprowadziła Ewa Uryga wraz z Piotrem Wierzchołkiem.

Przypominamy, że „Kolory Polski” jest to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla osób, które chcą połączyć słuchanie muzyki organowej ze zwiedzaniem zabytków regionu łódzkiego. Koncerty odbywają się w różnych miejscach - w starych kościołach i klasztorach lub tajemniczych zamkach i muzeach. W programie filharmonii dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania muzyki klasycznej i rozrywkowej. Następny przystanek filharmonii to Inowłódz, kościół p.w. św. Idziego

więcej

Spotkanie reprezentantów Podregionu Północnego

W dniu 17 lipca w Łowiczu w siedzibie Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury odbyło się spotkanie reprezentantów Podregionu Północnego. W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Miasta Łęczyca, Andrzej Olszewski.

W trakcie spotkania został wybrany przedstawiciel do Komitetu Monitorującego przy Marszałku Województwa, którym został Starosta Łęczycki Pan Wojciech Zdziarski. Jednym z ważniejszych tematów zebrania było omówienie możliwości występowania gmin i powiatów o środki finansowe na realizację różnych zadań z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, z funduszu spójności oraz funduszy unijnych.

więcej

Wyróżnienia dla Ratusza i Zamku

Od dwóch miesięcy Dziennik Łódzki prowadził akcję pt. „Kochamy nasze miasto”, której celem było przybliżenie najpiękniejszych miejsc w woj. Łódzkim. Dziennikarz selektywnie opisywali zamki, kamienice, kościoły, parki, miejsca najbardziej charakterystyczne dla poszczególnych miast.

Czytelnicy głosowali na najpiękniejsze miejsce w każdym z miast, które następnie były przeglądane przez ekspertów wspierających akcję dziennika. Wyniki plebiscytu poznaliśmy 22 czerwca, kiedy to właściciele, zarządcy i administratorzy zwycięskich miejsc otrzymali certyfikaty.

więcej

Niedziela z NOCNIKIEM

15 lipca rozpoczął się od mini grania. Organizatorzy Przeglądu Piosenki Turystycznej NOCNIK 2007 postanowili zorganizować po raz pierwszy festiwal dla najmłodszych zespołów grających muzykę turystyczną, śpiewających piosenki „szlakowe”.

Głównym celem festiwalu jest upowszechnienie piosenek, które towarzyszą rajdowcom przy ogniskach, biwakach, spływach i takich spotkaniach jak NOCNIK. Daje on również młodym ludziom możliwość zaprezentowania swoich talentów, poznania klimatu turystycznego śpiewania, nawiązania nowych przyjaźni, a w przyszłości zdobywania nagród takich jak ich starsi koledzy.

więcej

Sobotni NOCNIK

14 lipca 2007r łęczycki zamek rozbrzmiewał turystyczną piosenką pod czujnym okiem Prezesa Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Lecha Drożdżyńskiego oraz patronatów honorowych Studenckiego Radia Żak, TVP3, Dziennika Łódzkiego oraz Radia Łódź. Już po raz trzeci Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK pod kierownictwem Marka Zygmunta odnosi sukces, który przekłada się na wzrost rangi imprezy na Polskiej scenie muzyczno-turystycznej. O organizacyjnym rozmachu świadczyć może choćby liczba uczestników, publiczności oraz sponsor główny – sieć telefonii komórkowej Plus GSM.

więcej

Audycje na żywo

12 lipca na Zamku w Łęczycy gościli przedstawiciele Radia Łódź, Anna Kolasa oraz Dariusz Postolski, którzy realizowali audycję pt. "Zawsze z Tobą". Program realizowany przy pomocy operatorów był emitowany "na żywo" i dotyczył nie tylko historii miasta Łęczyca i jego zabytków ale również imprez zaplanowanych na najbliższe miesiące.

więcej

NOCNIK 2007

Już po raz trzeci, na łęczyckim Zamku odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej "NOCNIK 2007", który rozpocznie się 14 lipca o godzinie 13.00. Patronat honorowy objął Prezes Zarządu Głównego PTTK. Organizatorami natomiast są: Urząd Miejski w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy, Starostwo Powiatowe, PTTK oddział Ziemia Łęczycka oraz Dom Kultury w Łęczycy. Wśród sponsorów znajdują się: sieć telefonii komórkowej Plus GSM, PGKiM w Łęczycy Team Tour Optimasz WTZ Warsztaty Terapii Zajęciowej przy SI "Tęcza". Patronat medialny nad całą imprezą będzie sprawowała TYP 3 Łódź oraz Radio Łódź.

więcej

Zielona Szkoła w Czechach i Austrii.

Od 11 do15 czerwca grupa uczniów łęczyckiego Gimnazjum pod opieką p. I. Gut-Leśkiewicz, p. A. Izydorczyk oraz p. Ł. Cybulskiego przebywała na Zielonej Szkole w Czechach i Austrii. Wyprawa miała nie tylko charakter poznawczy ale również edukacyjny. Młodzi łęczycanie bawiąc się i odpoczywając u naszych południowych sąsiadów zapoznawali się z ich kulturą oraz rozwijali swoje umiejętności językowe.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 26