Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Projekt szkoleniowy "Łęczycka integracja"

MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁĘCZYCY informuje, że zakończył już wszystkie szkolenia psychoedukacyjne i zawodowe beneficjentów projektu „Łęczycka integracja” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki z Priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przewidziane w 2011r. 

więcej

Zakończenie wakacji 2011 w Bibliotece

Wakacje w bibliotece dobiegły końca. W sierpniu oprócz tradycyjnego czytania książek, wykonywania prac plastycznych, oglądania bajek, prezentacji nowości książkowych itp. dla uczestników zajęć odbyła się pogadanka na temat uzależnień. Rozmawiano z dziećmi o tym jak niebezpieczne jest zażywanie narkotyków, palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu i korzystanie z Internetu. W ramach podsumowania zebranych wiadomości dzieci uczestniczyły w ćwiczeniach dotyczących uzależnień oraz w konkursie plastycznym „Bliżej siebie, dalej od narkotyków”. 

więcej

I Piknik Złotej Rybki

27 sierpnia 2011 roku nad łęczyckim zalewem odbył się I Piknik Złotej Rybki. Podczas festynu goście mogli m.in. zobaczyć pokaz sprzętu ratunkowego i sprzętu gaśniczego straży pożarnej, która zaaranżowała akcję ratunkową na wodzie, nauczyć się hawajskiego tańca hula czy wystartować w konkursie pływania na byle czym. Nie zapomniano także o najmłodszych, dzieci brały udział w szeregu zabaw oraz konkursów zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Dom Kultury w Łęczycy. Festyn zakończył się występem Kapeli Łęczyckiej. Podczas imprezy wybrana została Miss Złota Rybka, którą została Karolina Wawrzyniak. 

więcej

Piknik Złotej Rybki z biblioteką

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy była jednym z organizatorów festynu na zakończenie lata „I Piknik Złotej Rybki”. Przygotowała dla dzieci loterię fantową. Aby wyciągnąć losa z nagrodą dziecko musiało: narysować lub pokolorować pracę, bądź też ułożyć puzzle. Loteria cieszyła się dużym powodzeniem. Mimo 30 stopniowego upału młodsze i starsze dzieci dzielnie pracowały na nagrodę. 

więcej

Sesja Rady Miasta Łęczyca

Zapraszam na sesję nr XI Rady Miasta Łęczyca w dniu 30 sierpnia 2011 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

I Piknik Złotej Rybki

Poniżej szczegółowy program
!

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 45

Nazwa biura: Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Poznaniu

OSTRZEŻENIE Nr 45


Zjawisko/Stopień zagrożenia: Upał/1 

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 14:00 dnia 24.08.2011 do godz. 19:00 dnia 26.08.2011


Przebieg: Przewiduje się temperaturę maksymalną od 30 do 33oC. Temperatura minimalna od 18 do 20oC.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 95%

Uwagi: Brak.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Jacek Ożadowicz
więcej

Wizyta Francuzów w Łęczycy

W dniach 18 – 23 sierpnia br. w Łęczycy gościliśmy rodziny francuskie. Nasi goście przyjechali z miasta partnerskiego Rillieux-la-Pape. Wymiana mieszkańców miast bliźniaczych trwa już od 12 lat. W tym roku Łęczycę odwiedziło prawie 40 osób z Francji. Program pobytu dla Francuzów był bardzo zróżnicowany. 

więcej

Komisja Rewizyjna Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że w dniu 25 sierpnia 2011 r. o godz. 16.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

12 Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski

21 sierpnia br. w Archikolegiacie pw. Najświętszej Marii Panny i św. Aleksego w Tumie odbył się koncert „Pojazzują po łyncycku” 12 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski. Była to muzyczna podróż przez dźwiękowe zakątki okolic Łęczycy, podróż, w której rolę przewodnią odgrywały melodie przodków. W programie zaprezentowane zostały utwory: „Owczarek”, „Duduś moja, Duduś”, „Wiwat, wiwat”, „Kolebany”, „Kujon”, „Łęczycok”, Z tamtej strony jeziora”.
więcej

XIII Międzynarodowy Turniej Rycerski

W dniach 20-21 sierpnia 2011r. Łęczyca zamieniła się już po raz trzynasty w średniowieczną wioskę. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego rozbrzmiewały dźwięki muzyki dawnej oraz wystrzały armatnie. Turniej Rycerski w Łęczycy zgromadził ogromną publiczność, zainteresowaną historią i zmaganiami rycerzy. 

więcej

Współpraca gospodarcza z Włodzimierzem Wołyńskim

W dniach 19-21 sierpnia br. w Łęczycy gościliśmy delegatów Włodzimierza Wołyńskiego z Ukrainy, z którym w roku bieżącym Łęczyca podpisała list intencyjny o współpracy. Reprezentanci naszego miasta partnerskiego byli zainteresowani w szczególności współpracą gospodarczą. W tym celu spotkali się z przedstawicielami ŁZG S.A oraz HURTAP S.A., aby nawiązać kontakty, które pozwolą na wymianę doświadczeń handlowych. W rozmowach uczestniczyli również Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij. 
 

więcej

Spotkanie z dziennikarzami

W sobotę, 20 sierpnia br., w Ratuszu Miejskim odbyło się spotkanie, dotyczące projektów zrealizowanych przez Miasto Łęczyca oraz Muzeum w Łęczycy w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestniczyło w nim kilkunastu dziennikarzy oraz przedsatwiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Władze Łęczycy reprezentował Burmistrz – Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij. Przygotowana prezentacja miała na celu wskazanie jak wiele inicjatyw zrealizowano w naszym mieście przy wsparciu środków zewnętrznych i jak wiele ciekawych pomysłów udało się dzięki pieniądzom unijnym wdrożyć. 

więcej

Komisja Planu i Budżetu Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że w dniu 24 sierpnia 2011r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie komisji Planu i Budżetu Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Projekt „Kapitalny biznes”


Zapraszamy mieszkańców powiatu łęczyckiego do udziału w projekcie „Kapitalny biznes”. Formularze rekrutacyjne przyjmowane będą w dniach od 5 do 9 września 2011r. w godz. 9.00 – 15.00 w Starostwie Powiatowym w Łęczycy (Pl. Kościuszki 1). Szczegóły dotyczące projektu pt. „Kapitalny Biznes” znajdą Państwo w załącznikach do wiadomości oraz Regulaminie rekrutacji i przyznawania środków finansowych na rozwój przedsiębiorczości dostępnych na stronie internetowej www.kapitalnybiznes.inkubator.org.pl.więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 35