Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Uczczenie 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W związku z apelem Wojewody Łódzkiego będącym jednocześnie prośbą o godne uczczenie 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Urząd Miejski w Łęczycy zawiadamia, że o godz. 17.00 dnia 1 sierpnia 2015r. na terenie Miasta zostaną uruchomione syreny alarmowe (modulowany dźwięk syren w okresie jednej minuty).
więcej

Gdzie należy kierować zgłoszenia awarii oświetlenia ulicznego?

Uprzejmie informujemy, iż konserwację oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Łęczyca prowadzi:

ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o.

Ul. Rzemieślnicza 17/19

81-855 SopotW związku z powyższym prosimy kierować zgłoszenia dotyczące nieprawidłowości w funkcjonowaniu oświetlenia do w/w Wykonawcy na czynny całodobowo nr telefonu 801-800-103.

W przypadku problemów ze zgłoszeniem awarii oświetlenia bezpośrednio Wykonawcy, w dni robocze w godzinach pracy urzędu należy dzwonić do Urzędu Miejskiego w Łęczycy pod nr telefonu 24 721 03 37. W zgłoszeniu należy podać lokalizację awarii tj. ulicę, nr nieruchomości oraz rodzaj awarii (tj. np. że nie świeci się jedna lub kilka lamp, lub lampa mruga).
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 15 rząd B, miejsce 18 rząd B. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 30.07.2015 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.07.2015 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Z wizytą we Włodzimierzu Wołyńskim

W dniach 24 – 27 lipca 2015r. delegacja Królewskiego Miasta Łęczyca w składzie Krzysztof Lipiński - Burmistrz, Andrzej Domagała – przedstawiciel Rady Miasta i Jacek Ziółkowski – pracownik Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu na zaproszenie ukraińskiego partnera wzięli udział w obchodach 1027 rocznicy powstania Włodzimierza Wołyńskiego. Po pewnej przerwie, spowodowanej działaniami obronnymi na wschodniej Ukrainie powrócono do obchodów Dni Miasta w zdecydowanie mniej rozrywkowej formule. 

więcej

Święto funkcjonariuszy Policji

W piątek (24 lipca) swoje święto obchodzili łęczyccy policjanci. Przed Komendą Powiatową Policji w Łęczycy odbyły się obchody Święta Policji. W tym roku obchodzona była 96. rocznica jej powstania i upamiętniała powołanie Policji Państwowej w 1919 roku. W uroczystościach wzięli udział m.in. Burmistrz Łęczycy - Krzysztof Lipiński, Zastępca Burmistrza - Krzysztof Urbański, Komendant Straży Miejskiej - Tomasz Olczyk, przedstawiciele samorządów powiatu łęczyckiego, przedstawiciele duchowieństwa i delegacje służb mundurowych. Uroczysty apel rozpoczął się o godzinie 11.00 wprowadzeniem pocztu sztandarowego i zawieszeniem flagi państwowej oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. 

więcej

Wakacje w bibliotece

Wakacje w Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy prawie na półmetku. Zajęcia organizowane przez bibliotekę odbywają się we wtorki i piątki od godziny 13.30 i uczestniczą w nich wszystkie chętne dzieci w wieku od 5 do13 lat. Uczestnicy brali udział w zajęciach rekreacyjnych na boisku sportowym, konkursach, wykonywali prace plastyczne różnymi technikami. 

więcej

Nowe kosze na śmieci na terenie miasta

W dniach 23-31 lipca br. na terenie miasta rozstawione zostaną kosze na śmieci. Zakupiono łącznie 45 sztuk. Na chwilę obecną kosze zostały już ustawione przy ul. Kaliskiej, Belwederskiej, w Alejach Jana Pawła II. Docelowo postawione będą  jeszcze przy ul. Szkolnej, Dominikańskiej, Popiełuszki, M. Konopnickiej, Ozorkowskiej i na Placu Targowym. 

więcej

Wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 15 rząd B, miejsce 18 rząd B. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 30.07.2015 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.07.2015 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Filmowy Piknik w Łęczycy

Sztuka iluzji, quizy wiedzy filmowej, tropienie bajkowych postaci, kinowe kalambury – a na dobranoc filmowe pokazy plenerowe z pingwinami w roli głównej, oraz spotkanie z agentem 007 w najlepszej odsłonie. Bank BGŻ BNP PARIBAS zaprasza małych i dużych na Rodzinny Piknik Filmowy w Łęczycy (25.07, Plac Tadeusza Kościuszki przy Starostwie Powiatowym).
więcej

Zwycięzcy II Turnieju Przyjaciół Szlachcica Boruty

W ubiegły weekend ( 18 lipca) odbyła się II edycja Turnieju Przyjaciół Szlachcica Boruty w Miejskim Centrum Tenisowym w Łęczycy. W rozgrywkach w tenisa ziemnego pod patronatem Burmistrza Miasta Łęczyca i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łęczycy wzięli udział miłośnicy i zapaleńcy z całej Polski. Turniej przebiegł w zdrowej, sportowej atmosferze dodatkowo na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników. Podczas zawodów dało się zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play. W wyniku przeprowadzonych rozgrywek wyłoniono zwycięzców Turnieju. 

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 28: Burze


Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Poznaniu 


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze /1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 22:00 dnia 22.07.2015 do godz. 08:00 dnia 23.07.2015

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwe opady gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

PCZK w Łęczycy

J. Ożadowicz

więcej

Teren łęczyckich zalewów zniszczony przez nawałnicę

Zamieszczamy kolejne zdjęcia, które obrazują zniszczenia, jakich dokonała na terenie Łęczycy nawałnica. przyniosła ona mnóstwo szkód również na terenie łęczyckich zalewów. 

więcej

XIII Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XIII Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 24 lipca (piątek) 2015 roku o godzinie. 16.30, która odbędzie się w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Posiedzenie wspólne komisji stałych Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 22 lipca 2015r. o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie wszystkich komisji stałych Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Dni adaptacyjne w Przedszkolu nr 1

W dniach 14-16 lipca 2015r. w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbyły się dni adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Zajęcia miały na celu ułatwienie dzieciom spokojnego i bezproblemowego rozpoczęcia edukacji przedszkolnej we wrześniu, z zachowaniem zasad najważniejszej dla maluchów potrzeby bezpieczeństwa. Dni adaptacyjne sprawią, że znane już dzieciom miejsce, znane osoby, kojarzące się z miłymi, atrakcyjnymi zabawami, nie będą budziły lęku przed nieznanym, ale wręcz przeciwnie zachęcą dzieci, aby z przyjemnością tu wróciły. 

Foto: Przedszkole nr 1

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 37