Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Turyści z Łodzi, Pabianic i Zgierza odwiedzili Łęczycę

W minioną sobotę, 29 sierpnia, nasze Królewskie Miasto odwiedziło prawie 400 turystów z Łodzi, Pabianic i Zgierza. Dotarli oni do Łęczycy nowoczesnym składem Łódzkiej Kolej Aglomeracyjnej w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego – „Pociągiem w Łódzkie”. Przy wspaniałej pogodzie uczestnicy wycieczki, przywitani przez Zastępcę Burmistrza Łęczycy - Pana Krzysztofa Urbańskiego i Szlachcica Borutę wyruszyli na zwiedzanie atrakcji turystycznych miasta oraz Archikolegiaty w Tumie i skansenu w Kwiatkówku. 

więcej

Pomiary prędkości na terenie Łęczycy


Informujemy o miejscach i godzinach ustawienia fotoradaru na terenie Łęczycy we wrześniu br.


Uzgodnienia czasu i miejsca wykorzystywania przez Straż Miejską w Łęczycy urządzenia rejestrującego typu Fotorapid CM w miesiącu wrześniu 2015r. (pobierz tutaj)

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na prędkość wskazaną przez licznik w tych miejscach.
więcej

Rodzinnie na zalewach miejskich

W niedzielę mieszkańcy Łęczycy odpoczywali na terenach zalewów miejskich. Przy współpracy kilku podmiotów oraz osób fizycznych zorganizowano Rodzinny Piknik Kajakowy. Loteria fantowa, minizawody kajakarskie, wysepka artystyczna to tylko niektóre z atrakcji, z których mógł skorzystać każdy, kto pojawił się nad łęczyckim akwenem. Otwarcia imprezy dokonali: Kamil Sobol - Prezes Łowickiej Akademii Sportu oraz Krzysztof Lipiński - Burmistrz Miasta Łęczyca. 

więcej

Posiedzenie wszystkich komisji stałych Rady Miejskiej

Zawiadamiam, że w dniu 03 września 2015 roku o godz. 16:00 (czwartek) odbędzie się posiedzenie wszystkich komisji stałych Rady Miejskiej w Łęczycy pod przewodnictwem Komisji Gospodarki i Mienia w sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Bezpłatne wydarzenia w ramach wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego serdecznie zaprasza na cykl BEZPŁATNYCH wydarzeń! W ramach wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030 zapraszamy do udziału w konferencjach i seminariach:

14-15/09/2015 NOWOCZESNY PRZEMYSŁ WŁÓKIENNICZY I MODY (W TYM WZORNICTWO)

22-23/09/2015 ZAAWANSOWANE MATERIAŁY BUDOWLANE

05-06/10/2015 MEDYCYNA, FARMACJA I KOSMETYKI

19-20/10/2015 ENERGETYKA (W TYM ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII)

09-10/11/2015 INNOWACYJNE ROLNICTWO I PRZETWÓRSTWO ROLNO- SPOŻYWCZE

16-17/11/2015 INFORMATYKA I TELEKOMUNIKACJA LOKALIZACJA: ŁÓDŹ (hala Expo- Łódź, al. Politechniki 4).

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny dostępne na stronie www.rsi.lodzkie.pl.
więcej

Wakacje w Filii nr 4 MiPBP zakończyły się

W Filii Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej zakończyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci, które rozpoczęły się 30 czerwca. W zajęciach brały udział wszystkie chętne dzieci w wieku od 5 do13 lat.Wszyscy, którzy spędzali tutaj czas wolny nie nudzili się. Dzieci przez całe wakacje korzystały z gier komputerowych, planszowych, układały puzzle, bawiły się zabawkami w „Kąciku zabaw”. Uczestniczyły w konkursach z nagrodami: „Zgaduj-zgadula”, zręcznościowym „Złap piłkę”, plastycznym „Zabytki Łęczycy” oraz „Mam talent, czyli śpiewamy, tańczymy, recytujemy”. Odbywały się też zajęcia plastyczne, nie zabrakło gier i zabaw w bibliotece oraz na boisku sportowym. Aby obejrzeć co działo się podczas zajęć zapraszamy do galerii zdjęć.

Ewa Jachimowicz
 


więcej

Wakacyjny przystanek Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w Łęczycy

W dniu 29 sierpnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna zawita na ostatni, wakacyjny przystanek do Królewskiego Miasta Łęczycy. Sobotnim wyjazdem ŁKA będzie podsumować trwającą od maja akcję Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Pociągiem w Łódzkie”. Mieszkańcy Łodzi mogli bezpłatnie uczestniczyć w wycieczkach do najciekawszych miejsc pod względem historycznym, kulturowym i przyrodniczym województwa łódzkiego.
więcej

Spotkanie z delegacją z Włodzimierza Wołyńskiego

Z okazji XVII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, na zaproszenie Pana Burmistrza Krzysztofa Lipińskiego gościła w naszym Królewskim Mieście delegacja z zaprzyjaźnionego ukraińskiego miasta - Włodzimierza Wołyńskiego. Partnerzy ze wschodu już w piątek spotkali się z Burmistrzem Krzysztofem Lipińskim i Krzysztofem Urbańskim oraz pracownikami Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu. 

więcej

Komisja Gospodarki i Mienia

Zawiadamiam, że w dniu 27 sierpnia 2015 roku o godz. 16:15 (czwartek) odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej

Zawiadamiam, że w dniu 26 sierpnia 2015 roku (środa) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Miejskiej Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Komunikat - Barszcz Sosnowskiego jednym z najbardziej niebezpiecznych gatunków roślin w Polsce

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy ostrzega przed jednym z najbardziej niebezpiecznych gatunków roślin, który stanowi ogromne zagrożenie dla ludzi. Jest inwazyjny i bardzo trudny do zwalczenia ze względu na niezwykłą plenność. Prosimy zapoznać się z materiałem edukacyjnym na temat zagrożeń związanych z barszczem Sosnowskiego oraz zaleceń, jak uniknąć poparzenia oraz jak postępować w przypadku kontaktu z rośliną.
więcej

Wakacje 2015 w bibliotece dobiegły końca

Zajęcia organizowane podczas wakacji przez Oddział dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy dobiegły końca. Chętne dzieci w wieku 6-13 lat uczestniczyły w nich w każdy wtorek i piątek w godzinach 9.30-11.00. Druga połowa cyklu wakacyjnych spotkań w bibliotece była nie mniej różnorodna i ciekawa jak pierwsza. Tym razem dzieci wzięły udział m.in. w zabawach z chustą animacyjną, które dostarczyły im wielu pozytywnych wrażeń. 

więcej

XVII Turniej Rycerski za nami

W dniach 22-23 sierpnia br. na Zamek Królewski w Łęczycy wypełnił się rycerzami i damami dworu. Emocjonujące popisy łuczników konnych z Polski i Czech, efektowne pokazy walk piechoty, pokazy umiejętności ptaków drapieżnych mogli obejrzeć uczestnicy średniowiecznych zmagań. W sobotę o godz. 11.11 przed Ratuszem Rajcowie Miejscy powitali zgromadzonych gości. Następnie barwny orszak turniejowy udał się na dziedziniec zamkowy.

Uroczystego otwarcia XVII Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego dokonał Burmistrz Królewskiego Miasta Łęczyca – Krzysztof Lipiński oraz Dyrektor Muzeum w Łęczycy – Andrzej Borucki. W uroczystościach turniejowych wzięli udział również: Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień, poseł RP - Agnieszka Hanajczyk, poseł RP - Artur Dunin, członek Sejmiku Województwa Łódzkiego - Ilona Rafalska oraz delegacja z miasta partnerskiego na Ukrainie – z Włodzimierza Wołyńskiego. 

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 35