Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

II Bieg Ulicznym im. Jana Pawła II

Burmistrz Miasta Łęczyca serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców miasta Łęczyca do udziału w II Biegu Ulicznym im. Jana Pawła II, który odbędzie się w dniu 17 października 2010 r. w godz. 14.00 – 17.00
na terenie miasta Łęczyca.
więcej

Komisja Planu i Budżetu Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiamy, że w dniu 28 września 2010 r. o godz. 1615 odbędzie się posiedzenie Komisji Planu i Budżetu Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.


więcej

Zaproszenie na LXI sesję Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że zwołuję LXI sesję Rady Miasta Łęczyca. Sesja odbędzie się
dniu 29 września 2010 r. o godz. 1615 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego
w Łęczycy.
więcej

Wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki - Spała 2010

Już od 1979 roku Światowa Organizacja Turystyki ustanowiła dzień 27 września Światowym Dniem Turystyki. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem Turystyka i Różnorodność Biologiczna. Dzień ten stanowi znakomitą okazję do podsumowania wszelakich akcji i działań na szerokim rynku turystycznym. Uroczyste obchody tego święta w województwie łódzkim odbyły się w Spale w dniach 24-25 września. Prezydencka Spała była znakomitym miejscem do fetowania sukcesów w branży turystycznej.
więcej

Zaproszenie na spotkanie dyskusyjne

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie dyskusyjne poświęcone książce „Traktat o łuskaniu fasoli” Wiesława Myśliwskiego. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 27 września o godz. 17:00 w Bibliotece Pedagogicznej w Łęczycy (ul. Kaliska 13)

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy!
więcej

XX lat Samorządu Miasta Łęczyca

W dniu 18 września 2010r. z inicjatywy Burmistrza Miasta Pana Andrzeja Olszewskiego na Zamku Królewskim w Łęczycy odbyły się uroczystości związane z XX-leciem Samorządu Łęczycy. Obchody swą obecnością uświetnili parlamentarzyści Pani Agnieszka Hanajczyk oraz Pan Andrzej Biernat. Obchody XX lecia samorządu były również okazją do odnowienia nadanego 10 lat temu tytułu Honorowego Obywatelstwa Miasta Łęczyca dla Pana Premiera Donalda Tuska.
więcej

Eko Lider

Łęczyca znalazła się wśród finalistów konkursu Fundacji Europa pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.
więcej

Koncerty na pożegnanie lata

W ostatni weekend w Łęczycy pożegnaliśmy lato. Na Pl. Przedrynek z tej okazji zorganizowano koncerty i inne liczne atrakcje, z których z radością korzystali Łęczycanie. Zarówno w sobotnie, jak i niedzielne popołudnie na scenie pojawiły się zespoły, które bawiły łęczycką publiczność. Wśród nich znalazły się m.in. Makulatura, Zielone Liście, Tomasz Korpanty, zespół 2Tygodnie, Colorado Band. Szerokie zainteresowanie wzbudził zespół cygański ROMEN. Natomiast gwiazdą niedzielnego wieczoru był VARIUS MANX, który zgromadził tłumy Łęczycan.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
więcej

Koniec prac na ulicyt Bitwy nad Bzurą

Z przyjemnością informujemy, iż dobiegają do końca prace związane z remontem ulicy Bitwy nad Bzurą. Przypominamy, iż zadanie pod nazwą "Przebudowa i modernizacja ul. Bitwy nad Bzurą w Łęczycy" zostało zrealizowane dzięki uzyskanemu wsparciu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość projektu: 2.696.520,88zł. Dofinansowanie z EFRR: 1.992.021,13zł. Zapraszamy do obejrzenia foto galerii.
więcej

Szpital im. Św. Faustyny Kowalskiej

W dniu 20 września 2010r. odbyły się uroczystości związane z nadaniem szpitalowi w Łęczycy imienia Świętej Faustyny Kowalskiej. W wydarzeniu tym udział wziął Pan Andrzej Olszewski - Burmistrz Łęczycy. Na uroczystość przybyli także: J.E. ksiądz biskup Andrzej Dziuba, ksiądz prałat Zbigniew Sobierajski, Pan Przemysław Błaszczyk - Senator RP, Pan Stanisław Olas - Poseł na Sejm RP oraz Pan Wojciech Zdziarski - Starosta Łęczycki.
więcej

Łęczyca w Barwach Jesieni

W minioną niedzielę 19 września 2010r. odbyła się już XXXII Łęczyca w Barwach Jesieni. Po raz kolejny wszyscy przybyli w aleje Jana Pawła II pod Dom Kultury mogli podziwiać sztukę ludową. Zapraszamy do foto galerii.
więcej

Straż Miejska na stronie Łęczycy

Informujemy, iż od dziś na oficjalnej stronie Urzędu Miejskiego w Łęczycy znajdują się informacje dotyczące Straży Miejskiej w Łęczycy. Z dniem 01.10.2010 r. zostanie wprowadzony w Straży Miejskiej nowy system pracy polegający na przydzieleniu każdemu strażnikowi rejonu obejmującego daną część miasta z poszczególnymi ulicami.

więcej

X Przegląd Piosenki Wakacyjnej

W dniu 15 września 2010 roku ruszył już X Przegląd Piosenki Wakacyjnej. Jak zwykle zarówno Łęczycanie jak i przybyli goście mogli prezentować swoje umiejętności wokalne. W uroczystym otwarciu z ramienia Urzędu Miasta wzięli: Sekretarz Miasta Pan Wojciech Czaplij oraz Kierownik Referatu Oświaty i Sportu Pani Teresa Kawczyńska.więcej

Bezpłatne badania dla mieszkańców

Informujemy o możliwości skorzystania z darmowych badań dla mieszkańców województwa łódzkiego w tym Miasta Łęczyca. Zapraszamy do korzystania z darmowej profilaktyki. Szczegóły poniżej.więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 34