Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

W sobotę zamknięte parkingi na Placu Tadeusza Kościuszki

W związku z organizacją Hubertusa Łęczyckiego i Rajdu Pojazdów parkingi w obrębie Placu Tadeusza Kościuszki od godz. 19.00 w dniu 2 października br. do godz. 18.00 w dniu 3 października br. będą zamknięte. Ponadto zamknięta będzie ulica Ozorkowska na odcinku ul. Belwederskiej do ul. 18-go Stycznia.Za utrudnienia drogowe przepraszamy.Więcej informacji o imprezach
więcej

Pomysły na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w centrum Łęczycy

Łęczyca dotknięta jest problemem dużego natężenia ruchu samochodowego. Dzieje się tak w związku z ruchem tranzytowym przebiegającym przez centrum miasta. Największe natężenie ruchu samochodowego obserwowane jest w ciągu drogi wojewódzkiej DW703 czyli na ulicach Belwederskiej, Al. Jana Pawła II i Kaliskiej.W sprawie usprawnienia ruchu w centrum Łęczycy prowadzone są rozmowy z mieszkańcami. Podczas jednego ze spotkań zorganizowanego w tej sprawie w ramach posiedzenia Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy, które miało miejsce 14 lipca br., wysłuchane zostały głosy Łęczycan. Mieszkańcy proponowali różne rozwiązania mające poprawić bezpieczeństwo dla ruchu kołowego i pieszych.
więcej

Pomiary prędkości na terenie Łęczycy

Informujemy o miejscach i godzinach ustawienia fotoradaru na terenie Łęczycy w październiku br.

Uzgodnienia czasu i miejsca wykorzystywania przez Straż Miejską w Łęczycy urządzenia rejestrującego typu Fotorapid CM w miesiącu październiku 2015r. (do pobrania tutaj). Prosimy o ostrożną jazdę i zwrócenie szczególnej uwagi na prędkość wskazaną przez licznik w tych miejscach.
więcej

UWAGA! UTRUDNIENIA W RUCHU

W najbliższą środę - 30 września br. w związku z meczem na stadionie miejskim, ulica M. Konopnickiej wyłączona będzie z ruchu kołowego i możliwości parkowania. Ograniczenie dotyczy odcinka od ul. Belwederskiej do ul. Kaliskiej. Prosimy o stosowanie się do nowego oznakowania i zaleceń osób kierujących ruchem.Utrudnienia wprowadzone są w celu ułatwienia Policji zapewnienia bezpieczeństwa w okolicy stadionu miejskiego. Działania te spowodowane są planowaną dużą liczbą kibiców uczestniczących w meczu pomiędzy ŁKS Łódź a MKS Górnik 1956 Łęczyca organizowanym tego dnia o godzinie 15.30.
więcej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Łęczycy

Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do Biblioteki Publicznej w Łęczycy. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 3, którzy przyszli wraz ze swoimi nauczycielami aby posłuchać głośnego czytania. Po wysłuchaniu czytanego tekstu pierwszoklasiści chętnie odpowiadali na zadawane im pytania dotyczące treści. W głośnym czytaniu wzięło udział 97 dzieci. 

więcej

Rajd Pojazdów Zabytkowych w Łęczycy

Już w najbliższą sobotę (3 października) w godz. 13.00 - 15.00 na Łęczyckiej Starówce pojawi się ponad 70 zabytkowych samochodów. Ich kierowcy wezmą udział w próbie sportowej i powalczą o Puchar Burmistrza Miasta Łęczyca. Wszystkich, którzy mają ochotę podziwiać pięknie pokładające się Citroeny czy posłuchać ryku silników Mustangów zapraszamy tego dnia na Plac Tadeusza Kościuszki.
więcej

W środę mecz podwyższonego ryzyka

W najbliższą środę - 30 września br. o godzinie 15.30 - na stadionie miejskim w Łęczycy odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy ŁKS Łódź a Górnikiem Łęczyca. W związku z podwyższonym ryzykiem towarzyszącym temu spotkaniu, Burmistrz Miasta Łęczyca zorganizował naradę, na którą zaprosił organizatora meczu - zarząd klubu MKS Górnik 1956 Łęczyca - a także przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej i firmy zabezpieczającej imprezę. Na spotkaniu omówione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa uczestników i mieszkańców Łęczycy, zarówno w trakcie meczu jak i po jego zakończeniu.

Burmistrz Krzysztof Lipiński rozpoczął spotkanie od słów – nie boimy się samej walki na boisku, ale tego co może zdarzyć się poza boiskiem, gdy do naszego miasta przybędzie duża grupa kibiców i zwrócił się do organizatorów oraz służb mundurowych o przedstawienie szczegółów dotyczących organizacji i zabezpieczenie imprezy.
więcej

Posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji

Zawiadamiam, że w dniu 6 października 2015r. (wtorek) o godz. 16.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Dzień Świętego Huberta w Łęczycy

Już w najbliższą sobotę, 3 października, w Łęczycy rozbrzmią sygnały myśliwskie. Po raz dziewiąty w naszym Królewskim Mieście odbędzie się Hubertus – święto myśliwych, leśników i jeźdźców. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą Hubertowską w Kościele OO. Bernardynów. Następnie uczestnicy w uroczystym przemarszu przejdą ulicami miasta na Plac Tadeusza Kościuszki gdzie dla uczestników imprezy zaplanowano wiele atrakcji.

Organizatorzy przygotowali m.in.: występ zespołu sygnalistów "Hubertusy", prezentację ptaków łowczych oraz psów myśliwskich, pokazy konne, blok konkursów i zabaw ekologicznych, Turniej Szachowy a także degustację potraw.Szczegółowy program Święta (do pobrania tutaj)
więcej

Piknik integracyjny na Królewskim Zamku

W ostatnią sobotę, 26 września, na Zamku Królewskim w Łęczycy odbył się Piknik integracyjny pod nazwą „Rodziną Być”. Liczne koncerty, występy dzieci i wspólne tańce świetnie bawiły wszystkich uczestników spotkania w tym przedstawicieli rodzin zastępczych, którym impreza była dedykowana. 

więcej

Znamy składy drużyn gry terenowej

25 września zakończył się nabór chętnych do udziału w grze terenowej prowadzonej pod nazwą W okupowanej Łęczycy. 16 października 200 osób weźmie udział w zabawie organizowanej przez Muzeum w Łęczycy. Poniżej lista dziesięcioosobowych drużyn zgłoszonych do udziału w grze.

więcej

Wykład w łęczyckim Muzeum

W dniu 28 września, w sali artystycznej Muzeum w Łęczycy odbył się wykład Patrycji Zasadzkiej - kustosza działu archeologicznego, poświęcony nieistniejącemu już w naszym mieście kościołowi i szpitalowi św. Ducha oraz cmentarzowi, który się przy nich znajdował. Licznie przybyli goście mieli możliwość poznania historii tego obiektu, którego niewielki fragment został przebadany archeologicznie w 2008 roku, podczas nadzoru związanego z modernizacją systemu grzewczego na łęczyckiej Starówce. 

więcej

Posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy

Zawiadamiam, że w dniu 01 października 2015 roku o godz. 16:10 odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Mienia Rady Miejskiej w Łęczycy w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.
więcej

Podróże ciekawych świata w miejskiej bibliotece

W czwartek 24 września br. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy w ramach cyklu „Podróże Ciekawych Świata” odbyło się spotkanie z podróżniczką Małgorzatą Preuss-Złomską pt. „Afrykańska odyseja – osobową Toyotą przez Saharę”. Na spotkaniu tym potwierdziło się, że można osobówką przejechać przez Saharę. Nie obyło się jednak bez problemów. 

więcej

1 2 3 4 5 następna wszystkich aktualności: 63