Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe

STRAŻ MIEJSKA INFORMUJE:  Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe, mające na celu ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do wspólnego użytku

Art. 77 k. w. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podstawa prawna: Ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń (Dz.U.71.12.114) sankcje karne: grzywna do 250 złotych albo kara nagany.
więcej

X nadzwyczajna sesja Rady Miasta Łęczyca

Zapraszam na X nadzwyczajną sesję Rady Miasta Łęczyca. Sesja odbędzie się w dniu 28 lipca 2011 r. o godz. 16.15 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Święto Policji 2011

W piątek, 22 lipca br., miały miejsce uroczyste obchody Święta Policji. W uroczystościach, zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Łęczycy, uczestniczyli przedstawiciele Miasta Łęczyca: Burmistrz - Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij, władze Powiatu Łęczyckiego - Starosta - Wojciech Zdziarski i Wicestarosta - Krystyna Pawlak.

foto: Starostwo Powiatowe w Łęczycy

więcej

Podsumowanie festynu dla dzieci

TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI w Łęczycy uprzejmie informuje, iż w wyniku zbiórki publicznej przeprowadzonej podczas festynu "Dziecięca Wyspa Marzeń z TPD" w dniu 2 lipca 2011r. uzbierano kwotę 2. 678,96 zł. Zarząd w porozumieniu z rodzicami dzieci uczeszczajacych do Ogniska ustalił, iż powyższe uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego do salki komputerowej w placówce. 
więcej

Komisja Sportu i Rekreacji Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że w dniu 26 lipca 2011r. (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Akcja Lato 2011

Dom Kultury w Łęczycy organizuje dla dzieci zajęcia wakacyjne pod hasłem "Akcja Lato 2011". W Akcji bierze udział 65 dzieci w wieku 6-14 lat. Dzieci dotychczas uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami Straży Miejskiej na temat asertywności, zagrozeń nałogami i niebezpiecznych sytuacji podczas wakacji. Odkopały tzw. "kapsułę czasu", zakopaną na dziedzińcu Zamku, w której znajdowały sie zdjęcia z ubiegłorocznych wakacji i listy dzieci, pisane do siebie samych. Dom Kultury zorganizował również wycieczkę do prehistorycznej osady w Goślubiu, dzieci wzięły udział w zabawach sprawnościowych w łęczyckim parku. Uczestnicy Akcji bawili się w szkołę przetrwania w lesie w Borku, gdzie m.in. budowali szałas, proste meble obozowe, uczyli się określać strony świata. 

więcej

Parkowanie - Strefa zamieszkania!

W nawiązaniu do licznych zapytań kierowców odnośnie zasad ruchu drogowego obowiązujących na osiedlach mieszkaniowych, na których wyznaczono odpowiednimi znakami strefę zamieszkania Straż Miejska informuje: Zgodnie z art. 2 ustawy z 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108, poz. 908 z późn. zmianami) "strefa zamieszkania" jest to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi.

więcej

VII OPPT NOCNIK 2011

W miniony weekend (09 – 10 lipca br.) na dziedzińcu łęczyckiego Zamku odbył się VII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK 2011, zorganizowany przez PTTK „Ziemi Łęczyckiej” Oddział w Łęczycy przy współpracy z Urzędem Miejskim w Łęczycy, Starostwem Powiatowym w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy oraz Domem Kultury w Łęczycy. 

więcej

Kolejny projekt muzeum

Muzeum w Łęczycy od marca realizuje projekt pn. Kotlina Kolska w neolicie i epoce brązu w świetle badań cmentarzysk, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Dziedzictwo Kulturowe. Celem projektu jest opracowanie i publikacja wyników badań cmentarzysk z neolitu i epoki brązu na stanowiskach Byszew, Teofilki oraz Nagórki Grabowskie, pow.łęczycki, gm. Grabów, woj. łódzkie usytuowanych w obrębie Kotliny Kolskiej, traktowanej jako obszar peryferyjny dla osadnictwa z okresu neolitu i epoki brązu.


więcej

Konkurs MiniNocnik w Łęczycy

PTTK "Ziemi Łęczyckiej" Oddział w Łęczycy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie MiniNocnik 2011, który odbędzie się w niedzielę, 10 lipca br. o godz. 11.00, na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy w ramach VII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej NOCNIK 2011. Na wszystkich uczestników konkursu czekają koszulki oraz upominki, natomiast na zwycięzców cenne nagrody! Zainteresowani mogą się zgłosić w dniu konkursu do godz. 10.00 na dziedzińcu Zamku. Tel. kontaktowy: 603 618 966. Więcej szczegółów o konkursie na stronie: http://nocnik.art.pl/
więcej

Zagłosuj na Zamek w Łęczycy

Informujemy, iż na stronie internetowej Gazety Wyborczej znajduje się konkurs na najpiękniejszy zamek w Polsce. Wśród dwunastu budowli wytypowanych przez Gazetę znajduje się nasz łęczycki zamek. Zapraszamy do oddawania głosów.


więcej

Koncert muzyki barokowej

W niedzielę, 3 lipca br., w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy odbył się koncert muzyki barokowej, zorganizowany przez Dziekana Łęczyckiego Ks. Sławomira Sobierajskiego. Wykonawcą był Zespół TRIO w składzie: Anna Szoszkiewocz – sopran, Tomasz Mońko – organy, Dariusz Czekalski – trąbka. więcej

Dziecięca wyspa marzeń

W sobotę, 2 lipca br., na dziedzińcu łęczyckiego Zamku odbył się festyn dla dzieci pn. „Dziecięca wyspa marzeń”. Jego organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Łęczycy. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski, który uczestniczył w spotkaniu wraz z Zastępcą – Wojciechem Czaplij. W godzinach 14.00-20.00 namłodsi korzystali z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. 


więcej

I Międzynarodowy Plener Malarski

W dniach od 25 czerwca do 1 lipca br. w Łęczycy odbywał się I Międzynarodowy Plener Malarski pn. „Łęczyckie pejzaże”, zorganizowany przez Dom Kultury w Łęczycy. 24 profesjonalistów z Polski, Czech i Ukrainy poznawało nasze miasto i uwieczniało na płótnie jego najpiękniejsze miejsca. Podczas kilku dni powstało wiele prac, prezentujących łeczyckie zabytki. W sobotę, 2 lipca w DK w Łęczycy miał miejsce wernisaż wystawy dzieł, które zostały namalowane przez artystów w trakcie pleneru. Na wernisażu był obecny Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski. Urząd Miejski jest jednym ze sponsorów tego pleneru. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 16