Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

INFORMACJA!

W związku z prowadzonymi robotami polegającymi na wymianie sieci wodociągowej na ul. Ozorkowskiej Gmina Miasto Łęczyca informuje, że w dniu 05.10.2011r. od godz. 20.00 do godz. 8.00 w dniu 06 .10.2011r. nastąpi przerwa w dostawie wody na terenie całego miasta. Za utrudnienia przepraszamy.
więcej

Konkurs "Wyjątkowy Nauczyciel"

Dom Kultury w Łęczycy zaprasza uczniów łęczyckich szkół do wzięcia udziału w konkursie "Wyjątkowy Nauczyciel". Celem konkursu jest wyłonienie przez społeczność uczniowską laureata, którego można wskazać jako wzór nauczyciela, pedagoga z pasją, który traktuje swoją pracę jako twórcze wyzwanie, inspiruje uczniów do myślenia i samodzielnych poszukiwań, prowokuje do działania, rozwijając wyobraźnię i ciekawość poznawczą.W dniach 26 września – 7 października 2011 r. na specjalnych kartach do głosowania przeprowadzone zostanie głosowanie.Regulamin konkursu
więcej

Poseł Agnieszka Hanajczyk czyta dzieciom

Wczoraj, 27 września br., w Przedszkolu nr 4 w Łęczycy gościła Pani Agnieszka Hanajczyk - Poseł na Sejm RP. Podczas spotkania z dziećmi czytała bajki, którymi Maluchy były zachwycone. W spotkaniu wziął udział także Pan Wojciech Czaplij - Zastępca Burmistrza Łęczycy oraz Pani Teresa Kawczyńska - Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu. 


więcej

Pokaz filmów komórkowych w DK

W dniach 23 i 24 września br. w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Milmów Komórkowych OFFKa w Łodzi w łęczyckim Domu Kultury odbyły się pokaz i warsztaty filmów komórkowych. Warsztaty prowadził p. Zbigniew Placzyński z Bałuckiego Ośrodka Kultury w Łodzi. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Gimnazjum w Łęczycy.Pokaz filmów komórkowych
więcej

Inauguracja roku akademickiego ŁUTW

W dniu 4 października br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy odbędzie się inauguracja roku akademickiego 2011/2012 Łęczyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łęczycy.
więcej

Sesja nr XII Rady Miasta Łęczyca

Zapraszam na sesję nr XII Rady Miasta Łęczyca w dniu 29 września 2011 r. o godz. 16.15, która odbędzie się w sali konferencyjnej w Urzędzie Miejskim w Łęczycy.
więcej

Komisja Planu i Budżetu Rady Miasta Łęczyca

Zawiadamiam, że w dniu 28 września 2011r. o godz. 16.15 odbędzie się posiedzenie komisji Planu i Budżetu Rady Miasta Łęczyca w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Rajd "Żółty Jesienny Liść"

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników pieszych wędrówek i dobrej zabawy na świeżym powietrzu na IX Rajd „ŻÓŁTY JESIENNY LIŚĆ”, który odbędzie się 8 października 2011r. na terenie gminy Wartkowice.Regulamin Rajdu
więcej

II Turniej Orlika o Puchar Premiera

W piątek, 23 września br. w Łęczycy odbył się półfinał wojewódzki II Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W rywalizacji Rocznika 2000/2001 na Orliku przy SP 3 zwycięzcą jest drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łęczycy. Na II miejscu znalazła się SP Krośniewice, III miejsce – SP Piaski, IV miejsce – SP Strzegocin. 

więcej

Mistrzostwa Strażaków PSP w lekkiej atletyce

W Kleszczowie odbyły się XIII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w lekkiej atletyce. Udzial w zawodach wzięli także strażacy z Łęczycy. Reprezentant naszego drużyny: Grzegorz Sobiński zdobył złoty medal w biegu na 100 m z wynikiem 11,57 sek.
więcej

Wolne miejsce na targowisku miejskim w Łęczycy

Jednostka Budżetowa “Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada jedno wolne stanowisko sprzedaży na targowisku miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek:

1. miejsce 39 rząd A
Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.09.2011r do godziny 10.00. Licytacja w/w stanowisk odbędzie się 28.09.2011r o godz. 12.00
więcej

Rusza II liga kobiet 2011/2012 z MMKS Łęczyca

Serdecznie zapraszamy w dniu 24.09.2011 r. (sobota) o godz. 18.00 do hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy, ul. Ozorkowskie Przedmieście 6C na mecz inauguracyjny II ligi kobiet zespołu MMKS Łęczyca z TKS-T Budowlani Toruń. Przypominamy, że dla MMKS Łęczyca będzie to pierwszy sezon w II lidze kobiet.  Podajemy terminarz (pobierz) rozgrywek MMKS w II lidze kobiet 2011/2012 na terenie miasta Łęczyca. Szczegółowy terminarz rozgrywek (Grupa III) dostępny jest na stronie internetowej: www.pzps.pl
więcej

Zmiany w Statucie Miasta Łęczyca

Uprzejmie zawiadamiamy, że z dniem 10 września 2011r wszedł w życie nowy Statut Miasta Łęczyca, uchwalony przez Radę Miasta w dniu 20 czerwca br. Statut Miasta zawiera przepisy dotyczące ustroju gminy Miasto Łęczyca, a także określa zasady funkcjonowania Rady i Burmistrza Miasta. Istotnym, nowym elementem wprowadzonym do Statutu przez organ stanowiący jest Regulamin używania herbu Miasta Łęczyca (Załącznik Nr 3 do Statutu).Treść Statutu dostępna jest w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Łęczycy, w zakładce ” Prawo lokalne” http://bip.leczyca.info.pl/.
więcej

O łęczyckiej marce w TVP Łódź

W dniu 21 września br. w Rozmowie Dnia w TVP Łódź uczestniczył Zastępca Burmistrza Łęczycy - Pan Wojciech Czaplij. Gośćmi programu byli również: Pan Marcin Bugajski - Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Pan Maciej Kokotek - Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy. Rozmowa dotyczyła wykorzystywania środków unijnych na terenie województwa łódzkiego. Łęczyca jest jednym z Beneficjentów. We wrześniu br. otrzymała dofinansowanie na realizację zadania pn. "Szlachcic Boruta marką Łęczycy i Województwa Łódzkiego". Zapraszamy do obejrzenia programu: http://www.tvp.pl/lodz/informacja/rozmowa-dnia/wideo/21092011/5299146.

więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 40