Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ogólnopolski Dzień Adopcji Zwierząt

4 października, w dniu św. Franciszka, od 10 lat obchodzony jest na świecie, a decyzją Sejmu od dwóch lat także w Polsce, Dzień Zwierząt. Koalicja dla Zwierząt, czyli porozumienie kilkudziesięciu organizacji prozwierzęcych, które prowadzą prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, proponuje żeby w tym roku 4 października nie był zwykłym Dniem Zwierząt ale Ogólnopolskim Dniem Adopcji Zwierząt.

więcej

Ogłoszenie

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” informuje, że w dniu 30 września 2008r o godz.1200 odbędzie się licytacja stanowiska handlowego nr 54 rząd B, ponieważ wpłynęła więcej niż jedna oferta zgodnie z Zarządzeniem nr 3/2008 z dnia 16 kwietnia 2008r Dyrektora Jednostki Budżetowej “Zieleń Miejska” w sprawie zasad rezerwacji stanowisk sprzedaży na targowisku miejskim przy ul. Przedrynek w Łęczycy.

Zieleń Miejska

więcej

III Zawody Strzeleckie

28 września br. odbyły się III Zawody Strzeleckie Samorządowców Powiatu Łęczyckiego, w których wystartowała również drużyna Miasta Łęczyca. Zawody rozegrane zostały na strzelnicy LOK w Świnicach Warckich.

więcej

„Jesienne spotkania z literaturą”

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy otrzymała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 5.250,00 zł na realizację projektu „Jesienne spotkania z literaturą”

więcej

Konkurs Krasomówczy

W dniu 25 września odbył się konkurs krasomówczy. Wyniki Konkursu Krasomówczego z dnia 25 września 2008 r. - etap wojewódzki kategoria : szkoły podstawowe

więcej

III Kongres Mediewistów

W dniu 23 września br. naukowcy zajmujący się badaniem czasów średniowiecza w ramach III Kongresu Mediewistów, odbywającego się w Łodzi, odwiedzili nasze miasto. Zwiedzili Zamek Królewski, Archikolegiatę w Tumie oraz Ratusz, gdzie powitali ich Starosta Łęczycki - Pan Wojciech Zdziarski oraz Wiceburmistrz Łęczycy - Pani Krystyna Pawlak.

więcej

Wolne stanowisko

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” z siedzibą w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek. (miejsce 54 rząd B) Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 26 września 2008r.

Zieleń Miejska

więcej

Zawieszenie działalności gospodarczej

Przedsiębiorca niezatrudniający pracowników będzie mógł zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej na okres od 1 do 24 miesięcy.

W przypadku wykonywania działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej zawieszenie jest skuteczne pod warunkiem dokonania tego przez wszystkich wspólników.

więcej

Sprzątanie świata

W sobotę 20 września uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Łęczycy uczestniczyli w akcji Sprzątanie Świata, w ramach której porządkowali teren Parku Miejskiego w naszym mieście. Sprzątanie Świata, to kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września.

więcej

III Kongres Mediewistów

W dniach 22-24 września br. w Łodzi odbywa się III Kongres Mediewistów Polskich. W ramach spotkania badacze czasów Średniowiecza odwiedzą również Łęczycę. Miejsca, które zwiedzą to Zamek Królewski, Ratusz oraz Archikolegiata w Tumie. Wizyta w Łęczycy odbywa się na zaproszenie: Andrzeja Olszewskiego Burmistrza Miasta Łęczycy oraz Wojciecha Zdziarskiego - Starosty Łęczyckiego.

więcej

I Wojewódzka Impreza Drezynowa 'Kiwajka'

Dzięki staraniom Urzędu Miejskiego w Krośniewicach, Urzędu Miejskiego w Łęczycy oraz Urzędu Miasta w Ozorkowe kolejka wąskotorowa znów wjechała na tory, aby cieszyć tych, którzy pamiętają okres, kiedy stanowiła codzienny środek transportu oraz tych, dla których dziś jest po prostu atrakcją turystyczną. Przejazd ciuchcią z Krośniewic do Łęczycy, a następnie z Łęczycy do Ozorkowa i z powrotem był elementem I Wojewódzkiej Imprezy Drezynowej pn. „Kiwajka”.

więcej

Echa po Biennale

W sobotę, 20 września br., Dom Kultury zorganizował występ grupy tanecznej, która brała udział w Biennale Tańca w Lyonie. Parada „Echa po Biennale Tańca”, Lyon 2008 prezentowała Legendę Amazońską "Narodziny Dnia i Nocy". Choreografem z Polski była Pani Grażyna Wiśniewska.

więcej

17 rocznica odzyskania niepodległości

Burmistrz Miasta Łęczyca, Andrzej Olszewski uczestniczył na zaproszenie Ambasadora Ukrainy w Polsce w obchodach 17 rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę. Spotkanie było okazją do rozmów o przyszłej współpracy, jaką podejmuje miasto Łęczyca z Ukrainą.

więcej

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy

W dniu 15 września br. w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się konferencja inauguracyjna Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Pierwszy nabór wniosków rusza już na początku października. Przedstawione założenia projektów są obecnie szczegółowo analizowane.

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 50