Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Spotkanie z podróżniczką Renatą Koper

28 września 2017 roku o godzinie 17.00 w Czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy przy ul. M. Konopnickiej 11a odbędzie się spotkanie z podróżniczką Renatą Koper pt. "Indianie Wixáritari - jedna z najbardziej fascynujących kultur rdzennych Meksyku. To więcej niż opowieść o podróży".
więcej

Narodowe Czytanie 2017


Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka - Filia w Łęczycy oraz Muzeum w Łęczycy zapraszają na NARODOWE CZYTANIE, które odbędzie się 11 września 2017r. o godzinie 10.00 na Zamku Królewskim w Łęczycy. Tegoroczną lekturą będzie "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego.

więcej

Sanepid ostrzega przed kleszczami

Kleszcze są nosicielami bakterii i wirusów, które mogą wywołać wiele groźnych chorób. Najczęściej rejestrowane to borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy przypomina, aby przed wyjściem do lasu najlepiej założyć czapkę, odzież z długimi rękawami, długie spodnie i zakryte buty. Natomiast po powrocie do domu należy dokładnie obejrzeć skórę, zwłaszcza w miejscach preferowanych przez kleszcze.
więcej

Muzeum w Łęczycy zorganizuje grę terenową

Wzorem lat ubiegłych Muzeum w Łęczycy zorganizuje po raz kolejny grę terenową ilustrującą historię miasta i okolic. W 2014 r. oraz 2015 r. przeprowadzono odpowiednio: "Tropami żołnierzy niepodległości" (Łęczyca w latach 1914-1918) oraz "W okupowanej Łęczycy" (lata 1939-1945). Tym raz tematem przewodnim będzie okres PRL-u - okres trudny pod względem ustrojowym, a przede wszystkim bytowym dla społeczeństwa. Jednak dla historii Łęczycy, zwłaszcza tej od roku 1956 był okresem jednego z jej największych rozkwitów. Związane to było z budową Łęczyckich Zakładów Górniczych. Łęczyca z małego prowincjonalnego miasteczka, dzięki nierentownej kopalni rudy żelaza, rozrasta się i podwaja liczbę mieszkańców. Poniżej zdjęcia z poprzednich gier terenowych.
więcej

Komisja Sportu i Rekreacji

Zawiadamiam, że w dniu 5 września 2017 r. (wtorek) o godz. 17:00 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

"Wyprawka szkolna" na rok szkolny 2017/2018

Wzorem lat ubiegłych również w roku szkolnym 2017/2018 będzie realizowany rządowy program pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”. Dotyczy on pomocy finansowej na zakup podręczników do kształcenia ogólnego, w tym podręczników do kształcenia specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra edukacji oraz materiałów edukacyjnych.

Pomoc w zakupie podręczników i materiałów edukacyjnych przysługuje uczniom niepełnosprawnym uczęszczającym w roku szkolnym 2017/2018 do szkół dla dzieci i młodzieży /bez względu na kryterium dochodowe/ posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 127 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 i 949) oraz orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 312 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę ¬– Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 60 i 949).Druki wniosków będzie można pobrać w sekretariatach szkół lub ze strony internetowej www.leczyca.info.pl
więcej

"Ruszaj się z Lionfitness"

„Ruszaj się z Lionfitness” to program wspierający lokalną społeczność w propagowaniu zdrowego trybu życia. Udział w projekcie jest nieodpłatny, jednak warunkiem koniecznym jest ukończenie 16. roku życia. Uczestnik programu otrzymuje dostęp do odpowiednio skonstruowanej diety i treningu on-line na okres 4 lub 12 tygodni.
więcej

Oddaj krew w Łęczycy

Przypominamy, że Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa parkuje na ul. Kaliskiej 45 przed budynkiem Kina Górnik. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Apelujemy do Państwa o oddawanie krwi.

więcej

III Rodzinny Piknik Kajakowy za nami

W niedzielę, 27 sierpnia 2017 roku, na Zalewach Łęczyckich odbył się III Rodzinny Piknik Kajakowy. O godzinie 11.00 Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk dokonała otwarcia imprezy i zaprosiła wszystkich przybyłych mieszkańców Łęczycy do wspólnej zabawy. Łęczycanie, korzystając z pięknej pogody, aktywnie brali udział w przygotowanych atrakcjach. 

więcej

Łęczyckie Zalewy Miejskie

W południowo-zachodniej części Łęczycy, na terenach pokopalnianych, znajdują się zalewy miejskie. Zbiorniki otacza różnorodna roślinność charakterystyczna dla terenów podmokłych. Obecnie teren zalewów miejskich pełni funkcję rekreacyjną dla mieszkańców Łęczycy, którzy spacerując podziwiają piękno przyrody i panoramę miasta. Już w niedzielę, nad Zalewami Miejskimi w Łęczycy, odbędzie się III Rodzinny Piknik Kajakowy. Serdecznie zapraszamy.

więcej

Zapraszamy na Rodzinny Piknik Kajakowy

Serdecznie zapraszamy na Rodzinny Piknik Kajakowy, który odbędzie się już po raz 3. Zaplanowanych zostało wiele atrakcji. Profesjonalni instruktorzy poprowadzą warsztaty kajakowe, można będzie się sprawdzić w rozgrywkach sportowych. Strefa gier i zabaw przygotowana zostanie również dla najmłodszych. Funkcjonariusze Policji i Straży Pożarnej zaprezentują sprzęt oraz przeprowadzą pogadankę na temat bezpieczeństwa. Przy zabawowej muzyce każdy będzie mógł spróbować pysznej grochówki lub kiełbaski z grilla.

więcej

Nieruchomości miejskie na sprzedaż

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości lokalowych i nieruchomości gruntowej położonych w Łęczycy, stanowiących własność Miasta Łęczyca. Przetargi odbędą się dnia 28 września roku 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Łęczycy przy ul. Marii Konopnickiej 14 w sali konferencyjnej /parter/ w godzinach:

więcej

Wakacyjne warsztaty fotograficzne w Bibliotece dla Dzieci w Łęczycy

W dniach 8,10, 17 i 22 sierpnia 2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy odbyły się warsztaty fotograficzne, w których uczestniczyły dzieci i młodzież od 9 do 18 r.ż. Warsztaty te poprowadził Pan Przemysław Marynowski – łęczycki artysta fotograf, autor wielu zdjęć zamieszczanych w wydawnictwach regionalnych. 

więcej

III Rodzinny Piknik Kajakowy już w niedzielę

W tym roku odbędzie się już III Rodzinny Piknik Kajakowy, na który zaplanowanych zostało wiele atrakcji. Zapraszamy wszystkich w niedzielę 27 sierpnia w godzinach 11-16 nad łęczyckie Zalewy Miejskie. Przypomnijmy, jak miło spędziliśmy czas podczas ubiegłorocznego pikniku. 


więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 47