Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

ZAWIADOMIENIE

     Burmistrz Miasta Łęczyca zawiadamia mieszkańców o konsultacjach społecznych dotyczących funkcjonowania Straży Miejskiej.
     Mieszkańcy miasta mogą wyrażać swoją opinię w tej sprawie we wtorek (30 września 2003 roku) i środę (1 października 2003 roku) w godzinach 10.00 - 13.00 pod numerem telefonu 7210342 lub składać opinie pisemne w skrzynce skarg i wniosków lub sekretariacie Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Radni założyli klub

Czterech łęczyckich radnych miejskich założyło klub.
Do klubu, który został nazwany "Niezależni" należą następujące osoby: Andrzej Saganiak, Danuta Domińczak, Małgorzata Caban i Józef Chowaniec.

więcej

Bezpodstawna skarga SLD

26 czerwca 2003 roku, do Rady Miasta Łęczyca wpłynęła skarga SLD na działalność Burmistrza Miasta Pana Krzysztofa Lipińskiego. Podpisujący się pod skargą Paweł Kokorzycki, przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Łęczycy, stwierdzał, że interesy wielu mieszkańców miasta są naruszane w czasie załatwiania spraw w Urzędzie Miejskim. Przewodniczący SLD stwierdzał, że Burmistrz Krzysztof Lipiński, powinien przyjmować interesantów w każdy wtorek w godz. 14.00 - 16.30. W swoim piśmie stwierdzał, że Burmistrz wyznacza interesantom odległe terminy przyjęć, a najkrótsze sięgają jednego miesiąca. Zanim przejdziemy do innych zarzutów, postaramy się mieszkańcom miasta wyjaśnić poszczególne zarzuty, na które odpowiedzieli członkowie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta.
Członkowie Komisji Rewizyjnej stwierdzili w piśmie skierowanym do SLD, że Burmistrz Miasta, Krzysztof Lipiński przyjmuje interesantów w każdy wtorek w godz. 14.00 - 18.00. Jeżeli zachodzi potrzeba godziny przyjęć interesantów są wydłużane. Zainteresowani spotkaniem z Burmistrzem zapisywani są w rejestrze przyjęć, a czas oczekiwania nie przekracza dwóch tygodni. Zdarzały się sporadyczne przypadki nieobecności Burmistrza w dni przyjęć, ale były one spowodowane wyjazdami służbowymi.

więcej

Sponsor ma w Łęczycy narzeczoną i...

Przekazał 5 tys. zł na potrzeby dla najbardziej potrzebujących dzieci. Ty sponsorem jest Pan Andrzej Kotowicz, właściciel łódzkiej firmy "Agrotop", który zdecydował się właśnie na taki gest.
- Nie będę ukrywał, że zrobiłem to za namową mojej narzeczonej, która jest łęczycanką. Cieszę się, że w ten sposób mogę pomóc dzieciom wymagającym specjalnej troski - mówi Andrzej Kotowicz.
Pieniądze od sponsora trafią do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który zakupi za nie książki, zeszyty i inne przybory szkolne.

więcej

Będzie skwer przy Zamku

Podczas ostatniej sesji (25 września), radni miejscy podjęli uchwałę o przekazaniu 37 tys. zł na prace związane z modernizacją terenów wokół Zamku Królewskiego w Łęczycy. Modernizowany będzie teren przed wejściem do Zamku i od strony południowej.
Przede wszystkim zburzone zostaną szalety miejskie, a obok nich powstanie estetyczny skwer z zielenią, chodnikami, ławeczkami. Wszystko to pozwoli na podniesienie estetyki terenów przy Zamku i stworzenie kolejnego miejsca dla wypoczynku mieszkańców miasta i turystów.
Prace rozpoczną się już za kilka dni, a wykonywać je będą pracownicy zatrudnieni na robotach publicznych.
- W ten sposób obniżymy koszty związane z modernizacją tego miejsca, a pieniądze przekazane przez Radę Miejską przeznaczone zostaną na zakup niezbędnych materiałów - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta.

więcej

Nadal płoną torfowiska

Od kilku dni, w okolicach Łęczycy, płoną torfowiska. Prawdopodobną przyczyną pożaru jest podpalenie. W akcji gaszenia pożaru uczestniczy kilkanaście jednostek zawodowej straży pożarnej, ochotniczej straży pożarnej, a także żołnierzy z jednostki wojskowej z Leźnicy Wielkiej. Pomimo wielkiej ofiarności ochotników pożar nadal się rozprzestrzenia, ponieważ torf jest bardzo trudno ugasić, gdyż jego pokłady znajdują się kilkanaście metrów pod powierzchnią ziemi.
Przez cały czas pracuje Sztab Kryzysowy, który podjął decyzję o przekopaniu kanału od rzeki Bzury do torfowisk. W ten sposób być może uda się skierować wody Bzury na torfowiska. Istnieje jednak pewne inne zagrożenie.

więcej

Łęczyccy radni wybrali wiceprzewodniczącego

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta (25 września), radni wybrali nowego wiceprzewodniczącego. Został nim Ryszard Łuczak, który otrzymał 8 głosów.
Tak więc uzupełniono prezydium rady, w skład którego wchodzą: Krzysztof Urbański, przewodniczący, Waldemar Miksa, wiceprzewodniczący i Ryszard Łuczak, wiceprzewodniczący.

więcej

Światowy Dzień Turystyki


PROGRAM OBCHODÓW

27 września 2003r. (sobota)
8.00 - 12.00 - Trasy turystyczne rowerowe i piesze
12.00 - 13.00 - Popołudnie krajoznawcze
13.00 - 14.00 - Przejście do Łęczycy
14.00 - 15.00 - Czas na obiad
15.00 - 17.00 - Wojewódzkie obchody światowego dnia turystyki na Zamku w Łęczycy
17.00 - 22.00 - Wieczorny koncert muzyki turystycznej „W krainie łagodności” wystąpią laureaci festiwali Yapa, Bazuna

28 września 2003r. (niedziela)
8.00 - 18.00 - Trasy turystyczne rowerowe i piesze

więcej

Europejski grant dla 'czwórki'

Szkoła Podstawowa nr 4 w Łęczycy otrzymała grant europejski w wysokości 3.647 euro w ramach programu "Socrates - Comenius". Grant został przyznany na realizację projektu "Jaka Gastronomia dla Jakiej Kultury". Projekt został opracowany przez 4 szkoły: Szkołę Podstawową nr 4 w Łęczycy, Szkołę Podstawową Ecole Fondamente Provinciale Viktor Mirguet z Mons w Belgii, Szkołę Podstawową Ecole Elementaire Paul Chevallier w Rillieux - la - Pape we Francji i Szkołe Podstawową Westholme School w Blackburn w Anglii.

Okazuje się, że wszystkie te placówki oświatowe zdecydowały się nawiązać współpracę w dziedzinie gastronomii, ale gastronomii szeroko pojętej. Celem opracowania wspólnego projektu jest zauważenie zmian zachodzących we wszystkich krajach dotyczących ulepszenia i ujednolicenia żywienia w Europie, wpływu żywienia na zdrowie człowieka, a także wzajemne wizyty w zakładach produkujących żywność w poszczególnych krajach.

więcej

Ponad 150 osób ma pracę

Dzięki staraniom Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza miasta Łęczyca, ponad 150 osób znalazło w tym roku zatrudnienie w ramach robót publicznych i na pracach interwencyjnych.

- Zdawałem sobie sprawę, jakie znaczenie dla osób bezrobotnych ma znalezienie zatrudnienia, chociażby kilkumiesięcznego. Prowadziłem negocjacje z Powiatowym Urzędem Pracy i udało się załatwić pracę dla ponad 150 osób, co uznaję za ogromny sukces. Proszę zwrócić uwagę, że w ubiegłym roku na takich robotach, poprzedni burmistrz zatrudnił tylko 33 osoby - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

Górnik ze zmiennym szczęściem

Przed rozpoczęciem tegorocznego sezonu w łęczyckim Górniku nastąpiła mała rewolucja kadrowa. Odeszło kilku piłkarzy, którzy powinni decydować o obliczu drużyny, ale tego nie czynili. Na ich miejsce dokoptowano nowych zawodników z MKS Kutno, Orła Przęczew, ŁKS. nie od razu ci nowi zawodnicy potrafili znaleźć wspólny język z pozostałymi; nic więc dziwnego, że Górnik gra w typową kratkę.

Pierwszy mecz podopieczni Mirosława Okońskiego wygrali, pokonując na wyjeździe 2:1 Białkę Rawa Mazowiecka. Niestety, w drugim meczu, tym razem na własnym stadionie, górnicy zeszli z boiska pokonani. Przegrali z Omegą Kleszczów 1:2. Następne spotkanie również zakończyło się porażką łęczycan. Ulrgli 0:1 MKP Zgierz. Pechowe było kolejne spotkanie górniczej jedenastki. Po dobrej grze przegrali w Łęczycy 1:2 z liderem IV ligi Ceramiką Paradyż, tracąc bramkę już w przedłużonym czasie gry.

więcej

Nowe okna w 'komunalnych'

Już ponad 100 sztuk okien PGKiM wymieniła w tym roku w mieszkaniach komunalnych. Do końca roku wymienionych zostanie jeszcze ponad 70. W porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy to ledwie zdołano wymienić 26 sztuk rozpadających się okien.

- Widać znaczną poprawę w tym temacie. Zaproponowałem prezesowi PGKiM i Radzie Nadzorczej, aby zwrócili baczniejszą uwagę na ten problem. Wymiana okien to jeden z podstawowych celów działania spółki miejskiej, której celem jest poprawa warunków życia naszych mieszkańców - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

więcej

Sukcesy łęczyckich lekkoatletów

Tegoroczny sezon łęczyccy lekkoatleci mogą zaliczyć do bardzo udanych. Przede wszystkim rewelacyjną formę zademonstrował skoczek wzwyż Robert Wolski. Tylko 5 cm zabrakło temu zawodnikowi do wypełnienia minimum, które pozwoliłoby na start w mistrzostwach świata w Paryżu. Łęczycanin na stałe zadomowił się w reprezentacji Polski, a regularne skoki na wysokości 225 cm sprawiły, że reprezentował barwy naszego kraju na młodzieżowych mistrzostwach Europy, które odbyły się w Bydgoszczy,

- Robert spisał się na tych zawodach bardzo dobrze zajmując IV miejsce, co jest największym indywidualnym sukcesem łęczyckiej lekkoatletyki - mówi Mirosław Andrysiak, trener łęczyckich lekkoatletów.

więcej

Jesienne barwy pełne słońca

Przez dwa dni, 20 i 21 września Łęczyca stała się centrum sztuki ludowej. Już po raz 25 odbyła się impreza "Łęczyca w barwach jesieni". Głównym celem imprezy jest prezentacja dorobku artystycznego twórców ludowych z regionu łęczyckiego, ale nie tylko. Na jesienną imprezę coraz częściej przyjeżdżają i prezentują swoje wyroby artyści z całego województwa łódzkiego, a nawet twórcy z najdalszych zakątków naszego kraju.

Tegoroczna impreza, która odbywała się w Alejach 1 Maja zgromadziła kilkudziesięciu twórców, którzy prezentowali wyroby rzeźbiarskie, malarskie, ceramiczne, hafciarskie. Tysiące łęczycan i turystów krajowych i zagranicznych przez dwa dni nie tylko podziwiali wyroby, ale także je kupowali. Korzyści były więc obopólne.

więcej

Krzysztof Urbański - Przewodniczącym Rady Miasta

W przeddzień zaplanowanej na 19 września 2003 roku sesji Rady Miasta, jej przewodniczący Piotr Korneszczuk złożył na ręce wiceprzewodniczącej Danuty Domińczak pismo, w którym oświadczył, że rezygnuje z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej i zrzeka się mandatu radnego. Piotr Korneszczuk nie podał w swoim oświadczeniu przyczyn rezygnacji.

W dniu sesji, kilka godzin przed jej rozpoczęciem na ręce wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Urbańskiego wpłynęło pismo Danuty Domińczak, wiceprzewodniczącej Rady Miasta, która poinformowała o rezygnacji z zajmowanej funkcji.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 38