Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Średniowieczna Łęczyca

Na dwa dni Łęczyca zamieniła się w średniowieczny gród. Wszystko za sprawą odbywającego się w dniach 28 - 29 sierpnia Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego


Kilkuset rycerzy z blisko 50 Bractw Rycerskich z całej Polski spotkało się na dziedzińcu Zamku Królewskiego, aby rywalizować w turniejach pieszych, konnych i bojowych. Kulminacyjnym momentem turniejowych zmagań była bitwa o Zamek, barwne widowisko, które obserwowało kilka tysięcy turystów i mieszkańców Łęczycy.


Galerie

Zabawy plebejskie

Walki rycerskie

Palisada

Inne różności

więcej

Łęczycanie na olimpiadzie

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca, Zbigniew Wojtera, Starosta Powiatu Łęczyckiego i panowie Mieczysław i Mirosław Andrysiakowie przez kilka dni przebywali na igrzyskach olimpijskich, dopingując polskich sportowców.

Zapraszamy do

FotoGalerii olimpijskiej

 

więcej

Janina Moruzgała Skarbnikiem Miasta

Łęczyccy radni, na wniosek Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta, powołali na stanowisko Skarbnika Miasta Janinę Moruzgałę. Na 13 radnych obecnych na sesji, 12 głosowało za, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Janina Moruzgała jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale ekonomii. Nowa pani Skarbnik ukończyła także podyplomowe studia na Wydziale Rachunkowości i Zarządzania i kilka kursów specjalistycznych.

Pracowała w łęczyckiej "Watinie" na stanowisku głównej księgowej, a potem zastępcy dyrektora i członka Rady Nadzorczej.

więcej

Wolski wrócił z Aten

Robert Wolski, łęczycki olimpijczyk powrócił z igrzysk do rodzinnego miasta.

Robertowi nie udało zakwalifikować się do finału skoku wzwyż, ale i tak możemy być dumni, że nasze miasto miało swojego reprezentanta na największej sportowej imprezie świata.

- Kilka przyczyn złożyło się na mój słabszy występ w Atenach. Teraz marzę o odpoczynku, a potem znów treningi. Przede mną jeszcze sporo startów, mam nadzieję bardziej udanych. Za rok są mistrzostwa świata i zrobię wszystko, aby znaleźć się w składzie reprezentacji na tę imprezę. Występ na olimpiadzie był dla mnie ogromnym przeżyciem. Myślę, że olimpijskie doświadczenie będzie procentować w przyszłości - mówi Robert Wolski.

więcej

Odnawiane znaki na miejskich rogatkach

Pracownicy zatrudnieni na pracach interwencyjnych odnawiają znaki znajdujące się na rogatkach miasta.

Znaki z herbem miasta i napisem "Łęczyca" są odmalowywane i odświeżane.

Znaki witające przejeżdżających przez nasze miasto kierowców są bardzo wysokie. Dlatego do malowania używany jest specjalny strażacki podnośnik.

- Musimy dbać o wizerunek Łęczycy, dlatego zdecydowaliśmy się odnowić znaki z herbem Łęczycy. Znaki zostaną odnowione do końca tego tygodnia - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

Łęczyca w Atenach

Wczoraj, podczas transmisji telewizyjnej ze stadionu olimpijskiego w Atenach, mogliśmy zaobserwować ogromny transparent w barwach narodowych z napisem "Łęczyca".

W taki sposób dopingowali reprezentantów Polski Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta, Zbigniew Wojtera, Starosta Łęczycki i panowie Mieczysław i Mirosław Andrysiakowie.

- Przyjechaliśmy do Aten dopingować Roberta Wolskiego, a gdy ten zakończył rywalizację w skoku wzwyż dopingujemy innych polskich sportowców. Niech wiedzą, że łęczycanie też o nich pamiętają Cieszę się, że transparent jest widoczny na tak wielkiej imprezie, jaką są igrzyska olimpijskie. To także jest promocja naszego miasta - mówi Krzysztof Lipiński.

więcej

Sesja Rady Miasta

W najbliższy piątek 27 sierpnia 2004 roku o godzinie 15.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Łęczyca odbędzie się sesja Rady Miasta.

W związku z rezygnacją Lucyny Szczecińskiej ze stanowiska Skarbnika Miasta, radni zastanowią się nad podjęciem uchwały w sprawie powołania na to stanowisko osoby zaproponowanej przez Burmistrza Miasta.

więcej

Turniej Rycerski w Internecie

Podobnie, jak to miało miejsce w ubiegłym roku, tegoroczny Turniej Rycerski będzie można oglądać w Internecie.

Na Zamku Królewskim zostaną zainstalowane dwie kamery internetowe, a turniej będzie można śledzić na żywo na naszej stronie internetowej.

Kamery internetowe zakupione przez Urząd Miasta będą wykorzystywane do przekazów z innych imprez, które w przyszłości będą odbywać się na Zamku.

więcej

Włókniarz Konstantynów - Hurtap-Górnik Łęczyca 1:0, (1:0)

Po trzech wygranych meczach o mistrzostwo IV ligi piłkarze Hurtapu-Górnika doznali pierwszej porażki. Łęczycanie przegrali w Konstantynowie z tamtejszym Włókniarzem 0:1. Bramkę stracili w 16 minucie gry.

"Królewscy" do końca meczu starali się zmienić niekorzystny rezultat, ale strzały Rosiak, Czajkowskiego i Czekalskiego minimalnie były niecelne.

Po porażce w Konstantynowie łęczycanie zajmują IV miejsce w tabeli tracąc jeden punkt do lidera Omegi Kleszczów.

Hurtap-Górnik wystąpił w meczu z Włókniarzem w następującym składzie: Gąsiński, Janicki, Karasiński, Bartczak, Czajkowski, Kaczkowski, Sadziński, Laskowski, (Mrówczyński), Chabasiński, Rosiak, R.Czekalski.

Ze względu na udział piłkarzy Hurtapu w finałowym turnieju pucharu Polski w beach soccerze, który odbędzie się w najbliższy weekend w Gdyni, kolejny mecz w IV lidze łęczycanie rozegrają 4 września w Sieradzu z Wartą.

więcej

Wolski poza finałem

Niestety, nie udało się Robertowi Wolskiemu zakwalifikować do finału skoku wzwyż na olimpiadzie w Atenach. W kwalifikacjach Woski uzyskał 220 cm, co dało mu 26 miejsce na 38 startujących. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się dwunastu zawodników, którzy pokonali poprzeczkę zawieszoną na wysokości 228 cm, która to wysokość była minimum kwalifikacyjnym.

Złoty medal zdobył Stefan Holm 236 cm, na drugim miejscu uplasował się Matthew Hemingway 234 cm, a na trzecim Jaroslav Baba również 234 cm.

więcej

Puchar Burmistrza dla Soccer Team

10 drużyn wzięło udział w zorganizowanym przez Urząd Miasta Łęczyca i MKS Hurtap-Górnik turnieju piłkarski o Puchar Burmistrza Miasta. W turnieju wystąpiły drużyny z roczników 1990 - 1994.

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne, a mecze rozgrywano systemem "każdy z każdym".

I miejsce i Puchar Burmistrza zdobyła drużyna Soccer Team, która w meczu finałowym pokonała zespół Dream Team. III miejsce zajęli Królewscy wygrywając z Galaktikos.

Kolejne miejsca w turnieju zajęły zespoły Hurtap, Górnik, Młode Diabły, Pitt Bull, Orły i Młode Wilki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Adama Grzyb, najlepszym bramkarzem został Seweryn Szałowski, a królem strzelców Rafał Serwaciński zdobywca 9 goli. Otrzymali oni statuetki ufundowane przez MKS Hurtap-Górnik.


Uczestnikom turnieju po zmaganiach na boisku smakowały kiełbaski z grilla


Puchar dla najlepszej drużyny wręczyła Hanna Pawłowska, Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca


Wszystkie mecze były emocjonujące i stały na wysokim poziomie


Po turnieju zespoły stanęły do wspólnego zdjęcia


Najlepszymi drużynami okazały się Soccer Team i Dream Team


Chłopcy z zespołu Młode Wilki zapowiedzieli srogi rewanż w następnym turnieju

więcej

Trzmamy kciuki za Roberta

Dziś, o godzinie 19.20 na stadionie olimpijskim w Atenach rozpoczną się eliminacje skoku wzwyż. W konkursie wystartuje reprezentant łęczyckiego MKLA, aktualny mistrz Polski Robert Wolski.

Jeżeli Robert pomyślnie przebrnie eliminacje, to w niedzielę 22 sierpnia wystąpi w finale tej konkurencji.

Trzymajmy więc mocno kciuki za naszego zawodnika. Przypominamy, że Wolski w tym roku ma najlepszy rezultat 230cm. Tyle skoczył na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, a potem na międzynarodowym mityngu w niemieckim Eberstadt.

więcej

Hurtap-Górnik Łęczyca - Bzura Ozorków 2:0, (0:0)

Piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika pokonali wczoraj na własnym boisku w meczu o mistrzostwo IV ligi Bzurę Ozorków 2:0. Oba gole dla łęczycan zdobył Michał Rosiak.

Mecz był emocjonującym widowiskiem i mógł się podobać licznie przybyłym kibicom. Przewaga łęczycan nie podlegała dyskusji, a mecz mógł zakończyć się znacznie wynikiem. Dwa razy po strzałach Roberta Czekalskiego i Michała Rosiaka piłka trafiała w słupek.
Po zwycięstwie nad Bzurą łęczycanie z kompletem punktów zajmują II miejsce w tabeli. Kolejny mecz "królewscy" rozegrają w najbliższą sobotę w Konstantynowie z Włókniarzem.

Skład Hurtapu-Górnika: Gąsiński, Janicki, Karasiński, Chabasiński (Mrówczyński), Sadziński, M.Czekalski, Kaczkowski (Bartczak), Laskowski, (K.Voss), Rosiak(T.Voss), R.Czekalski. Trener Leszek Lipiec.

więcej

Dobiega końca remont bieżni

Na stadionie miejskim w Łęczycy dobiega końca remont bieżni lekkoatletycznej. Kilka dni temu wykonano prace związane z odwodnieniem terenu, założono nowe krawężniki. Obecnie trwają prace związane z nawożeniem na bieżnie mączki ceglastej, która zostanie odpowiednio zwałowana.

W przyszłym tygodniu bieżnia zostanie oddana do użytku. Koszt inwestycji to 75.000 zł.


Dobiegają końca prace związane z remontem bieżni lekkoatletycznej na stadionie miejskim

więcej

Bakpol Gomunice - Hurtap - Górnik 0:1, (0:0)

W drugim meczu o mistrzostwo IV ligi piłkarze Hurtapu-Górnika Łęczyca pokonali w Gomunicach tamtejszy Bakpol 1:0. Zwycięskiego gola zdobył w 82 minucie Michał Rosiak.

Po dwóch meczach łęczycanie z kompletem punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Kolejny mecz podopieczni trenera Leszka Lipca rozegrają w najbliższą środę 18.08.2004 r o godzinie 17.00 z Bzurą Ozorków, która w ostatniej kolejce uległa na własnym boisku 0:1 Omedze Kleszczów.

Łęczycanie w meczu z Bakpolem wystąpili w następującym składzie: Gąsiński, Janicki, Karasiński, Chabasiński, Mariusz Czekalski, Czajkowski (Mrówczyński), Stasiński, Kaczkowski, Laskowski (Krzysztof Voss), Rosiak (Bartczak), Robert Czekalski.

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 23