Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Pieniądze dla kolejnych noworodków

Tym razem Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca wręczył po 500 zł następującym rodzicom z tytułu urodzenia dziecka: Iwonie i Grzegorzowi Chylińskim i ich synowi Cyprianowi, Annie Błaszczyk i Krzysztofowi Raczyńskiemu i ich synkowi Mateuszowi, Iwonie i Krzysztofowi Jezierskim i ich synowi Filipowi, Krzysztofie i Łukaszowi Olszyna i ich synowi Filipowi.


Syn Cyprian, Iwona i Grzegorz Chylińscy


Syn Mateusz, Anna Błaszczyk i Krzysztof Raczyński


Syn Filip, Iwona i Krzysztof Jezierscy


Syn Filip i Krzysztofa Olszyna

więcej

Burmistrz i Starosta wśród najpiękniejszych Polek

Krzysztof Lipiński Burmistrz Miasta Łęczyca i Zbigniew Wojtera Starosta powiatu Łęczyckiego na zaproszenie Biura Miss Polonia uczestniczyli w finale Miss Polonia 2004, który odbył się w warszawskim teatrze "Roma".

- Miasto Łęczyca od kilku lat współpracuje z biurem Miss Polonia, a efektem tej współpracy są wizyty w naszym mieście każdej wybranej Miss podczas Dnia Dziecka. Ubiegłoroczna Miss Polonia Pani Karolina Gorazda przyjeżdżała do Łęczycy nawet częściej. W trakcie tegorocznego finału uzgodniliśmy już warunki współpracy na 2005 rok. Oczywiście łęczycanie będą mogli podziwiać najpiękniejszą Polkę, która otrzymała już zaproszenie do złożenia wizyty w Łęczycy - mówi Krzysztof Lipiński.

Najpiękniejszą Polką została Katarzyna Borowicz mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego, która zdobyła także tytuł Miss Publiczności.

- Spotkaliśmy się także z Panią Alicją Bobrowską Miss Polonia 1957 roku, którą również zaprosiliśmy do złożenia wizyty w naszym mieście - mówi Krzysztof Lipiński.


Katarzyna Borowicz Miss Polonia 2004

21
Krzysztof Lipiński w towarzystwie Miss Polonia 2003 Karoliną Gorazdą i Panią Alicją Bobrowską Miss Polonia 1957


Zbigniew Wojtera w towarzystwie Miss Polonia 2003 Karoliny Gorazdy i Panią Alicją Bobrowską Miss Polonia 1957


Teatr "Roma" podczas tegorocznego finału był wypełniony do ostatniego miejsca

więcej

Łęczyca z lotu ptaka

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca uczestniczył w Łodzi w Festiwalu Lekkich Konstrukcji Latających zorganizowanym przez Aeroklub Łódzki. Festiwal zorganizowany został po raz pierwszy i zaprezentowano w nim ponad sześćdziesiąt maszyn latających, których waga nie przekraczała 450 kilogramów.

- Zaproszono mnie do lotu motolotnią. Przelot oczywiście musiał odbywać się nad Łęczycą. Podczas lotu wykonałem zdjęcia naszego miasta, które pragnę zaprezentować internautom - mówi Krzysztof Lipiński.

Popatrzmy więc, jak wygląda Łęczyca z lotu ptaka.

FotoGaleria

więcej

Hurtap-Górnik Łęczyca - Ekolog Wojsławice 4-1 (1:0)

To był wspaniały mecz podopiecznych Leszka Lipca. Szybkie akcje "królewskich" siały sporo zamieszania pod bramką gości. Już w 5 minucie gry padła pierwsza bramka dla łęczycan. Robert Czekalski dośrodkował z rzutu wolnego, a obrońca gości tak niefortunnie interweniował, że po odbiciu piłki głową zmusił do kapitulacji własnego bramkarza.

W 20 minucie gry za zagranie piłki ręką poza polem karnym czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Ekologa Siwierski. Od tego momentu na boisku istniała tylko jedna drużyna, a byli nią łęczycanie.

Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Na 2:0 pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Grzegorz Kaczkowski, a potem dał o sobie znać Tomasz Milczarek. Najpierw po ładnym dośrodkowaniu Krzysztofa Janickiego podwyższył na 3:0 w 67 minucie, a w 77 minucie dobił piłkę, która odbiła się od poprzeczki po strzale Roberta Czekalskiego.

Moment nieuwagi sprawił, że goście zdobyli honorowego gola w 85 minucie. Piłka po rykoszecie przelobowała Gąsińskiego i wpadła do bramki.

Po zwycięstwie nad Ekologiem, łęczycanie umocnili się na pozycji lidera. Mają już 7 punktów przewagi nad drugą w tabeli drużyną WKS Wieluń.

W najbliższą sobotę o godzinie 16.00 "królewscy" zagrają wyjazdowe spotkanie z drużyną Omegi Kleszczów która jest na trzecim miejscu w tabeli z tą samą ilością punktów co WKS Wieluń.

W meczu z Ekologiem łęczycanie wystąpili w następującym składzie: Gąsiński, Karasiński, R.Czekalski, Kaczkowski (T.Voss), M.Czekalski (Milczarek), Chabasiński, Sadziński (Mrówczyński), Janicki, Banasik, Bartczak, Czajkowski (Szmydt).

więcej

Łęczyckie obchody rocznicy Bitwy nad Bzurą

Bardzo uroczysty charakter miały tegoroczne obchody 65 rocznicy Bitwy nad Bzurą.

Do Łęczycy przybyło ponad 300 kombatantów z całej Polski, aby oddać hołd poległym towarzyszom broni.

Uroczystości rozpoczęły się od przemówień Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta Łęczyca i Zbigniewa Wojtery, Starosty Powiatu Łęczyckiego.

Przemówienia wygłosili także: w imieniu Wojewody Łódzkiego Stefana Krajewskiego, Pan Andrzej Cywiński, Sekretarz Wojewódzkiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, w imieniu Prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego, Pan Jan Witkowski, Sekretarz Miasta Łodzi.

Wśród przybyłych gości znaleźli się: Płk Czesław Fluder, Przewodniczący Związku Inwalidów RP, Honorowy Obywatel Łęczycy, kpt Marian Osada, Sekretarz Zarządu Głównego Związku Oficerów Rezerwy im. Józefa Piłsudskiego w Poznaniu, płk Leopold Barzęc, Prezes Okręgowego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Kalisza, przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Kalisza, Jarocina, Kotlina, Krotoszyna, Ostrowa Wielkopolskiego, Poznania, Kutna, Grabowa i Łęczycy oraz przedstawiciele Represjonowanych Politycznie Żołnierzy - Górników z Kutna i Łęczycy, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie zaprzyjaźnionych miast i gmin, przedstawiciele duchowieństwa - Biskup Alojzy Orszulik, Zbigniew Łuczak - Dziekan Dekanatu Łęczyckiego i Ojciec Gwardian Bogusław Zabłocki. W uroczystościach uczestniczyli także przedstawiciele władz wojskowych: płk. Andrzej Pawłowski, przybyły w zastępstwie Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. mjr. Jacek Pękala, reprezentujący Wojewódzki Sztab Wojskowy w Łodzi, kpt. Andrzej Szczepański, Dowódca 37 Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej w Leźnicy Wielkiej. Wartę honorową pod Pomnikiem Bohaterów Bitwy nad Bzurą pełnili żołnierze z I Dywizjonu Szwoleżerów Marszałka Józefa Piłsudskiego Uroczystości uświetniły również Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego z Leźnixy Wielkiej i Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Mazewa.

Następnie rozpoczęła się msza święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował Biskup Alojzy Orszulik.

Podczas mszy świętej z pieśniami religijnymi wystąpił łęczycki chór "Soli Deo".

Po mszy świętej, na cmentarzu parafialnym odbył się "Apel Poległych", podczas którego oddano hołd bohaterom walk pod Łęczycą w 1939 roku.

W godzinach popołudniowych w okolicach Tumu odbyła się inscenizacja historyczna jednego z epizodów Bitwy nad Bzurą. W inscenizacji wystąpiło ponad 100 statystów w mundurach polskich i niemieckich, a widowisku z efektami pirotechnicznymi przyglądały się tłumy łęczycan, turystów i kombatantów.

FotoGaleria - Delegacje składają wieńce pod Pomnikiem
Bohaterów Bitwy nad Bzurą


Przemówienie wygłosił Krzysztof Lipiński, który odczytał także list Prezydenta Lecha Wałęsy, Honorowego Obywatela Łęczycy skierowany do kombatantów i mieszkańców miasta (treść listu poniżej)


Krzysztof Lipiński wręczył medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przyznany przez Radę Pamięci Walk i Męczeństwa Panu Czesławowi Fluderowi


W uroczystościach 65 Rocznicy Bitwy nad Bzurą wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, młodzież, przedstawiciele wojska i mieszkańcy miasta


Zbigniew Wojtera, Starosta Powiatu Łęczyckiego wręczył szablę ułańską Panu Władysławowi Królowi, najstarszemu kombatantowi


Maszę świętą w intencji Ojczyzny celebrował Biskup Alojzy Orszulik


W uroczystościach wzięły udział liczne poczty sztandarowe


Wartę honorową pod pomnikiem Bohaterów Bitwy nad Bzurą pełnili żołnierze z jednostki wojskowej z Leźnicy Wielkiej


Salwa honorowa

więcej

Ludowi twórcy w Łęczycy

Przez dwa dni odbywała się w naszym mieście impreza pod nazwą "Łęczyca w barwach jesieni". Impreza zgromadziła blisko 80 twórców ludowych, którzy prezentowali swoje prace na kiermaszu w al.1 Maja. Na estradzie przed Domem Kultury występowały kapele ludowe, które podziwiały tłumy łęczycan i turystów.

Łęczycanie mogli także zwiedzić Środowiskowy Dom Samopomocy i Dom Pomocy Społecznej, które w tych dniach zorganizowały "Drzwi otwarte". Mieszkańcy ŚDS przygotowali również wystawę wykonanych przez siebie prac. Podobną wystawę przygotowali mieszkańcy DPS w Łęczycy, a zwiedzający ją mieszkańcy miasta i turyści mogli także wysłuchać konceru muzycznego.

W sobotę otwarte zostały natomiast w Domu Kultury wystawy prac malarskich Izabelli Morlak - Pyżyńskiej i Doroty Bartczak, a wieczorem na Starówce wystąpił Teatr Ognia i Papieru "Odlot".


Imprezę "Łęczyca w barwach jesieni" otworzył Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca
Podczas kiermaszu sztuki ludowej swoje prace zaprezentowało około 80 twórców z całej Polski

więcej

Walne zebranie MKLA

23 września 2004 roku (czwartek) o godzinie 18.00 (pierwszy termin) i o godzinie 18.30 (drugi termin) odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Młodzieżowego Klubu Lekkiej Atletyki w Łęczycy.

Zarząd klubu zaprasza członków i sympatyków.

więcej

Lider z Łęczycy nadal zwycięża

Piłkarze Hurtapu-Górnika Łęczyca odnieśli kolejne zwycięstwo w meczu o mistrzostwo IV ligi. Tym razem podopieczni trenera Leszka Lipca pokonali na wyjeździe Concordię Piotrków 2:0.

Bramki dla łęczycan strzelili Krzysztof Janicki w 70 minucie, głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Łukasza Laskowskiego i Tomasz Milczarek w 76 minucie, po indywidualnej akcji.

Po zwycięstwie nad Concordią, łęczycanie są z dorobkiem 18 punktów na pierwszym miejscu w tabeli (mają jeszcze jeden mecz zaległy z Ekologiem Wojsławice) i wyprzedzają o trzy punkty Włókniarza Pabianice.

W najbliższą sobotę 18 września piłkarze Hurtapu-Górnika zmierzą się na własnym boisku właśnie z pabianiczaninami.

W meczu z Concordią łęczycanie wystąpili w następującym składzie: Gąsinski, Janicki, Karasiński, M.Czekalski, (Laskowski), Chabasiński, Sadziński, (Mrówczyński), Kaczkowski (Milczarek), Czajkowski, Rosiak (Szmidt), R.Czekalski.

więcej

Rocznica Bitwy nad Bzurą

Tegoroczne uroczystości związane z 65 rocznicą Bitwy nad Bzurą odbędą się 12 września.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11 przed Pomnikiem Bohaterów Bitwy nad Bzurą. Odprawiona zostanie msza święta, po które na cmentarzu odbędzie się apel poległych.

W łęczyckich obchodach tradycyjnie wezmą udział kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, poczty sztandarowe, kompania reprezentacyjna z jednostki wojskowej z Leźnicy Wielkiej, orkiestra strażacka z Daszyny i mieszkańcy miasta.

Pracownicy Muzeum w Łęczycy przygotowali na godzinę 16.30, na grodzisku tumskim inscenizację działań wojennych w czasie Bitwy nad Bzurą. Od godziny 12.00 na Zamku Królewskim, w Domu Starym będzie można obserwować grę historyczną "Sztab Armii Poznań".

Więcej informacji na stronie Muzeum http://www.zamek.leczyca.pl

więcej

Łęczyca w "Barwach Jesieni"

11 i 12 września w Łęczycy odbywać się będzie cykliczna impreza pod nazwą "Łęczyca w barwach jesieni".

11 września o godzinie 17 w Domu Kultury otwarte zostaną wystawy malarstwa Izabelli Morlak - Pyżyńskiej oraz malarstwa i rysunku Doroty Bartczak. O godzinie 20.30 na pl.T.Kościuszki wystąpi Teatr Ognia i Papieru "Odlot".

12 września o godzinie 11.00 w al.1 Maja nastapi uroczyste otwarcie festynu. Podczas festynu mieszkańcy miasta i turyści będą mogli uczestniczyć w kiermaszach sztuki ludowej, koncertach kapel ludowych, wystawach plonów Ziemi Łęczyckiej oraz oglądać wystawy prac przygotowanych przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy.

Organizatorami imprezy, w której swój udział zapowiedzieli twórcy ludowi z całej Polski są Dom Kultury w Łęczycy, Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy.

W trakcie festynu będzie można zwiedzić DPS i ŚDS, ponieważ w obu tych placówkach odbywać się będzie "Dzień otwartych drzwi".

"Łęczyca w barwach jesieni" jest jedną z najważniejszych imprez kulturalnych, które odbywają się w naszym województwie.

więcej

Turniej siatkówki plażowej

Na dwóch boiskach do piłki plażowej rozegrano w sobotę 4 sierpnia turnieje o puchary Burmistrza Miasta i Starosty Powiatu Łęczyckiego.

W kategorii powyżej 25 lat pierwsze miejsce zajęła para Joanna Głodek - Krzysztof Psiurski, która w meczu finałowym pokonała parę Andrzej Tyszkiewicz - Cezary Galant. Na trzecim miejscu uplasowali się Krzysztof Urbański i Andrzej Urbanek, którzy wygrali z parą Andrzej Owczarek - Rafał Witosławski.

W turnieju gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężyła para Marcin Flak - Łukasz Głowacki, która pokonała w meczu finałowym Bartłomieja Urbańskiego i Kamila Kieterlinga. W meczu o trzecie miejsce Michał Czarnecki i Kamil Kałuzki pokonali Katarzynę Augustyniak i Natalię Frątczak.

więcej

Burmistrz uhonorował noworodki

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy po raz kolejny kwotą 500 zł uhonorował noworodki. Tym razem pieniądze otrzymali: Krystyna i Janusz Stolińscy i ich córeczka Katarzyna, Maria i Maciej Cichomscy i ich synek Szymon, Żaneta i Łukasz Stańczykowie i ich synek Igor, Edyta i Tomasz Różańscy i ich córeczka Katarzyna, Monika i Tomasz Milczarkowie i ich synek Dawid, Ewa i Tomasz Kędzierscy i ich synek Dominik, Ewa i Przemysław Kocikowie i ich córeczka Amelia, Ewa i Robert Marciniakowie i ich synek Maciej oraz Monika i Mariusz Dłużewscy i ich synek Igor.


Córka Katarzyna, Krystyna i Janusz Stolińscy


Syn Szymon, Maria i Maciej Ciechomscy


Syn Igor, Żaneta i Łukasz Stańczykowie


Córka Katarzyna, Edyta i Tomasz Różańscy


Syn Dawid, Monika i Tomasz Milczarkowie


Syn Dominik, Ewa i Tomasz Kędzierscy


Córka Amelia, Ewa i Przemysław Kocikowie


Syn Maciej, Ewa i Robert Marciniakowie


Syn Igor, Monika i Mariusz Dłużewscy

więcej

"Królewscy" wygrali w Sieradzu

W kolejnym meczu o mistrzostwo IV ligi, piłkarze Hurtapu-Górniaka Łęczyca pokonali w Sieradzu tamtejszą Wartę 1:0. Zwycięskiego gola w 54 minucie gry, wspaniałym strzałem zdobył Grzegorz Kaczkowski.

Mecz w Sieradzu przebiegał pod dyktando piłkarzy "królewskich", którzy mogli zdobyć jeszcze kilka bramek. Niestety, strzały Czekalskiego i Milczarka trafiały w słupki bramki sieradzan.

Było to już czwarte zwycięstwo łęczycan w tegorocznych rozgrywkach.

W najbliższą środę o godzinie 17.00. łęczycanie zagrają na własnym boisku z Unią Skierniewice.

W meczu z Wartą "Królewscy" zagrali w następującym składzie: Gąsiński, Janicki, Karasiński, M.Czekalski, Bartczak, Czajkowski (Mrówczyński), Kaczkowski (Milczarek), Sadziński, Chabasiński, Rosiak (Banasik), R.Czekalski.

więcej

Nowy rok szkolny

W tym roku szkolnym do łęczyckich szkół podstawowych uczęszczać będzie 984 uczniów, których będzie uczyło 82 nauczycieli. Po raz pierwszy mury szkolne przekroczyło 180 pierwszoklasistów.

W gimnazjum zdobywać wiedzę będzie 610 uczniów, w tym w klasach pierwszych 181. Uczyć ich będzie 57 nauczycieli.

Nowy rok szkolny rozpoczęły także łęczyckie przedszkola. Do przedszkoli uczęszczać będzie 350 dzieci. W oddziałach 6-latków będzie 139 dzieci. Otoczy ich opieką 27 nauczycieli.


W łęczyckich szkołach i przedszkolach rozpoczął się nowy rok szkolny

więcej

1 2 następna wszystkich aktualności: 17