Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

X Rajd "Żółty jesienny liść"

Oddział PTTK „Ziemi Łęczyckiej” w Łęczycy zaprasza wszystkich miłośników pieszych wędrówek i dobrej zabawy na świeżym powietrzu na X Rajd „ŻÓŁTY JESIENNY LIŚĆ”, który odbędzie się 6 października 2012r. na terenie Gminy Parzęczew. Propagowanie turystyki pieszej, podczas której stajemy się bardziej wrażliwi na piękno naszej okolicy, kiedy poznajemy jej historię, zgłębiamy tajniki przyrody, wychodzimy z zacisza własnych mieszkań, sprzed telewizorów, komputerów, uciekamy od codziennych obowiązków, kiedy możemy poczuć zapach lasu, usłyszeć śpiew ptaków i wreszcie gdy otwieramy się na kontakty z innymi ludźmi - to główny cel tegorocznej edycji wyprawy do przyjaznej turystom pieszym Gminy Parzęczew. Naszymi partnerami podczas organizacji tegorocznego Rajdu są: Urząd Miasta w Łęczycy, Urząd Gminy w Parzęczewie oraz Szkoła Podstawowa w Chociszewie.Regulamin Rajdu i Karta zgłoszenia
więcej

Drugie spotkanie Partnerstwa na rzecz mieszkańców naszego miasta

W dniu 24 września 2012 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy, odbyło się spotkanie Partnerstwa na rzecz mieszkańców naszego miasta, tworzone w ramach II rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Na spotkanie przedstawiciele Urzędu Miasta w Łęczycy, Starostwa Powiatowego w Łęczycy, Domu Kultury, Muzeum w Łęczycy, Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej, Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Łodzi Filia w Łęczycy oraz animator partnerstw – Wioletta Gawrońska z Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Gości powitała pani Aneta Pucek – dyrektor MiPBP w Łęczycy. Spotkanie miało na celu wypracowanie zasad i obszarów współpracy oraz wytyczenie kierunków działania i określenie zadań do realizacji. Wszystkich chętnych i zainteresowanych współpracą serdecznie zapraszamy! 

więcej

Konkurs na "Najlepszego Czytelnika Biblioteki Dziecięcej"

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy - Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Zachodniej 19 zaprasza wszystkie chętne dzieci do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu: na „NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA BIBLIOTEKI DZIECIĘCEJ” ROKU SZKOLNEGO 2012/2013. Celem konkursu jest: - zachęcenie dzieci do czytania książek - rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Konkurs adresowany jest do dzieci z Łęczycy i powiatu łęczyckiego w wieku od 7 do 16 roku życia. Warunkiem do wzięcia udziału w konkursie jest zapisanie się do Biblioteki Dziecięcej w Łęczycy przy ul. Zachodniej 19, a także korzystanie z jej księgozbioru. (należy mieć własną kartę czytelnika – użytkownicy wypożyczający na kartę rodzica lub rodzeństwa nie będą brani pod uwagę).SZCZEGÓŁY KONKURSU
więcej

Tum – perła romańskiego szlaku

25 września 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi odbyło się posiedzenie sejmiku wojewódzkiego. Dla łęczycan najważniejszą kwestią poruszaną podczas spotkania był projekt „Tum – perła romańskiego szlaku”. Prezentację dokonań i planów związanych z tematem grodziska i jego otoczenia przedstawił radnym prof. dr hab. Ryszard Grygiel, dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Całość wystąpienia dopełniła delegacja rycerzy oraz szlachty z Łęczycy, którzy przekazali Marszałkowi Województwa Łódzkiego – Witoldowi Stępniowi petycję dotyczącą wsparcia finansowego projektu. Prezentacja została bardzo pozytywnie przyjęta przez władze województwa oraz członków sejmiku. W projekt zaangażował się również Senator RP Ryszard Bonisławski, który z zadowoleniem przyjął decyzję generalnego konserwatora zabytków, dającą zielone światło na dalszą realizację tej inwestycji. W posiedzeniu udział wzięli: Andrzej Olszewski – Burmistrz Miasta Łęczyca oraz Wojciech Czaplij – Zastępca Burmistrza Miasta Łęczyca. 

więcej

Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

25 września 2012 r. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy zorganizowała spotkanie z panem Marcinem Pałaszem, autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży m.in. „Opowieści z Krainy Potworów”, „Licencja na zakochanie”, „Heca nie z tej Ziemi”, „Zwłokopolscy”, „Sposób na Elfa”. Podczas spotkania pisarz opowiadał o swoich książkach, fascynacjach twórczych, zasypywał dzieci żartami, rozbawiając je do łez. Opowiadał skąd czerpie pomysły na tematy kolejnych książek, a także o swoich przezabawnych przygodach życiowych. 


więcej

Orlikowy Turniej Piłkarski drużyn zakładowych

W dniu 21.09.2012 r. o godz. 17.00 na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 4 w Łęczycy odbył się I Orlikowy Turniej Piłkarski drużyn zakładowych. Do udziału w turnieju zgłosiło się sześć drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy: Grupa A: 1. CEZ-MAR 2. HT LANCET Łęczyca 3. „SKODA” Machudera Łęczyca; Grupa B: 1. Urząd Miejski w Łęczycy 2. Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy 3. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy. Mecze w grupach rozgrywano 2 x 8´ w systemie „każdy z każdym”, a do dalszej fazy rozgrywek awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. 

więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa 2012: Wycieczka „Szlakiem codzienności”

„Tajemnice codzienności” to hasło pod którym obchodzone są w tym roku w Polsce Europejskie Dni Dziedzictwa. Muzeum w Łęczycy, jak co roku, włączyło się w tę ogólnoeuropejską akcję, organizując w dniu 22 września wycieczkę zabytkoznawczą „szlakiem codzienności”, której motywem przewodnim było życie codzienne ludzi związanych z przemysłem włókienniczym w regionie łódzkim w XIX i XX wieku. 

więcej

Zapraszamy na badania mammograficzne

Zapraszamy na BEZPŁATNE badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Mammobus będzie ustawiony w godz. 9.00-17.00 w dniu 6 października 2012r. przy Urzędzie Miejskim w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 14. Panie nie mieszczące się w tym przedziale wiekowym mogą wykonać badanie odpłatnie w cenie 70 zł. Rejestracja i informacje : w godz. 8.00-20.00, nr tel. 085 6760332, 085 6761322. Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz poprzednie badanie mammograficzne. Badania wykonuje Przychodnia Profilaktyki i Diagnostyki Obrazowej, Białystok, ul. Siewna 2.Oferta badań
więcej

Zbadaj się i zyskaj spokój o swoje zdrowie!

We wrześniu mammobus kolejny raz odwiedzi powiat łęczycki. Panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi. Czy to zrobią? Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, poziom przebadania wśród pań nadal nie jest zadowalający. Jedynie 38% mieszkanek powiatu łęczyckiego uprawnionych do wykonania mammografii, zgłosiło się na badanie, co oznacza, że ponad połowa Pań nadal nie zdecydowała się, aby zyskać spokój o swoje zdrowie. Czas to zmienić! Zachęcamy wszystkie panie w grupie wiekowej 50- 69 lat do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonywanego co 2 lata. W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi. 

więcej

Zapraszamy na III Otwarte Mistrzostwa Karate


Łęczycki Klub Karate "IPPON" w Łęczycy oraz Związek Sportowy Karate Shotokan NSKF Polska i Urząd Miejski w Łęczycy zapraszają do uczestnictwa w III Otwartych Mistrzostwach Karate o Puchar Burmistrza Łęczycy, które odbędą się 06 października 2012r. w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Ozorkowskie Przedmieście 4c, 99-100 Łęczyca.
Regulamin III Otwartych Mistrzostw Karate
więcej

Wolne stanowiska sprzedaży

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na placu parkingowym (nieutwardzonym) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowiska mogą składać podania o przyznanie miejsca do dnia 28.09.2012r do godziny 10.00. W przypadku wpłynięcia więcej niż jednej oferty odbędzie się licytacja w/w stanowiska w dniu 03.10.2012r. o godzinie 11.00 Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miejskiego pokój 51.
więcej

Łęczyca w Barwach Jesieni

Impreza pn. "Łeczyca w Barwach Jesieni" jest współfinansowana przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
W dniach 15-16 września 2012r. odbyła się „Łęczyca w Barwach Jesieni”. Jej nieodłącznym elementem i gospodarzem jednocześnie był Szlachcic Boruta. Dom Kultury w Łęczycy oraz Gmina Miasto Łęczyca – organizatorzy tegorocznej imprezy przygotowali dla uczestników i miłośników folkloru mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia nastąpiło otwarcie wystaw: „Dziecko” w malarstwie Janusza Oblizajka, „Szlachcic Boruta” – rzeźba w wykonaniu Henryka Adamczyka, „Ilustracje do Legend o Diable Borucie”, prace dyplomowe Liceum Plastycznego w Kole oraz wystawa wyrobów uczestników warsztatów ceramicznych prowadzonych przez Giennadija Pisarewa. Wieczorem odbyły się koncerty – „Biesiada Polska” oraz koncert zespołu ROMA. W imprezie uczestniczyli: Burmistrz Łęczycy - Andrzej Olszewski oraz Zastępca Burmistrza - Wojciech Czaplij. 

więcej

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza

Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy zaprasza na spotkanie poświęcone książce Roberta Koplowa, pt. „Kto zabija najsławniejszych amerykańskich pisarzy”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 24 września o godzinie 17.00 w Restauracji „Komnata” przy ul. Bitwy nad Bzurą 6a w Łęczycy.
więcej

1 2 3 następna wszystkich aktualności: 34