Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Podziękowania

Szanowni Państwo

W imieniu swoim oraz organizatorów pragnę gorąco podziękować za pomoc okazaną przy organizacji IX Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego na Zamku Królewskim w Łęczycy.

Również dzięki Państwa zaangażowaniu spotkanie ze średniowieczem w Królewskiej Łęczycy okazało się wielkim sukcesem. Do naszego miasta przybywali tłumnie ludzie z całej Polski by móc poczuć choć przez chwilę atmosferę zamierzchłych czasów.

więcej

Jak widzą nas inni

26 sierpnia br. zawitała do Łęczycy para podróżników - Sylwia i Olgierd z Wirtualnej Polski, która przez całe wakacje pokazuje ciekawe miejsca i interesujących ludzi z całej Polski.

Sylwia i Olgierd są autorami programu „Polska jest fajna”. Przyjechali do Łęczycy z Kruszwicy i trafili na IX Międzynarodowy Turniej Rycerski. Był to dla nich dzień pełen wrażeń.

Dwudniowy pobyt w Łęczycy opisują na stronie Wirtualnej Polski. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z materiałem.

więcej

Przedłużamy badania

Informujemy Państwa, że badania mammograficzne będą wykonywane do końca sierpnia br. Przypominamy, że z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia.

więcej

Ostatnie przygotowania do Turnieju

W niedzielę 26 sierpnia br. odbędzie się IX Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy. Już teraz trwają ostatnie przygotowania do imprezy.

W piątek 17 sierpnia Łódź gościła przedstawicieli Ziemi Łęczyckiej. Boruta wraz z Benedyktem Polakiem wędrując przez ul. Piotrkowską reklamowali kolejny turniej rycerski, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Łodzian – fajnie, że turniej wrócił do Łęczycy. Wczoraj nawet dzwoniłam do Urzędu Miasta w Łęczycy i upewniałam się czy to prawda. Na pewno przyjadę wraz dziećmi.

więcej

IX podróż w Średniowiecze

W niedziele 26 sierpnia br. przyjeżdżając do Łęczycy będzie można przenieść się w czasy wielkich wojów, którzy szlachetnymi walkami zdobywali sobie sławę i przychylność pięknych białogłów.

Królewskie Miasto Łęczyca już od kilkunastu lat związane jest z Turniejami Rycerskimi, a historię pierwszych zjazdów bractw na łęczycką ziemię datuje się od roku 1989, kiedy to Wacław Idzikowski, mieszkaniec Warszawy, wywodzący się z okolic Parzęczewa, zaproponował na łęczyckim Zamku zorganizowanie pokazów walk rycerskich. Wszystko to trwało do roku 1998 kiedy to po raz pierwszy został zorganizowany I oficjalny Turniej Rycerski.

więcej

7 cudów Polski - Głosuj

Rzeczpospolita ogłasza plebiscyt na 7 cudów Polski, które będą wybierane do końca sierpnia. Jak pisze dziennikarz Filip Frydrykiewicz w dodatku „Moje podróże”, chodzi o obiekty wyróżniające się ze względu na historię, konstrukcję, walory estetyczne. Nieważny jest przy tym czas ich powstania, funkcja, położenie czy wielkość.

Zgłoszenia odbywają poprzez stronę internetową www.rp.pl/cudapolski, gdzie należy wypełnić formularz. Należy podać: imię, nazwisko lub pseudonim, nazwę zgłaszanego obiektu oraz kilka zdań dlaczego dokonaliśmy takiego wyboru.

więcej

Wymień dowód. Nie czekaj

Przypominamy, że od 2001 roku trwa wymiana starych dowodów osobistych na nowe - plastikowe. Zgodnie z ustawą z 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych proces wymiany dowodów kończy się 31 grudnia 2007 r.

Ja już to zrobiłem, a Ty?

więcej

Badania dla kobiet

Od 13 do 26 sierpnia przy Urzędzie Miasta Łęczyca będzie stał mammobus. Z bezpłatnych badań mammograficznych będą mogły skorzystać kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia.

Pierwszy etap diagnostyki przeznaczony będzie dla mieszkanek Gminy Łęczyca, przeprowadzony w dniach 13-14 oraz 16-17 sierpnia. Natomiast drugi dla Łęczycanek w dniach 20-26 sierpnia.

więcej

Akt nadania w Urzędzie

W dniu 8 sierpnia Burmistrz Miasta Łęczyca wręczył uroczyście akt nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego Pani Aleksandrze Nowakowskiej nauczycielce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy.więcej

Przegląd w Gledzianówku

5 sierpnia 2007 roku odbędzie się V Powiatowy Przegląd Gawędziarzy i Zespołów Ludowych w Gledzianówku. Impreza jest organizowana przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Gminy w Witoni, OSP Gledzianówek i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Witoni.

więcej

Turniej Przewodniczącego Rady i Radnych Miasta Łęczyca

W dniu 28 lipca na kortach miejskich w Łęczycy odbył się II turniej tenisowy o Puchar Przewodniczącego Rady i Radnych Miasta Łęczyca.

W rozgrywkach singla wystartowało 16 chłopców do lat 12, którzy walczyli o główną nagrodę – puchar Przewodniczącego oraz gadżety tenisowe. Turniej rozgrywany systemem pucharowym zalicza się do rankingu wojewódzkiego. Do rozgrywki finałowej stanęli Dawid Moczeniat z Warszawy i Maciej Domański z Opoczna. Rywalizacja zakończyła się wygraną Dawida. O trzecie miejsce swoich sił próbowali Miłosz Gala z Piotrkowa Trybunalskiego i Błażej Masny ze Skierniewic. Po zaciętej walce rozgrywka zakończyła się wygraną Miłosza.

więcej

wszystkich aktualności: 13