Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Wernisaż wystawy Jerzego Grochockiego

W dniu 30 lipca w sali recepcyjnej łęczyckiego Muzeum odbył się wernisaż wystawy Jerzego Grochockiego „Ikony natury”. Artysta w swojej twórczości wyodrębnił cztery podstawowe pojęcia kształtu: płaszczyznę, kwadrat, linię i punkt, oraz cztery pojęcia barwy: czarnej, złotej, srebrnej i białej. Z tych elementów stworzył system: Czterech Znaków Płaszczyzny i Czterech Obszarów Przestrzeni. Mimo, iż J. Grochocki posługuje się językiem geometrii, to traktuje go jak podręczny zestaw narzędzi, przy pomocy których tworzy kompozycje pełne emocji. Wystawę można oglądać do końca sierpnia w godzinach zwiedzania Muzeum.
 

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 2 sierpnia 2012 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy, w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Zapraszamy na pokaz kaskaderski
W związku z pokazami kaskaderskimi informujemy, iż w dniach 30.07 od godz. 12.00 i 31.07 do godz. 24.00 parking na Pl. T. Kościuszki w Łęczycy będzie zamknięty. Za utrudnienia przepraszamy. Pokaz - 31 lipca br. o godz. 19.00!
więcej

Komisja Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 31 lipca 2012r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Z wizytą w Krakowie – listy gratulacyjne dla Agnieszki Radwańskiej

Minęły zaledwie 2 tygodnie od zakończenia Wimbledonu i wielkiego sukcesu Agnieszki Radwańskiej. Meczem finałowym z Sereną Williams żyła cała Polska oraz miliony fanów tenisa na całym świecie. Na królewskich, trawiastych kortach Wimbledonu, gdzie już wkrótce ruszy olimpijski turniej tenisowy, trwają gorączkowe przygotowania, aby wspaniałe angielskie trawniki odzyskały swój urok, a w Krakowie nasza Agnieszka – „Isia” Radwańska, ostro szlifuje formę pod okiem taty Roberta. Właśnie w ostatnich dniach miałem okazję spędzić w Krakowie 2 dni. 

więcej

Olimpijczyk z Londynu z wizytą u Burmistrza Miasta Łęczyca

23 lipca 2012r. Burmistrz Miasta Łęczyca, Andrzej Olszewski gościł Roberta Urbanka – urodzonego w Łęczycy lekkoatletę, który będzie występował na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Burmistrz życzył dyskobolowi wytrwałości w dążeniu do celów oraz samych sukcesów podczas zmagań sportowych. Na spotkaniu obecni byli również rodzice Roberta Urbanka – Małgorzata i Andrzej Urbanek. 


Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Święto Policji - Łęczyca 2012

20 lipca 2012 r. przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy przy ul. Ozorkowskie Przedmieście odbyły się obchody Święta Policji 2012. Udział w nich wziął Burmistrz Miasta Łęczycy, Andrzej Olszewski. Podczas uroczystości wręczane były m.in.: awanse funkcjonariuszom Policji oraz puchary za udział w konkurencjach strzeleckich. 

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

Zagłosuj na Zamek w Łęczycy!!!

Informujemy, iż na stronie internetowej Gazeta.pl znajduje się konkurs na ulubiony zamek w Polsce. Wśród budowli wytypowanych przez Gazetę znajduje się nasz łęczycki zamek. Zapraszamy do oddawania głosów.
więcej

Komisja Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 20 lipca 2012r. (piątek) o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Nowy Dyrektor JB „Zieleń Miejska”

Od 16 lipca br. Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” ma nowego dyrektora. Jest nim Pan Adam Kujawa – dotychczasowy pracownik Starostwa Powiatowego w Łęczycy, z którego został przeniesiony wskutek porozumienia zawartego między Starostą Powiatu Łęczyckiego a Burmistrzem Miasta Łęczyca. „Zostałem powołany na stanowisko dyrektora. Jest to dla mnie ogromny zaszczyt, a jednocześnie nowe zadania i obowiązki. Jestem przekonany, że swoją funkcję będę sprawował w taki sposób, iż miasto będzie postrzegane w oczach zarówno mieszkańców, jak i osób przyjezdnych jako miasto zadbane, czyste i pod właściwą opieką” – zapewnia dyrektor JBZM.
więcej

Kolory Polski w Łęczycy

14 lipca 2012 roku w kościele OO. Bernardynów odbył się, zorganizowany w ramach 13 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, koncert Invisibilia. Przed licznie zebraną publicznością wystąpił wybitny saksofonista jazzowy Zbigniew Namysłowski oraz zespół „Witold Janiak Trio” w składzie: Witold Janiak (fortepian, syntezatory), Kuba Mielcarek (kontrabas) i Grzegorz Jakiela (perkusja, instrumenty perkusyjne, drumla). Motywem przewodnim koncertu była jazzowa podróż z motywem diabła i anioła w tle: znane tematy z muzyki klasycznej (J.S. Bach, F. Liszt), filmowej (utwór z filmu „Dziecko Rosemary” i kompozycja Mike’a Oldfielda „Tabular Bells” z filmu „Egzorcysta”), jazzowej oraz popowej (m.in.: „There must be an angel” zespołu Eurythmics). Na bis muzycy wykonali utwór „Nie jesteśmy aniołami”. Znakomity i niezwykle nastrojowy koncert poprowadziła Dominika Jakubowska z Filharmonii Łódzkiej.

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

20 lat istnienia Straży Miejskiej w Łęczycy

W dniu 2012-07-07 minęła dwudziesta rocznica powołania jednostki Straży Miejskiej na terenie naszego miasta Łęczyca. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie władz miasta z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, podczas którego wręczono wyróżniającym się strażnikom awanse na wyższy stopień strażniczy. Na powołanie Straży Miejskiej pozwoliły przemiany ustrojowe jakie nastąpiły w Polsce w latach 1989-1990, które spowodowały przyznanie Gminom pełnej niezależności. 

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 23