Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Komendant na emeryturze

Dziś, bardzo uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę Krzysztofa Protektę, Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy.

Komendant Protekta pożegnał się z policyjnym mundurem po 29 latach służby.

- Pracowałem w komendach policji w Skierniewicach, Łowiczu, a przez ostatnie dwa lata w Łęczycy. Starałem się zawsze robić wszystko, aby zwalczać przestępczość i zapewniać bezpieczeństwo mieszkańców. Mam nadzieję, że w jednostkach, w których pracowałem pozostawiłem po sobie dobre wrażenie - stwierdzał Krzysztof Protekta.

Odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy, pożegnali przedstawiciele władz samorządowych, podwładni, przyjaciele i koledzy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości odejścia na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy

więcej

Młoda łęczycanka

Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy odwiedził kolejną łęczycką rodzinę, w której na świat przyszło dziecko.

Tym razem "becikowe" zostało wręczone pani Ewelinie Marczewskiej, a obok szczęśliwej mamy widzimy na zdjęciu babcię Krystynę Marczewską oraz dzieci Ewelinkę i Kubusia.

więcej

Certyfikat dla Urzędu Miejskiego

Po ponad rocznych staraniach Urząd Miejski w Łęczycy otrzymał Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością w zakresie realizacji zadań samorządu miejskiego w celu zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnej miasta Łęczyca.

Uroczystość nadania certyfikatu odbyła się w Warszawie w Polskim Centrum Badań i Certyfikacji.

Certyfikat z rąk Tadeusza Glazera, Dyrektora ds. Badań i Certyfikacji odebrali Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy i Renata Brygier, Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością.

- Otrzymanie certyfikatu jakości ISO wiązało się z ogromną pracą, którą musieli wykonać miejscy urzędnicy. Jestem pewien, że szkolenia, audity i egzaminy przyczynią się jeszcze do poprawy świadczonych przez nas usług. Usług, z których przede wszystkim muszą być zadowoleni nasi klienci, czyli mieszkańcy miasta. Będziemy nadal robić wszystko, aby podnosić swoje kwalifikacje - mówił podczas warszawskiego spotkania Krzysztof Lipiński.

- Cieszę się bardzo, że dziś sfinalizowaliśmy sprawę związaną z certyfikatem dla łęczyckiego Urzędu Miejskiego. Wiem, ile wysiłku kosztowało pracowników. To będzie procentować w przyszłości, a stałe podnoszenie kwalifikacji pozwoli na jeszcze lepszą obsługę mieszkańców miasta i sprawniejsze funkcjonowanie Urzędu - stwierdzał Tadeusz Glazer.

Certyfikat z rąk Tadeusza Glazera odebrali Krzysztof Lipiński i Renata Brygier

więcej

Termomodernizacja Wojska Polskiego

Dziś, na ulicy Wojska Polskiego rozpoczęły się roboty związane z termomodernizacją bloków na tym osiedlu.

- Boże, wreszcie ktoś zainteresował się nami. Byliśmy zapomniani przez wszystkich. My też jesteśmy ludźmi i cieszymy się, że wreszcie po kilkudziesięciu latach burmistrz Lipiński zaczął się tym interesować - stwierdzali mieszkańcy Wojska Polskiego.

- Musiało upłynąć kilkadziesiąt lat, aby ktoś zainteresował się, co tu dużo ukrywać "Hajmatami". Tak się mówi tej dzielnicy. Jest to bardzo niesprawiedliwe, bo tam mieszkają wspaniali łęczyvcanie. Cieszę się, że na tym osiedlu, po termomodernizacji mieszkańcy będą zadowoleni - mówi Ryszard Łuczak, radny miejski.

W blokach przy ulicy Wojska Polskiego zostaną wymienione okna, bloki zostaną docieplone, docieplone zostaną ściany. Docieplone zostaną także dachy. Wszystkie roboty przy Wojska Polskiego zostaną zakończone w połowie przyszłego roku.

- Po zakończeniu tegorocznych prac; w przyszłym roku, do końca czerwca będą wykonane roboty związane podłączeniem tych bloków do nowoczesnej kotłowni na biomasę. Całe osiedle będzie miało centralne ogrzewanie - mówi Ryszard Łuczak, radny łęczycki.

Na łęczyckim osiedlu Wojska Polskiego, z mieszkańcami spotkali się Krzysztof Lipiński, burmistrz i Ryszard Łuczak, radny miasta Łęczyca

więcej

Łęczycanie w Rillieux-la-Pape

Zapraszamy do obejrzenia FotoGalerii

więcej

Wszystko dla Łęczycy

Rozmowa z Krzysztofem Lipińskim, burmistrzem Łęczycy.

Pyt. Panie burmistrzu, czy lubi być pan szkalowany, oczerniany, a to co pan zrobił dla miasta i jego mieszkańców dyskredytowane?
K.L. Nie wiem o co chodzi, ale domyślam się...

Pyt. Chodzi o to, że w mieście pojawiły się ulotki, w których jest pan i pana działalność przedstawiana powiedzmy ogólnie mówiąc, negatywnie...
K.L. Docierają do mnie informacje, że pewni ludzie starają się zdyskredytować to co, zostało zrealizowane przeze mnie dla tego miasta. Zwykli mieszkańcy Łęczycy, z którymi spotykam się, wiedzą doskonale, że nie można wierzyć ludziom, którzy dla tego miasta nic nie zrobili, a ich aktywność dotyczyła tylko oczerniania, pisania donosów i robienia wielu jeszcze innych rzeczy, które nie miały nic wspólnego z korzyściami dla miasta. Nie będę zniżał się do ich poziomu. To co oni robią jest po prostu nieeleganckie, bo gdyby wszystko było prawdą, to już dawno powinienem być w więzieniu. Prokuratura, RIO i inne instytucje kontrolujące nie stwierdziły żadnych uchybień. Liczą się fakty i efekty działania. Może, więc niech ci ludzie przespacerują się po Łęczycy i zobaczą, jak ona się zmieniła w ciągu ostatnich czterech lat. Zdaję sobie sprawę z tego, że zaczęła się kampania wyborcza. Apeluję o rozsądek i umiar. Dyskutujmy na argumenty, rozmawiajmy, o tym co trzeba zrobić, aby nasze miasto było jak najbardziej atrakcyjne dla inwestorów, turystów, a mieszkańcy mieli pracę.

Pyt. Właśnie, praca. firma Kampmann już rozpoczęła produkcję i zatrudniła łęczycan...
K.L. Jest to wspaniała informacja. Po długich negocjacjach, po długich przekonywaniach, firma Kampmann ruszyła. Łęczycanie znaleźli pracę. Jestem pewien, że już wkrótce pracę w firmach inwestujących w naszej strefie, znajdą kolejni mieszkańcy naszego miasta. Hala produkcyjna HTL jest już na ukończeniu i jak zapewniają mnie inwestorzy, do końca roku, produkcja zostanie uruchomiona. Podobnie będzie ze szwajcarską firmą Schraner AG. Przyniesie to kilkaset miejsc pracy. Prowadzę rozmowy z kolejnymi firmami, które zamierzają inwestować w naszym mieście. Na pewno te firmy utworzą kilkaset kolejnych miejsc pracy.

Pyt. Czyli spada w Łęczycy bezrobocie...
K.L. Od czterech lat obniżaliśmy łęczyckim firmowym podatki. Dzięki temu firmy mogły normalnie funkcjonować, a przede wszystkim nie zwalniać pracowników. Dziś, większość tych firm jest już w niezłej sytuacji; ludzie nie są zwalniani; a wręcz przeciwnie bezrobocie spada.

Pyt. Spada i to bardzo wyraźnie...
K.L. Tak. W 2002 roku wynosiło w naszym mieście 22 procent. Dziś jest to już tylko 10 procent, a jak ruszą pełną parą firmy w strefie, to ten problem zostanie rozwiązany. Żebyśmy mieli tylko tylu fachowców. Już dziś łęczyckie przedsiębiorstwa poszukują osób z odpowiednimi kwalifikacjami.

Pyt. W rankingu "Wspólnoty" ogólnopolskiego pisma samorządu terytorialnego, dla którego ranking przeprowadzają najwybitniejsi polscy ekonomiści, Łęczyca uplasowała się w czołówce.
K.L. Byliśmy na 67 miejscu, a dziś jesteśmy na 8 miejscu wśród miast powiatowych o najwyższych dochodach na jednego mieszkańca. Idziemy w dobrym kierunku, a efekty podejmowanych przeze mnie i moich współpracowników działań są widoczne.

Pyt. Łęczyca pięknieje, miasto staje się kolorowe, o czym świadczą budynki poddawane termomodernizacji...
K.L.
Posadziliśmy pięć tysięcy róż. Nikt nie może powiedzieć, że w mieście jest mało zieleni. W miejsce usuwanych starych drzew są sadzone nowe. Mamy pieniądze z różnych funduszy i przeprowadzimy kompleksowy remont Parku Miejskiego. Jak dziś wyglądają łęczyckie budynki, to widać gołym okiem. Już firmy wchodzą z termomodernizacją na ulicę Wojska Polskiego. W kolejce czekają następne łęczyckie ulice. Ja wiem, zdaję sobie sprawę, że wszyscy chcieliby, aby to właśnie, już dziś, już teraz, u nich, na ich osiedlach zostały wykonane remonty. Zaniedbania są jednak bardzo duże. Systematycznie będziemy je usuwać.

więcej

Zapraszamy do kina

Kino Górnik zaprasza

w dniach 29, 30 wrzesień i 1 październik
(piątek, sobota , niedziela) Godz ;17,00
Na film w polskiej wersji językowej

Skok przez płot

Plakat

Przyszła wiosna. Verne i jego leśni przyjaciele budzą się po długiej, zimowej drzemce i ku swojemu wielkiemu zaskoczeniu odkrywają, że w samym środku ich naturalnego środowiska wyrósł wysoki, zielony żywopłot. Ale to nie koniec niespodzianek. W ich życiu pojawia się także wygadany szop pracz RJ, który tłumaczy, iż za ogrodzeniem żyją dziwne istoty zwane ludźmi, a świat zamienił się w "przedmieścia". Przybysz posiada własne powody, aby przekonać przyjaciół z lasu, że nie mają się czego obawiać i mogą skorzystać na obecności nowych, pobłażliwych sąsiadów.

więcej

Czy papieskie pamiątki będą w Łęczycy?

- Podczas spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia Kolekcjonerów Pamiątek Jana Pawła II, widząc trudności z jakimi boryka się to Stowarzyszenie, zaproponowałem, aby w naszym mieście mieściła się siedziba Stowarzyszenia i stała galeria pamiątek oraz odbywały się wystawy i ekspozycje - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Poniżej prezentujemy odpowiedź Prezesa Stowarzyszenia Kolekcjonerów Pamiątek Jana Pawła II, która nadeszła do Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Zapomniani łęczycanie

Wznowiona zostanie książka "Łęczyca zapomniana" Publikacja została wydana w 1997 roku, i rzeczywiście powinno się ją wznowić, bo nakład już dawno został wyczerpany.

Szkoda tylko, że informując o tym gazeta, nie napisała kto był inicjatorem pierwszego wydania, i jacy łęczycanie się do tego przyczynili.

Pragniemy uściślić to i zacytować fragment informacji, która znajduje się w pierwszym wydaniu tej, tak ważnej dla naszego miasta pozycji. Informacja pochodzi od wydawcy.

"Wyrazy wdzięczności składamy Radzie i Zarządowi Miasta z panem burmistrzem Krzysztofem Lipińskim - pomysłodawcą wydawnictwa - na czele, dyrektorowi Łęczyckich Zakładów Przemysłu Wełnianego "Watina" panu Wiesławowi Pacholskiemu, dyrektorowi PKO w Łęczycy pani Elżbieci Gędek, dyrektorowi ŁZG panu Markowi Lewińskiemu, wójtowi Gminy Łęczyca panu Andrzejowi Wdowiakowi, właścicielowi Hurtowni Framaceutycznej w Łęczycy panu Wiktorowi Napiórze, właścicielowi Przedsiębiorstwa Techniczno-Usługowego "Constans" w Łęczycy panu Grzegorzowi Błaszczykowi oraz panu Przemysławowi Marynowskiemu wykonawcy wszystkich reprodukcji - za pomoc finansową w wydaniu tego albumu".

więcej

Granit na Kaliskiej

Po robotach związanych z założeniem kanalizacji deszczowej na ulicy Kaliskiej od Starego Miasta do Szpitalnej, przystąpiono do zakładania płyt kamienno - betonowych na chodnikach oraz kostki granitowej na jezdni.

Kostka granitowa już jest układana od strony Starówki.

- Po zakończeniu robót, od Starówki do ulicy Szpitalnej, firma wykonujące te prace przystąpi do dalszych prac związanych z układaniem kostki granitowej i wymiany chodników od Szpitalnej do Alei Jana Pawła II. Wcześniej, na tym odcinku zostaną wykonane roboty kanalizacyjne - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Po zakończeniu robót na tym odcinku, kanalizacja deszczowa oraz kostka granitowa i nowe chodniki zostaną wykonane na ulicy Poznańskiej.

Na ulicy Kaliskiej trwają prace związane z wymianą nawierzchni na chodnikach i zakładaniem kostki granitowej na jezdni

więcej

OGŁOSZENIE

POWIATOWA STACJA
SANITARNO – EPIDEMIOLOGICZNA
W ŁĘCZYCY

99 – 100 Łęczyca, ul. A. Mickiewicza 18,
tel. (024) 721 – 21 – 88, tel./fax. (024) 721 – 88 – 09

Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łęczycy informuje,

że 26 września rozpoczyna się multimedialna kampania społeczna, dotycząca profilaktyki HIV/AIDS. Głównym tematem tegorocznej kampanii ma być promowanie wartości rodzinnych w kontekście zapobiegania epidemii HIV/AIDS.

„Rodzina razem przeciw AIDS”

Więcej informacji na temat kampanii można uzyskać na stronie internetowej: www.aids.gov.pl

więcej

Powiatowe zawody strzeleckie

W Świnicach Warckich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego Samorządowców w Strzelectwie.

W zawodach wzięło udział pięć drużyn. Zawody rozgrywano w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

W konkursie drużynowym zwyciężyła reprezentacja gospodarzy 215 pkt, która wyprzedziła zespoły Witonii 167 pkt i reprezentację Miasta Łęczyca 166 pkt. Kolejne miejsca zajęły drużyny Starostwa Powiatowego 138 pkt i Grabowa 121 pkt.

Łęczycę reprezentowali: Krzysztof Lipiński, Waldemar Bera i Tomasz Olczyk.

W konkursie indywidualnym na czwartym miejscu uplasował się Waldemar Bera, który uzyskał 75 pkt. Trzecie miejsce przegrał tylko jednym punktem z Romanem Dąbieckim ze Świnic Warckich.

Zwycięzca zawodów został Jacek Wysocki z Witonii, który uzyskał 80 pkt. Drugie miejsce zajął Andrzej Jędrzejczak, reprezentant Śinic Warckich.

więcej

Łęczyccy młodzicy w czołówce

W Łodzi odbywały się Regionalne Mistrzostwa Młodzików w lekkoatletyce. Czterech młodych łęczyckich lekkoatletów zakwalifikowało się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 30.09 do 01.10.

Konrad Grabarczyk wygrał bieg na 110m ppł w czasie 15,65. Ten rezultat to nowy rekord Łęczycy.

W skoku wzwyż zwyciężył Piotr Estal. Pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 186cm. Jest to nowy rekord życiowy młodego łęczycanina.

Rekord życiowy ustanowił także Krzysztof Pluskota, który wygrał konkurs rzutu dyskiem. Łęczycanin uzyskał rezultat 47,85cm.
Drugie miejsce w skoku wzwyż zajęła Karolina Urbanek, ale rezultat 150cm jest poniżej jej możliwości. W tym sezonie Karolina skoczyła już 163cm.

Konrad Grabarczyk będzie reprezentował nasze miasto również w biegu na 300m ppł.

Nasi zawodnicy startowali także w Ogólnopolskim Mityngu Młodzików w Huslem.

Konrad Grabarczyk wygrał 110m ppł. Znów pobiegł szybciej od rekordu Łęczycy, który wynosi teraz 15,37.

Poprawiła się także Karolina Urbanek, która skoczyła wzwyż 161cm. Bez powodzenia atakowała 164cm, co byłoby nowym rekordem Łęczycy.

Skok wzwyż wygrał Piotr Estal 178cm, a Krzysztof Pluskota ustanowił rekord życiowy w pchnięciu kulą - 11,78m.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych zawodów

więcej

JANGO MYSŁOWICE – HURTAP ŁĂŠCZYCA 8:5, (4:2)

Niestety, nie udał się wyjazd naszej drużyny do Mysłowic. W drugiej kolejce rozgrywek I ligi futsalu, nasz zespół uległ Jango 5:8.

Wynik może świadczyć przewadze zespołu z Mysłowic, ale wcale tak nie było. Mecz był bardzo wyrównany, zacięty, pełen dramaturgii i trzymał kibiców w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego.

Gdyby nie fatalny początek, to nie wiadomo, jak potoczyłby się losy tego meczu. Łęczycanie miecz zaczęli bardzo bojaźliwie, co skrzętnie wykorzystali rywale obejmując prowadzenie 4:0. Górecki, który znów fantastycznie bronił strzały z najbliższej odległości, dawał się zaskoczyć łatwymi strzałami z kilkunastu metrów. Zastąpił go Groszak Dopiero po stracie aż czterech goli nasz zespół przystąpił do odrabiania strat. Po strzale Roberta Zamiara było 3:1, ale moment nieuwagi kosztował nas kolejną bramkę. Przed przerwą rozmiary porażko zmniejszył Krzysztof Jasiński

Po przerwie zawodnicy Jango zdobywają piątego gola, a trener łęczycan Andrzej Antos decyduje się na pokerową zagrywkę. Wycofuje bramkarza i zaczyna się koncertowa gra hurtapowców, którzy po kilku minutach doprowadzają do remisu. Bramki dla naszego zespołu zdobywają w tym czasie Jasiński, Zamiar i Czekalski.

Łęczycanie popełniają jednak faule, a po jednym z nich (był to już szósty), sędziowie dyktują przedłużony rzut karny dla Jango. Celny strzał Kasprzyka i piłkarze z Mysłowic prowadzą 6:5.

Do końca spotkania pozostały niecałe dwie minut i łęczycanie ponownie decydują się na wycofanie bramkarza i wprowadzenie do gry kolejnego zawodnika. Jednak, dwa razy tracą piłkę, z którą mysłowiczanie „wjeżdżają” do pustej bramki.

- Fatalny początek. Wszyscy myśleli, że już się nie podniesiemy, a my na dwie minuty przed końcem remisowaliśmy 5:5. Szkoda, że w drugiej połowie, już po trzech minutach gry mieliśmy trzy faule. Potem szósty faul, karny i musieliśmy ryzykować. Przegraliśmy, ale z przebiegu gry, zwłaszcza w drugiej połowie na pewno zasłużyliśmy na remis – mówi Andrzej Antos, trener łęczyckiego zespołu.

Łęczycanie zagrali w składzie: Górecki, Groszak (b), Sadziński, Jasiński, Kaźmierczak, Czekalski, Karasiński, Zamiar, Sobalczyk. Trener: Andrzej Antos.

Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach spowodowana grą naszej reprezentacji w Turnieju Trzech Narodów. Przypomnijmy, że do reprezentacji zostali powołani Mariusz Kaźmierczak i Igor Sobalczyk.

Pierwszoligowcy ponownie powrócą na parkiety 6 - 8 października. Nasz zespół zagra wtedy z Akademią Słowa Poznań.

więcej

Wolski w Szanghaju

Robert Wolski, zawodnik MKLA Łęczyca wziął udział w lekkoatletycznym Grand Prix Szanghaju. Wolski w konkursie skoku wzwyż zajął VII miejsce, pokonując poprzeczkę zawieszona na wysokości 220cm. Na VI pozycji uplasował się z takim samym rezultatem Aleksander Waleriańczyk.

W Grand Prix zwyciężył Rosjanin Jarosław Rybakow -233cm, a kolejne lokaty zajęli: Amerykanin Tora Harris – 231cm i Szwed Linus Thoernblad – 229cm.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 42