Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Budowa drogi dojazdowej na terenie ŁSSE w ŁęczycyProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

z Europejskiego Funduszu Rozwoju RegionalnegoZakończyły się prace związane z budową drogi dojazdowej na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łęczycy. W ramach inwestycji wybudowana została droga o długości 306,78 m pełniąca funkcję drogi dojazdowej do działek inwestycyjnych na terenie ŁSSE w Łęczycy. Wykonano również odwodnienie drogi za pomocą rowu odwadniającego włączonego do cieku Czartówka oraz oświetlenie drogi za pomocą lamp hybrydowych zasilanych z ogniw fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. z Poddębic. Koszt realizacji inwestycji wyniósł: 661.410,24 zł. 65% tej kwoty to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. 


więcej

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż lokalu mieszkalnego położonego w Łęczycy przy ul. Belwederskiej 38D m 48

Burmistrz Miasta Łęczyca ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samodzielnego lokalu mieszkalnego nr 48 usytuowanego na III piętrze w budynku wielolokalowym położonym w Łęczycy przy ul. Belwederskiej 38D.
więcej

Inauguracja roku akademickiego ŁUTW

Łęczycki Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2013/2014, która odbędzie się 1 października 2013r. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łęczycy.
więcej

Tydzień Zakazanych Książek

Od 22 września do 09 października, podobnie jak przed rokiem Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy aktywnie włączyła się w akcję „Tydzień Zakazanych Książek”. Jest to akcja wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych.W tych dniach biblioteka przygotowała wystawę prezentującą książki, które były lub są zakazane ze względów obyczajowych, politycznych i in. Miały one trudną historię i budziły kontrowersje. Zapraszamy wszystkich do odwiedzania nas i obejrzenia wielu zakazanych książek. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Jesienne spotkania w bibliotece

Wrzesień w Filii nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej upłynął pod hasłem „Już jesień”. Dzieci uczestniczące w popołudniowych zajęciach wysłuchały wierszy i opowiadań o jesieni. Brały udział w odgadywaniu zagadek o tematyce jesiennej. Wykonały ludziki z kasztanów i prace plastyczne. Jednak największą atrakcją było wykonanie jesiennego drzewa. 

Tekst i foto: Filia nr 4 MiPBP

więcej

Wilson Kids Cup Open - Edycja IV 2013

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat do udziału w turnieju WILSON KIDS CUP ŁĘCZYCA OPEN - EDYCJA IV 2013r. Organizatorem jest Miejski Młodzieżowy Klub Tenisowy Łęczyca. Rozgrywki odbędą się w dniach 28-29 września 2013r. na kortach MMKT przy ul. Dworcowej 3 w Łęczycy. Zgłoszeń należy dokonywać do 25 września 2013r. na e-mail: grzesiek.jasiński@interia.pl lub sms pod nr tel. 889 243 100.Komunikat turnieju (pobierz tutaj)
więcej

Rajd Rowerowy z okazji Światowego Dnia Turystyki

Lokalna Organizacja Turystyczna „Centralny ŁUK Turystyczny” zaprasza na Rajd Rowerowy, który odbędzie się 27 września 2013r. na trasie Łęczyca – Zgierz - Łęczyca. W ramach wyjazdu czeka na uczestników wiele atrakcji związanych z uroczystymi obchodami Światowego Dnia Turystyki.

więcej

Wolne stanowisko sprzedaży

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” z siedzibą 99-100 Łęczyca ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na placu parkingowym (utwardzonym) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej. Osoby zainteresowane rezerwacją w/w stanowisk mogą składać podania o przyznanie miejsc do dnia 30.09.2013r do godziny 15.30. Zainteresowanych prosimy o składanie podań do budynku Urzędu Miasta pokój 51.
więcej

"Kolory Maroka" - spotkanie z Piotrem Kolendą

W czwartek 19 września 2013 roku o godz. 17.00 w MiPBP w Łęczycy ramach cyklu „Podróże ciekawych świata” odbyło się spotkanie z cykloturystą panem Piotrem Kolendą zatytułowane „Kolory Maroka”. Pan Piotr, który odbył wyprawy rowerowe do wszystkie niemal krajów Europy teraz zabrał nas do Maroka. Opowiedział o wyprawie do środkowego Maroka, którą odbył wraz z grupą polskich pasjonatów odkrywania świata na rowerze. 

Tekst i foto: MiPBP

więcej

Zaproszenie do konsultacji społecznych


Burmistrz Miasta Łęczyca zaprasza do konsultacji społecznych w zakresie projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Miasto Łęczyca z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2014.


Celem konsultacji jest poznanie stanowiska podmiotów, o których mowa powyżej prowadzących działalność pożytku publicznego na terenie Miasta Łęczyca w zakresie projektu uchwały będącej przedmiotem konsultacji.


Termin rozpoczęcia konsultacji ustala się na dzień 23 września 2013 r., a termin zakończenia konsultacji ustala się na dzień 07 października 2013 r.
więcej

W Powiecie Łęczyckim rozpoczęła się kampania Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka jest projektem Ogólnopolskim mającym na celu niesienie pomocy rodzinom żyjącym w trudnej sytuacji materialnej. Każdego roku w projekt zaangażowanych jest setki tysięcy wolontariuszy, darczyńców i osób wspierających projekt finansowo. W tym roku projekt zawitał także do gminy Świnice Warckie i rejonu Łęczyca. W tych rejonach grupa przeszkolonych wolontariuszy będzie miała za zadanie odwiedzać osoby najbardziej potrzebujące, prowadzić ankiety potrzeb i umieszczać ich opisy (bez podawania nazwisk) w bazie internetowej na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Potrzeby te będą uwzględnione przez darczyńców przygotowujących paczki dla owych rodzin.

Szlachetna paczka szuka wolontariuszy w Łęczycy i Świnicach Warckich.więcej

I Memoriał Sławomira Owczarczyka i Wacława Miksy

21 września 2013r. w hali sportowej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy odbył się I memoriał Sławomira Owczarczyka i Wacława Miksy. Turniej to oddanie hołdu dwóm wybitnym łęczycanom, których dokonania nie tylko sportowe, ale i zawodowe, społeczne, rodzinne są przykładem i wzorem do naśladowania. Na Turnieju obecni byli bliscy Sławomira Owczarczyka i Wacława Miksy. Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski, Zastępca Burmistrza – Wojciech Czaplij, Przewodniczący Rady Miejskiej – Paweł Kulesza i Wiceprzewodnicząca Rady – Lidia Keller złożyli im gratulacje i podziękowania za to, że tak wspaniałe osobowości krzewią piłkę siatkową w naszym mieście. Gościem Memoriału był również Pan Wiesław Radomski – Honorowy Obywatel Miasta Łęczyca – wspaniały siatkarz, który swoją karierę sportową zaczynał w Łęczycy. 

więcej

Wiesław Radomski Honorowym Obywatelem Łęczycy

9 maja 2013 roku Uchwałą Rady Miejskiej w Łęczycy nr XXX/205/13 nadano tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łęczyca Panu Wiesławowi Radomskiemu. 21 września br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy odbyła się uroczystość wręczenia tytułu. Spotkanie poprowadzili Burmistrz Łęczycy – Andrzej Olszewski i Przewodniczący Rady Miejskiej w Łęczycy – Paweł Kulesza. W uroczystości wzięli udział radni miejscy, działacze sportowi z terenu Miasta Łęczyca, znajomi Honorowego Obywatela z lat szkolnych. 

więcej

Wizyta Przedszkola nr 4 w Ministerstwie Edukacji Narodowej

20 września nasze przedszkole uczestniczyło w spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej z minister Krystyną Szumilas. Było to spotkanie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka z przedszkolakami, rodzicami i dyrektorami przedszkoli. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka. Ma przyczynić się też do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Tekst i foto: Przedszkole nr 4

więcej

1 2 3 4 następna wszystkich aktualności: 47