Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Za nami miesiąc wakacyjnych zajęć w Bibliotece

Za nami miesiąc wakacyjnych zajęć w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy w których uczestniczą chętne dzieci w wieku od 6 roku życia. Lipiec rozpoczęliśmy od czytania dzieciom fragmentu książki „Zuzia leci nad Morze Śródziemne” oraz warsztatów plastycznych „Podwodny świat”. 

więcej

Posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu

Zawiadamiam, że w dniu 05 sierpnia 2016 roku (piątek) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Planowania i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Ogłoszenie o wolnych miejscach handlowych na targowisku miejskim w Łęczycy 1G, 3 G

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 30.08.2016 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 30.08.2016 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta w Łęczycy pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.

więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej

W związku z ogłoszeniem otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób (Zarządzenie Nr 120.102.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób)
więcej

Otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie pomocy społecznej

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku w zakresie pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób. Szczegółowe informacje zawiera niżej zamieszczone Zarządzenie Nr 120.102.2016 Burmistrza Miasta Łęczyca z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Łęczyca w 2016 roku z zakresu pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób.
więcej

Nabór przedsiębiorstw sektora MŚP do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych Expo Real w Monachium.

Targi Expo Real w Monachium stały się najważniejszą platformą biznesu dla międzynarodowego sektora nieruchomości i inwestycji. Na targach wystawiają się firmy, samorządy, organizacje i dostawcy usług zajmujący się rozwojem, finansowaniem, realizacją, marketingiem i użytkowaniem wszelkiego rodzaju nieruchomości.

więcej

Wieczór na łęczyckim zamku

W piątkowy wieczór na Zamku Królewskim odbyło się uroczyste spotkanie grupy pielgrzymów z Włoch wraz w zaproszonymi gośćmi z Łęczycy i okolic. Okazją ku temu były obchodzone właśnie Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie.


więcej

Dostępność miejskich obiektów sportowych w okresie wakacji letnich

W związku z trwającymi wakacjami informujemy, że miejskie obiekty sportowe: Orlik przy Szkołach Podstawowych Nr 3 i Nr 4, korty tenisowe oraz stadion miejski będą dostępne dla użytkowników do końca wakacji. Poniżej pełny harmonogram funkcjonowania obiektów:więcej

Pielgrzymi z Włoch zwiedzają Łęczycę

Pielgrzymów widać dosłownie wszędzie. Są na ulicach, w sklepach i w miejscach atrakcyjnych turystycznie. Tak mija, trzeci dzień pobytu młodzieży z Citta Di Castello w Królewskim Mieście Łęczyca, podczas którego młodzi pielgrzymi zwiedzili kościół św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy w którym zmówili wspólną modlitwę, poznali rys historyczny i ciekawostki na temat kościoła. Następnym przystankiem podczas zwiedzania miasta był pomnik ku czci żołnierzy Wojska Polskiego - obrońców ziemi łęczyckiej w czasie bitwy nad Bzurą. Ostatnim elementem zwiedzania było Muzeum na Zamku w Łęczycy, gdzie młodzież wzięła udział w żywej lekcji historii.
więcej

Ogłoszenie o wolnych miejscach handlowych na targowisku miejskim w Łęczycy 1G, 3 G, 46 B

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada  wolne stanowiska sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 46 rząd B, miejsce 1 rząd G, miejsce 3 rząd G. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.07.2016 r. do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowisk w dniu 28.07.2016 r. o godzinie 11.00. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta  pokój 51. Więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 24 721 03 47.
więcej

Rewitalizacja parku miejskiego w Łęczycy - ciąg dalszy

W dniu 21.07.2016 r. zamontowano gejzery wodne w ramach II etapu zadania pn. „Rewaloryzacji zabytkowego Parku Miejskiego w Łęczycy”. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wartość zadania wynosi 899 969,61 złotych, a pozyskane dofinansowanie, to kwota 806 218,78 złotych. W roku 2016 wykonywane są dalsze prace polegające na odnowie cieku wodnego (część 2) – montaż urządzeń napowietrzających, humusowanie skarp z obsiewem, prace związane z rewaloryzacją terenów zielonych, tzn. nasadzeniem drzew, krzewów, bylin i roślin cebulowych, zabiegi zwalczające szkodniki (opaski na kasztanowacach), wykonanie trawników, montaż projektora oświetleniowego dla dębu, montaż urządzeń fitness, budowa boiska do gry w boule, utworzenie ścieżki edukacyjnej, zamontowanie ławek parkowych i koszy na śmieci. W bieżącym roku zakończona zostanie realizacja całego zadania.www.zainwestujwekologie.pl  więcej

Powitanie młodzieży z Włoch.

20 lipca 2016 roku w godzinach popołudniowych na Placu T. Kościuszki, burmistrz Łęczycy – Krzysztof Lipiński, zastępca burmistrza - Krzysztof Urbański, starosta powiatu łęczyckiego – Wojciech Zdziarski razem z ks. dziekanem Sławomirem Sobierajskim, o. Leszkiem Walkiewiczem  oraz ks. Karolem Chrapulskim powitali gości z Włoch. Królewskie Miasto Łęczyca wraz z ościennymi miejscowościami są przystankiem przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w dniach 26 - 31 lipca 2016 w Krakowie.Grupa młodych pielgrzymów została zakwaterowana u rodzin z łęczyckiej parafii św. Andrzeja Apostoła. W kolejnych dniach zgodnie z opracowanym programem, zagraniczni goście i młodzież z rejonu łęczyckiego i kutnowskiego będzie uczestniczyć w mszach św. oraz pielgrzymkach wyjazdowych i pieszych jak np. z Głogowca do Sanktuarium Św. Faustyny, która jest patronką tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. więcej

Konkurs „Koronka i Rzeźba” w Domu Kultury w Łęczycy

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza twórców ludowych, amatorów i hobbystów do wzięcia udziału w konkursie „Koronka i Rzeźba” W kategorii koronkarstwo zainteresowani muszą dostarczyć serwetkę wykonaną dowolną metodą, natomiast w rzeźbie trzeba dostarczyć postać wykonaną w tematyce -między piekłem a niebem. Prace konkursowe należy dostarczyć do 5 września br. a rozstrzygniecie nastąpi 18 września podczas tegorocznej imprezy „Łęczyca w barwach jesieni”.Cały projekt współfinansowany jest ze środków Łódzkiego Domu Kultury w ramach „Współorganizacji projektów kulturalnych na terenie województwa łódzkiego 2016” Więcej informacji na temat konkursu oraz regulamin na stronie Domu Kultury w Łęczycy


więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 61