Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Eliminacje międzypowiatowe Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2014 w piłce nożnej

W dniu 28.08.2014 r. na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbyły się eliminacje międzypowiatowe Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2014 w piłce nożnej. W zmaganiach o awans do wojewódzkich rozgrywek półfinałowych, rywalizowały reprezentacje chłopców w kategorii wiekowej 14-16 lat - mistrzów wyłonionych w eliminacjach gminnych: TEAM Łęczyca, Gimnazjum Żychlin, ORLIK Ostrowy. 

więcej

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów

Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 sierpnia 2014r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gminy, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (aby pobrać, kliknij tutaj).
więcej

Rycerska Łęczyca

W przedostatni weekend sierpnia odbył się w Łęczycy XVI Międzynarodowy Turniej Rycerski. Na zaproszenie głównych organizatorów zjechał się do naszego miasta kwiat rycerstwa z całej Europy. Tegoroczna impreza, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczęła się przed miejskim ratuszem, punktualnie o godzinie 11.11 Paradą Rajców Miejskich. Następnie kolorowy orszak uczestników turnieju przemaszerował na dziedziniec zamkowy. Tam też dokonano uroczystego otwarcia jednej z najważniejszych imprez Województwa Łódzkiego. Dokonali tego: Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca – Wojciech Czaplij oraz Dyrektor Muzeum w Łęczycy – Andrzej Borucki. 

więcej

Dni adaptacyjne w Przedszkolu nr 1

W dniach 18 -22 VIII 2014 roku w Przedszkolu nr 1 w Łęczycy odbywały się zajęcia adaptacyjne dla nowo przyjętych dzieci. Nauczycielki dwóch najmłodszych grup wiekowych zorganizowały cykl spotkań dla dzieci i rodziców w czasie których przyszłe przedszkolaki mogły uczestniczyć w zabawach integracyjnych w sali oraz w ogrodzie przedszkolnym. Dzięki tym spotkaniom dzieci miały możliwość oswojenia się z salami przedszkolnymi, nauczycielami oraz innymi pracownikami przedszkola. Dzięki tym spotkaniom dzieciom łatwiej będzie się rozstać z rodzicami kiedy rozpocznie się rok szkolny... 

Tekst i foto: Przedszkole nr 1

więcej

Wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: miejsce 4 rząd D. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.08.2014r do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowiska w dniu 28.08.2014r. o godzinie 10.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

Eliminacje międzypowiatowe Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2014 w piłce nożnej

W dniu 28.08.2014 r. o godz. 10.00 na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbędą się eliminacje międzypowiatowe Orlikowej Ligi Mistrzów – Łódzkie 2014 w piłce nożnej. W zmaganiach o awans do rozgrywek półfinałowych wojewódzkich, rywalizować będą reprezentacje chłopców w kategorii wiekowej 14-16 lat - mistrzów wyłonionych w eliminacjach gminnych: drużyna Łęczyca, drużyna Łanięta, drużyna Nowe Ostrowy, drużyna Żychlin. Zapraszamy sympatyków piłki nożnej do kibicowania drużynom rozgrywek międzypowiatowych.
więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiam, że w dniu 27 sierpnia 2014 r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej nr 15 Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

XLIV Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

Zapraszam na sesję nr XLIV Rady Miejskiej w Łęczycy w dniu 26 sierpnia 2014 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

Komisja Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 25 sierpnia 2014r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Wycieczka do Łęczyckiej Zagrody Chłopskiej

20 sierpnia 2014r. w ramach projektu „Łęczycka kraina w słowie, legendzie i obiektywie” odbyła się piesza wycieczka dla dzieci Śladami Diabła Boruty. Droga biegła od Zamku Królewskiego, park miejski, „szwedzką górę” i Tum do skansenu w Kwiatkówku. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały zagrodę chłopską z XIX w. – dom mieszkalny i jego wyposażenie, budynki gospodarskie, kuźnię, olejarnię, stodołę, piece chlebowy i garncarski, piwnice ziemne, kierat, studnię z żurawiem. 

więcej

OGŁOSZENIE


W związku z organizowaną imprezą plenerową pn. Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy informujemy, że w dniach 23 i 24 sierpnia 2014 roku parkingi przy pl. Kościuszki oraz ul. 18-go Stycznia (przy Zamku) będą zamknięte.


Za utrudnienia przepraszamywięcej

Kolejka Wąskotorowa zaprasza


Stowarzyszenie Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej serdecznie zaprasza w sobotę 23 sierpnia w godzinach 13:00-18:00 na przejazdy ręczną drezyną typu kiwajka po terenie stacji Łęczyca Wąskotorowa. Będzie można pokonać czas i przestrzeń poruszając się nietypowym pojazdem. Przejażdżki są bezpłatne, historia 100 - letniej kolejki, z którą będzie można się zapoznać - bezcenna. Na miejscu będzie też możliwość wykonania pamiątkowych zdjęć. Wakacyjna podróż w przeszłość czeka. Do zobaczenia na peronie.więcej

WYPRAWKA SZKOLNA 2014


Informacje dotyczące dofinansowania zakupu podręczników w Gminie Miasto Łęczyca na rok szkolny 2014/2015


więcej

Brązowy medal Roberta Urbanka

Z przyjemnością informujemy, iż podczas odbywających się w Zurychu Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce brązowy medal w konkurencji rzutu dyskiem wywalczył urodzony w Łęczycy Robert Urbanek. W imieniu władz miasta oraz mieszkańców składamy serdeczne gratulacje Panu Robertowi, życząc jednocześnie dalszych sukcesów na arenach sportowych, a także szczęścia zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.


więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 24