Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

W dniu 10 września 2012 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Łęczycy przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C odbędą się eliminacje gminne do III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Celem organizacji Turnieju jest promowanie wśród dzieci sportowej aktywności i zasad gry fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje boisko-Orlik 2012”.


więcej

Orlikowy Wakacyjny Turniej w piłkę nożną

W dniu 28 sierpnia 2012 roku na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbył się Orlikowy Wakacyjny Turniej w piłkę nożną dla młodzieży gimnazjalnej (rocznik 1997 i młodsi)...


więcej

XXXVII Rajd Szlakiem Walk nad Bzurą

Rajd odbędzie się w niedzielę, 9 września 2012r.

Współorganizatorem Rajdu jest Urząd Miasta w Łęczycy.REGULAMIN RAJDU (PDF) (JPG)więcej

Grand Prix Tenis Łęczyca Open - zapraszamy

Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy – Łęczyca po raz pierwszy będzie organizatorem imprezy tenisowej z cyklu i pod szyldem ATP, pod nazwą - Grand Prix Tenis Łęczyca Open 2012. Turniej odbędzie w dniach 1-3 września na kortach Miejskiego Centrum Tenisowego, Miejskiego Młodzieżowego Klubu Tenisowego – Łęczyca przy ul. Dworcowej 3. Zostanie rozegrany w kilku kategoriach wiekowych zarówno dla kobiet, mężczyzn oraz młodzieży w grach pojedynczych, podwójnych oraz mieszanych. Otrzymał od władz ATP - wysoką, 3 Rangę. Uczestnicy, którzy odwiedzą korty Miejskiego Centrum Tenisowego będą rywalizowali o puchary, dyplomy, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Pana Burmistrza i władze Królewskiej Łęczycy. 

więcej

II Piknik Złotej Rybki

25 sierpnia br. nad Zalewem w Łęczycy odbył się festyn na zakończenie lata pn. „Piknik Złotej Rybki”. Już po raz drugi Starostwo Powiatowe w Łęczycy oraz Urząd Miejski w Łęczycy zorganizowali dla łęczycan piknik, podczas którego uczestnicy wzięli udział w licznych konkursach i zawodach. O godz. 10.00 rozpoczęły się rodzinne zawody wędkarskie. Zawodnicy walczyli o Puchar Starosty Powiatu Łęczyckiego i bardzo ciekawe nagrody. 

Foto: Biblioteka w Łęczycy

więcej

Wakacje w Bibliotece - sierpień 2012

 

Foto: Biblioteka w Łęczycy
więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 27 sierpnia 2012 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 48

OSTRZEŻENIE Nr 48

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/2

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 10:00 dnia 22.08.2012 do godz. 20:00 dnia 22.08.2012

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 5 do 15 mm, lokalnie od 30 do 40 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 80 do 100 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%


PCZK Jacek Ożadowicz
więcej

XIV Międzynarodowy Turniej Rycerski za nami

W dniach 18-19 sierpnia 2012r. na Zamku Królewskim w Łęczycy miał miejsce XIV Międzynarodowy Turniej Rycerski. Dziedziniec zamkowy oraz podzamcze wypełnione były rycerzami i damami dworu oraz rzemieślnikami, prezentującymi średniowieczne wyroby. Parada Rajców Miejskich, czyli krótka prezentacja najważniejszych postaci związanych z historyczną Łęczycą, a także hejnał łęczycki o godz. 11.11 przed Ratuszem Miejskim były oficjalnym sygnałem otwarcia Turnieju. Następnie uczestnicy w uroczystym przemarszu udali się na dziedziniec zamkowy, gdzie zostali powitani przez Dyrektora Muzeum w Łęczycy – p. Andrzeja Boruckiego, Zastępcę Burmistrza Miasta – p. Wojciecha Czaplij i Marszałka Województwa Łódzkiego – p. Witolda Stępnia. 

Foto: Urząd Miejski w Łęczycy

więcej

OSTRZEŻENIE - Burze z gradem

OSTRZEŻENIE Nr 47

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 17:00 dnia 20.08.2012 do godz. 05:00 dnia 21.08.2012

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 5 do 15 mm, lokalnie do 25 mm, a wiatr osiągnie w porywach od 65 do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%


PCZK Jacek Ożadowicz
więcej

Zapraszamy na XIV Turniej Rycerski w Łęczycy


Przedsprzedaż biletów w kasie Muzeum w Łęczycy, ul. Zamkowa 1

CENA: 12zł./dzień. Dzieci do lat 7 wstęp bezpłatnywięcej

W łęczyckich szkołach powstaną nowe ekopracownie

Decyzją Zarządu WFOŚiGW w Łodzi 29 czerwca br. Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Gimnazjum w Łęczycy uzyskały dofinansowanie na utworzenie ekopracowni. Celem Konkursu o dotacje pn.” Moja wymarzona ekopracownia” było dokonanie wyboru do wsparcia finansowego najlepszych projektów polegających na zaplanowaniu i utworzeniu szkolnej pracowni wraz z programem edukacyjnym opartym na jej wykorzystaniu.
więcej

„Mogę liczyć na pomoc” - wyrównywanie szans edukacyjnych

Gmina Miasto Łęczyca informuje, iż projekt pn. „Mogę liczyć na pomoc” znalazł się na liście projektów wyłonionych do dofinansowania. Projekt został złożony w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet: IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Podziałanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych. Kwota dofinansowania wynosi 209 356,00 PLN. Otrzymana dotacja zostanie przeznaczona na wyposażenie w materiały dydaktyczne sal, w których przeprowadzone zostaną zajęcia. Projektem objęci zostaną uczniowie klas I-III szkół podstawowych w Gminie Miasto Łęczyca. Łącznie 290 uczniów. Od września 2012r. Szkoła Podstawowa nr 3 i 4 w Łęczycy będzie realizować zajęcia dla uczniów z zaburzeniami umiejętności szkolnych jak również zajęcia rozwijające zainteresowania i talenty.
więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 23